Wrocław

Wrocław

Zamiast serca kosz w kształcie wozu strażackiego. Tak zbierają nakrętki w Niedźwiedzicach

Strażacy z OSP Niedźwiedzice (Dolnośląskie), zamiast typowego kosza w kształcie serca na plastikowe zakrętki, postawili przed remizą kosz na zakrętki w kształcie zabytkowego stara 266. Projekt ma zachęcić do wrzucania zakrętek, z których dochód zostanie przeznaczony na chore dzieci. Ma też upamiętnić wóz strażacki, który dzielnie służy ochotnikom, ale być może już wkrótce "przejdzie na emeryturę".

Chciał skrócić sobie drogę, ugrzązł w błocie po szyję

Wystające z wykopu pełnego błota ręce i głowa - taki widok na jednym z placów budowy zastali wrocławscy policjanci. Mężczyzna, który prawdopodobnie chciał skrócić sobie drogę, wpadł do błotnego grzęzawiska. Walka o jego życie trwała kilkadziesiąt minut.

Co miesiąc ZUS wypłaca jej dwa grosze emerytury

38 groszy - emeryturę w takiej wysokości dostaje mieszkanka Legnicy (województwo dolnośląskie). Jednak nie jest to najniższa kwota, jaka wpływa na konto polskich seniorów. "Rekordzistką" jest mieszkanka Lubelszczyzny, która co miesiąc od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dostaje całe dwa grosze.

3,5-letni Kacper utonął w rzece, w jego organizmie były narkotyki. Ojciec chłopca stanął przed sądem

Przed Sądem Rejonowym w Bolesławcu ruszył proces Rafała B., ojca 3,5-letniego Kacpra, który pod koniec kwietnia 2020 roku utopił się w Kwisie w Nowogrodźcu na Dolnym Śląsku. Na sali sądowej odczytano zeznania mężczyzny, opisujące dzień zaginięcia chłopca. B. jest oskarżony o niesprawowanie należytej opieki, czego efektem było narażenie syna na utratę życia lub zdrowia. Śledczy ustalili, że Kacper przed utonięciem wziął narkotyki pozostawione przez ojca w dostępnym miejscu.

"Żadne pieniądze nie wynagrodzą mi tych 18 lat. To tylko zera na koncie, a sprawiedliwości nie ma"

Tomasz Komenda, decyzją Sądu Okręgowego w Opolu, ma otrzymać od Skarbu Państwa w sumie 12 milionów 811 tysięcy złotych. To odszkodowanie i zadośćuczynienie za czas spędzony za murami zakładów karnych. - Ci ludzie, którzy mnie zamknęli, nie mają serca. Dzisiaj zostało zakończone to, co nigdy nie miało prawa mieć miejsca – powiedział Komenda po wyjściu z sali sądowej.

Lotnisko oferuje testy dla przylatujących do Polski. Ministerstwo Zdrowia: nie zwalniają z kwarantanny

Wrocławskie lotnisko oferuje przylatującym do Polski możliwość wykonania testu na obecność koronawirusa, który - przy otrzymaniu negatywnego wyniku - zwalnia z 10-dniowej kwarantanny. Jednak Ministerstwo Zdrowia, w mediach społecznościowych, apeluje, aby nie wprowadzać ludzi w błąd. I przekonuje, że test wykonany na wrocławskim lotnisku z konieczności odbycia kwarantanny nie zwalnia.