Dostęp do broni w USA

Dostęp do broni w USA

11-letni chłopiec z Arizony zastrzelił swoją babcię, po czym popełnił samobójstwo - wynika z relacji dziadka dziecka, który był świadkiem zdarzenia. Według niego chłopiec sięgnął po broń po tym, jak wielokrotnie proszono go, by posprzątał swój pokój.

Sprawca sobotniej strzelaniny w synagodze w Pittsburghu w poniedziałek pojawił się w sądzie federalnym w tym mieście, gdzie przedstawiono mu zarzuty związane z tym atakiem. Prokuratura federalna zapowiedziała wcześniej, że zamierza domagać się dla napastnika kary śmierci.

Sprawcy ataku na synagogę w Pittsburghu w stanie Pensylwania postawiono w sobotę wieczorem czasu lokalnego 29 zarzutów o przestępstwa federalne, w tym o przestępstwa związane z bronią i przestępstwa z nienawiści. 46-letni Robert Bowers otworzył ogień do wiernych zgromadzonych w czasie uroczystości w świątyni. Prokurator generalny Jeff Sessions oznajmił, że "może to prowadzić do kary śmierci".

W sobotę w synagodze w Pittsburghu w Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych doszło do strzelaniny. Uzbrojony napastnik wszedł do świątyni w czasie nabożeństwa rozpoczynającego szabas. Według informacji podawanych przez media powołujące się na źródła w policji, zginęło co najmniej 11 osób, a co najmniej sześć zostało rannych. Zabójca został zatrzymany.

Cztery osoby, w tym napastnik, zginęły w wyniku strzelaniny, do której doszło w czwartek rano czasu lokalnegow budynku Fifth Third Bank w centrum Cincinnati w stanie Ohio w USA - poinformował szef policji w tym mieście, Eliot Isaac.

Ma 17 lat i właśnie usłyszał zarzuty - zabójstwa z premedytacją i napadu z bronią. Uczeń szkoły średniej w Santa Fe w Teksasie zaczął strzelać do swoich rówieśników. Z karabinu i strzelby ojca zabił dziewięcioro uczniów i nauczycielkę, a 10 innych osób ranił. - To się dzieje wszędzie. Zawsze miałam przeczucie, że może wydarzyć się i tutaj - powiedziała jedna z uczennic, która przeżyła strzelaninę.

10 osób zginęło w strzelaninie w szkole średniej w mieście Santa Fe w stanie Teksas - poinformowała lokalna policja. Według niej większość zabitych to uczniowie. Na miejscu znaleziono też materiały wybuchowe.

Prezydent Donald Trump występując w piątek podczas konwencji Krajowego Związku Strzeleckiego (NRA) w Dallas, w stanie Teksas, zapewnił, że "tak długo jak będzie prezydentem" gwarantowane przez II poprawkę do Konstytucji "prawo do posiadania broni palnej nie będzie zagrożone."

Twarzą sobotnich protestów, jakie miały miejsce w Stanach Zjednoczonych pod hasłem "March For Our Lives” stała się Emma Gonzalez - jedna z ocalałych podczas strzelaniny w Parkland na Florydzie. Swoim emocjonalnym przemówieniem poruszyła serca wielu Amerykanów - i nie tylko.

Dwie osoby zostały ranne i walczą o życie po strzelaninie, do której doszło we wtorkowy poranek w liceum w hrabstwie Saint Mary's niedaleko Waszyngtonu - poinformowały służby. Napastnik, który został postrzelony przez pracownika ochrony szkoły, zmarł.