Dziecko z plecakiem nie wejdzie do szkoły. Nowy zakaz w stanie Michigan

Źródło:
flintschools.org, NBC News
W stanie Wirginia 6-latek postrzelił nauczycielkę
W stanie Wirginia 6-latek postrzelił nauczycielkęReuters Archive
wideo 2/3
W stanie Wirginia 6-latek postrzelił nauczycielkęReuters Archive

Władze okręgu szkolnego w stanie Michigan zakazały uczniom przynoszenia do szkoły plecaków. Tłumaczą to względami bezpieczeństwa, bo między książkami z łatwością można ukryć broń. "Jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszej społeczności szkolnej, nie będziemy ryzykować" - podkreślono.

Władze okręgu szkolnego Flint Community Schools w mieście Flint w stanie Michigan wprowadziły zakaz przynoszenia plecaków przez uczniów do szkół. "Doszliśmy do momentu, w którym musimy podjąć trudne decyzje i poprosić naszą szkolną społeczność o wykazanie się elastycznością i zrozumieniem, jeśli chodzi o bezpieczeństwo" - napisał w komunikacie z 27 kwietnia Kevelin Jones, nadzorujący okręg Flint. Nowe prawo obowiązuje od 1 maja.

ZOBACZ TEŻ: Strzały w szkole średniej w Denver. Znaleziono ciało w okolicach samochodu poszukiwanego siedemnastolatka

Flint. Bez plecaków w szkole

Jak podkreślił Jones w komunikacie, uczniowie z całego okręgu nie mogą wnosić plecaków do budynków szkół, a polityka ta będzie obowiązywała do końca roku szkolnego. Uczniowie mogą przynosić ze sobą jedynie małe torebki z rzeczami osobistymi, takimi jak produkty higieniczne, portfele, klucze czy telefon, przezroczyste plastikowe torby z ubraniami na zajęcia z WF-u oraz pudełka z jedzeniem. Przynoszone torby będą przeszukiwane przed wejściem. Jones wskazał, że uczniowie, którzy mimo zakazu przyjdą do szkoły z plecakiem, będą musieli zadzwonić do swoich rodziców lub opiekunów, aby po niego przyjechali.

Przyczyną wprowadzenia zakazu są rosnące obawy co do bezpieczeństwa dzieci w szkołach. - W całym kraju obserwujemy wzrost niebezpiecznych zachowań, takich jak przynoszenie broni do szkół - wskazał Jones. Według niego dzięki plecakom uczniom łatwiej jest ukryć broń np. między książkami. - To trudna decyzja, ale da natychmiastowe korzyści dla naszego okręgu i bezpieczeństwo tym, którym służymy - zauważył.

Decyzja w sprawie wprowadzenia zakazu została jednogłośnie zaakceptowana przez zarząd okręgu Flint po tym, jak z powodu otrzymanych gróźb na jeden dzień zamknięto jedną z lokalnych szkół, Southwestern Classical Academy. - Bardzo poważnie traktujemy groźby wobec naszej szkolnej społeczności i przynoszenie broni na teren placówki. Rodzice i uczniowie powinni zrozumieć, że oba te działania wiążą się z konsekwencjami prawnymi - podkreślił Jones. - Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie będą się wiązać z tą polityką dla naszych uczniów i ich rodzin, ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszej społeczności szkolnej, nie będziemy ryzykować - dodał.

ZOBACZ TEŻ: Sześciolatek w Wirginii postrzelił nauczycielkę w szkole. Chłopiec trafił do aresztu

Autorka/Autor:pb//az

Źródło: flintschools.org, NBC News

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock