Strzelanina po balu maturalnym w Teksasie. Dziewięć osób rannych

Źródło:
PAP
Strzelanina miała miejsce w pobliżu Jasper w Teksasie
Strzelanina miała miejsce w pobliżu Jasper w Teksasie
Google Earth
Strzelanina miała miejsce w pobliżu Jasper w TeksasieGoogle Earth

W pobliżu miasteczka Jasper w Teksasie doszło w niedzielę do strzelaniny, w wyniku której rannych zostało dziewięć osób. Władze podały, że na prywatnej posesji odbywała się impreza po balu maturalnym. Służby poinformowały, że w mieście doszło także do drugiej strzelaniny, a wydarzenia te mogą być ze sobą powiązane. Kilka osób jest przesłuchiwanych.

Według biura szeryfa hrabstwa Jasper do strzelaniny doszło po północy w nocy z soboty na niedzielę. Funkcjonariusze znaleźli dziewięć osób z ranami postrzałowymi. Ocenili, że nie zagrażają one życiu poszkodowanych.

"Na samym balu nie było żadnego incydentu" - cytuje telewizja CBS Johna Seybolda, kuratora niezależnego okręgu szkolnego (ISD) w Jasper.

Większość ofiar przewieziono do Jasper Memorial Hospital. Niektóre zostały przeniesione stamtąd do Christus St. Elizabeth na dalsze leczenie. Na przyjęciu było około 250 osób w wieku od 15 do 19 lat.

Policja z Jasper poinformowała, że w mieście doszło także do drugiej strzelaniny. "Departament policji prowadzi w tej sprawie dochodzenie, ale możliwy jest związek między obydwoma strzelaninami" - napisano w komunikacie. Służby nie podały informacji o ewentualnych poszkodowanych w wyniku drugiego zajścia. 

Kilka osób jest przesłuchiwanych

Zgodnie z informacjami lokalnych źródeł ISD współpracuje z organami ścigania, aby pomóc w dochodzeniu i wykryć sprawców. Kilka osób jest w związku ze strzelaniną przesłuchiwanych.

Wzmocnieniu bezpieczeństwa uczniów ma służyć zwiększona obecność policji. Będą oni też mieć zapewnione konsultacje psychologiczne.

Miejscowość Jasper, licząca około 6800 mieszkańców, znajduje się we wschodnim Teksasie, około 70 km od granicy z Luizjaną.

Autorka/Autor:ft / prpb

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock