Janusz Palikot

Janusz Palikot

- Janusz Palikot przy swojej wielkiej inteligencji jest wrogiem samego siebie - ocenił w "Faktach po Faktach" Ryszard Kalisz, poseł niezrzeszony (Dom Wszystkich Polska). Wyjaśnił, że pomimo "wspaniałych" pomysłów, jest "destruktorem własnych koncepcji". - Jak osiąga sukces, to musi to zniszczyć - dodał. Z kolei Adam Szejnfeld (PO) ocenił, że spadek poparcia dla Twojego Ruchu jest wynikiem niestabilności poglądów lidera partii.

Ewa Kopacz nie może sobie pozwolić na to, aby ktoś inny decydował o ważnych stanowiskach w kraju - tak Janusz Palikot skomentował w "Jeden na jeden" nieoficjalne informacje TVN24 o tym, że Igor Ostachowicz jednak nie będzie pracował w PKN Orlen. Taką decyzję miała podjąć nowa premier.

Prezydent dla Janusza Palikota zmienił rozporządzenie (zarządzenie - red.) o składzie Rady Bezpieczeństwa Narodowego specjalnie, aby umieścić tam człowieka, który mówi, że Polska nie potrzebuje granic - powiedział Marek Jurek z partii Prawica Rzeczpospolitej w niedzielnych "Faktach po Faktach". Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej odpowiada, że Jurek się myli i oczekuje sprostowania.

- W poniedziałek w Gdańsku ruszamy z Wolnymi Konopiami (stowarzyszenie - red.) przez wszystkie miasta w Polsce, rozdając nasiona konopi, które są legalne, do Czech, żeby kupić legalną marihuanę. (...) Zapraszamy pana do takiego "gandziobusu" - takie niecodzienne zaproszenie złożył w "Kropce nad i" Janusz Palikot muzykowi Pawłowi Kukizowi. Ten zapytany, czy wsiądzie, odkrzyknął: - W życiu!

- Porażające, karygodne - tak politycy skomentowali słowa Janusza Palikota, które padły podczas posiedzenia klubu Twojego Ruchu i Krajowej Rady Politycznej TR. Palikot instruował członków swojej partii, jak wykorzystać protestujących w Sejmie rodziców niepełnosprawnych dzieci w walce politycznej. - To była nieprawdopodobna, kapitalna szansa do zrobienia całej kampanii do Parlamentu Europejskiego - mówił.

Trwa kontrofensywa Kościoła katolickiego w Polsce, polegająca na tym, że chce on za wszelką cenę zatrzymać swoje wpływy w państwie i podporządkować je interesom Watykanu – powiedział w Kielcach szef Twojego Ruchu, Janusz Palikot.

- Premier Donald Tusk tak długo zwlekał z rekonstrukcją rządu, że zaczął ją prokurator - tak Janusz Palikot skomentował dymisję Sławomira Nowaka z funkcji ministra transportu. - Kolejni liderzy Platformy mają problemy, przyspieszone wybory coraz bliżej - ocenił z kolei rzecznik SLD Dariusz Joński.

Zwróceniem uwagi ukarała w środę sejmowa komisja etyki szefa Twojego Ruchu Janusza Palikota. To najłagodniejsza z możliwych kar. Chodzi o wypowiedź posła, że speckomisja zajmowała się sprawą śmierci i utraty wolności przez byłych współpracowników wojskowych służb specjalnych w związku z publikacją raportu z weryfikacji WSI.

- Populizm - naszym zdaniem - doszedł do ściany w naszym kraju (…), ta dyskusja w ostatnim tygodniu, ostatnich dniach poświęcona brzozie smoleńskiej najbardziej to pokazuje - oświadczył Janusz Palikot. W niedzielę w Warszawie odbyła się kolejna konwencja regionalna Twojego Ruchu. Szef organizacji zapowiedział, że 15 stycznia TR przedstawi swój całościowy program.

- Jeżeli w naszym kraju jest jakiś polityk, który wsadzi (Antoniego) Macierewicza do więzienia, to jest to Janusz Palikot. Nie jest to ani Leszek Miller, ani Donald Tusk. Za spowodowanie śmierci i utraty wolności bardzo wielu współpracowników, oficerów wywiadu i kontrwywiadu wojskowego - powiedział w "Kropce nad i" szef Twojego Ruchu Janusz Palikot.

- Dokonaliśmy największej zmiany w Polsce od 30 lat, ale uznaliśmy, że czas pokazać ofertę szerszą niż to, co prezentował Ruch Palikota, czyli Kościół czy marihuanę - tłumaczył w "Faktach po Faktach" powstanie nowej partii Janusz Palikot. - Liczę, że dołączą do nas kolejne osoby, bo Polska jest znudzona i zmęczona PO-PiS-em - dodał.

"Twój Ruch" - oto nowa nazwa partii Janusza Palikota, którą delegaci na zjazd przyjęli w sobotę - wynika z nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł zbliżonych do partii. Szefem nowej formacji nadal będzie Janusz Palikot.