Janusz Palikot

Janusz Palikot

"Szymonie, złóż się teraz do medialnego grobu". Politycznych weteranów rady dla Hołowni

Przed laty Janusz Palikot, Ryszard Petru i Paweł Kukiz próbowali wprowadzić na scenę polityczną całkowicie nowe formacje. Żadna z nich nie przetrwała do dziś. Przynajmniej w niezmienionej formie. Radomir Czarnecki, reporter "Czarno na białym" pyta więc Palikota, Petru i Kukiza o to, jak oceniają szanse przetrwania na scenie politycznej nowego ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni i jakie mają rady dla jego lidera.

Palikot nie stawia się na przesłuchanie. Prokurator: podejmiemy działania

Januszowi Palikotowi nie zostały dotąd przedstawione zarzuty w sprawie uchylania się od zapłacenia podatku, bo nie stawia się on w prokuraturze - wynika z informacji z warszawskiej Prokuratury Okręgowej. Rzecznik prokuratury zapowiedział, że podjęte zostaną działania, które umożliwią postawienie zarzutów byłemu posłowi. "Nie jest prawdą, że byłem trzykrotnie efektywnie wzywany do prokuratury" - napisał w oświadczeniu Palikot.

Palikot: mandat oddam 10 września

Janusz Palikot zapowiedział, że 10 września zrzeknie się mandatu poselskiego. Na jego miejsce wejdzie Andrzej Dołecki. Lider Twojego Ruchu tłumaczył w "Kropce nad i" swoją decyzję solidarnością z szefem Stowarzyszenia Wolne Konopie, którego rodzice wcześniej trafili do aresztu za wwóz oleju konopnego dla - jak tłumaczył Dołecki - jego chorej babci.

Palikot: nie odejdę, Lincoln przegrywał 11 razy

- Czas Palikota jeszcze może nadejść. Czerpię z tych wszystkich klęsk dużo wiedzy i myślę, że one mnie przygotowują do większej odpowiedzialności i tworzą mnie jako nowego człowieka - przekonywał w "Faktach po Faktach" Janusz Palikot.

Lider Wolnych Konopi może zostać posłem. Palikot zapowiada złożenie mandatu

Szef Twojego Ruchu Janusz Palikot zapowiedział, że zamierza złożyć mandat poselski i doprowadzić do tego, aby jego miejsce w Sejmie zajął Andrzej Dołecki. Lider Wolnych Konopi miał trzeci wynik na liście warszawskiej w 2011 r. Jego rodzice przebywają w areszcie po tym, jak próbowali sprowadzić do Polski olej konopny do celów leczniczych.

Barbara Nowacka współprzewodniczącą Twojego Ruchu

Barbara Nowacka na sobotnim Zjeździe Delegatów została wybrana współprzewodniczącą Twojego Ruchu. Zgłosił ją Janusz Palikot. - My po to jesteśmy, żeby budować nową jakość w Polsce, a nie budować swoje ego - mówiła Nowacka.

Palikot: jest lepiej, ale nie wszystkim

Janusz Palikot w "Faktach po Faktach" oceniał, dlaczego Platforma Obywatelska traci poparcie. Jego zdaniem to dlatego, że znaczna część polskiego społeczeństwa nie korzysta na sukcescie gospodarczym Polski, a także dlatego, że PO była zbyt pewna siebie.