Maciej Wierzyński - felieton

Maciej Wierzyński - felieton

Nagromadziło się trochę zjawisk niepokojących. Na przykład z niedowierzaniem przyjąłem wiadomość, że marszałek Sejmu Elżbieta Witek dała się przestraszyć ambasadorowi Zjednoczonego Królestwa, czyli mówiąc po prostu Anglii. Ambasador zażądał od pani marszałek wycofania z porządku obrad naszego parlamentu dyskusji na temat ustawy o reprywatyzacji budynków z lokatorami. 

We wczesnych latach Polski Ludowej, kiedy tytułem prezydenta RP posługiwał się Bolesław Bierut, krążył taki dowcip: jeden zatroskany towarzysz mówi do drugiego zatroskanego towarzysza: - Wiesz, Bierut chyba choruje na manię wielkości. - Co ty, a jakie ma objawy? - Chodzi po gabinecie i gada do siebie. - Ale co gada? - Jestem Berman, jestem Berman. A Berman w tamtych czasach był zaledwie wicepremierem, ale jednocześnie potężnym członkiem Biura Politycznego - pisze w felietonie dla tvn24.pl Maciej Wierzyński.

"Wystawili Łukasza, ale są lepsi zawodnicy od niego". Tym zdaniem kończy się w "Polityce" tekst Mariusza Sepioło o najsłynniejszym dziś w Polsce instruktorze narciarstwa, który sprzedał polskiemu rządowi sprzęt medyczny produkcji chińskiej. Sepioło ma chyba rację, są pewnie lepsi zawodnicy. Łukasz G., znany jako Guma, jest dobry na polskie pagórki. Do czołówki światowej mu daleko i to nie tylko w nartach.

W domu mam konflikt. Żona boi się koronawirusa a ja mam do epidemii stosunek nonszalancki i beztroski. Na lekkomyślność moją niewątpliwy wpływ mają władze Rzeczpospolitej, które Polkom i Polakom (teraz tak właśnie i w takiej kolejności należy wyrażać się o obywatelach naszego kraju) mówią raz jedno raz drugie, zależy co jest bardziej wygodne - pisze w felietonie Maciej Wierzyński, wieloletni dziennikarz TVN24, twórca programu "Horyzont".

W Polsce, obok epidemii, mamy obecnie do czynienia z agonią. Rządząca ekipa nie panuje nad sytuacją. Władza wymyka się jej z rąk. Epidemia ten kryzys ujawniła i zaostrzyła. Gdyby nie epidemia też mielibyśmy kryzys, tylko później i pewnie miałby inny kształt - pisze w felietonie Maciej Wierzyński, wieloletni dziennikarz TVN24, twórca programu "Horyzont".

Już się nie denerwuję. Widok premiera Morawieckiego, w beżowym sweterku i dobranej pod kolor, ciemnobrązowej koszuli, prowadzącego w tym roboczym stroju posiedzenie jakiegoś rządowego zespołu antykryzysowego, uspokoił mnie bardziej, niż jakiekolwiek szczegółowe zarządzenie władz chroniące mnie przed wirusem - pisze w felietonie Maciej Wierzyński, wieloletni dziennikarz TVN24, twórca programu "Horyzont".

Rosyjska pomoc dla znękanych przez koronawirusa Włochów poleciała dziewięcioma rosyjskimi samolotami IŁ-76. Te ogromne wojskowe maszyny zdobił kokieteryjny slogan "From Russia with Love - pisze w felietonie Maciej Wierzyński, wieloletni dziennikarz TVN24, twórca programu "Horyzont".

Przyrzekałem sobie, że nie będę pisał o koronowirusie. I nie wytrzymałem - pisze w felietonie Maciej Wierzyński, wieloletni dziennikarz TVN24, twórca programu "Horyzont".

Polscy wyborcy są notorycznie oszukiwani. Ogólnie biorąc, elektorat dobrze sytuowany skłonny jest sądzić, że oszukiwanie wyborców to wynalazek PiS. To nieprawda - pisze w felietonie Maciej Wierzyński, wieloletni dziennikarz TVN24, twórca programu "Horyzont".