Mistrzostwa Świata w Brazylii

Mistrzostwa Świata w Brazylii

Scenę, w której holenderski obrońca beszta sędziego za pobrudzenie mu sprayem butów, pamiętają chyba wszyscy. Teraz z wybuchowym charakterem Martins Indiego będą musieli radzić sobie arbitrzy w Portugalii. We wtorek opuścił on Feyenoord Rotterdam i związał się czteroletnim kontraktem z FC Porto.

Zakończone w niedzielę mistrzostwa świata obfitowały w rekordy, piękne gole i sędziowskie kontrowersje. Wszystko to, co działo się na brazylijskich boiskach od razu odnajdywało odzwierciedlenie w internecie. Mundialu tak bogatego w memy chyba jeszcze nie było. Sport.tvn24.pl wybrał dla was te najśmieszniejsze.

Thomasowi Muellerowi zabrakło jednego gola do zdobycia Złotego Buta dla najskuteczniejszego piłkarza mundialu. Ale nie widać było, żeby się tym jakoś szczególnie zmartwił. - Nie obchodzi mnie to całe gó***, jesteśmy mistrzami świata, Złoty But jest bez znaczenia - wypalił Niemiec z uśmiechem na twarzy. Jego wypowiedź w zabawny sposób przetłumaczył kolumbijskiej dziennikarce Bastian Schweinsteiger. - Powiedział, że jesteś ładna i cieszy się z tytułu - zażartował.

Chyba nie ma osoby, której nie zaskoczył wybór Leo Messiego na najlepszego piłkarza mistrzostw świata. Takiego zaskoczenia nie kryje też Sepp Blatter, którego głos także wliczał się do puli. Sprawdziliśmy, kto zasiada w komisji, która w zasadzie ex catedra wskazuje do kogo trafia jedna z najbardziej prestiżowych indywidualnych nagród w futbolu.

Jeden gol, a ile przyjemności i wdzięczności. Niemcy ogarnęło szaleństwo na punkcie strzelca gola dającego mistrzowski tytuł. Za naszą zachodnią od niedzieli nie dziękuje się Bogu, tylko Goetzemu, a słynny Instytut Goethego zyskał chwilowo imię piłkarza Bayernu. Kiedy przyjdzie kolej na ulice?