TVN24 | Świat

USA zajęły ładunek irańskiej ropy przewożony przez rosyjski tankowiec

TVN24 | Świat

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

W pobliżu greckiej wyspy Eubea amerykańskie władze skonfiskowały ropę transportowaną przez rosyjski tankowiec. Ładunek zostanie wysłany do USA na pokładzie innego statku – przekazała agencja Reutera, powołując się na trzy źródła zaznajomione ze sprawą.

Rozmówca agencji Reutera z greckiego ministerstwa żeglugi powiedział, że amerykański resort sprawiedliwości poinformował Ateny, iż "ładunek statku to irańska ropa". Nie podano, ile ropy przewoził rosyjski tankowiec.

Rzecznik departamentu sprawiedliwości USA odmówił komentarza w sprawie konfiskaty ropy. Agencja Reutera przekazała, że rosyjscy urzędnicy nie odpowiedzieli na prośby o komentarz.

W połowie kwietnia greckie władze zajęły, w ramach unijnych sankcji nałożonych na Rosję za inwazję na Ukrainę, pływający pod rosyjską banderą tankowiec Pegasus. Na jego pokładzie znajdowało się 19 członków załogi, wszyscy są rosyjskimi obywatelami.

Jednak ze względu na niejasności dotyczące tego, czy unijne restrykcje obejmują właściciela statku Pegasus został wypuszczony.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości