Sekretarz obrony USA trafił na oddział intensywnej terapii

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, Reuters, PAP

Sekretarz obrony Lloyd Austin trafił na oddział intensywnej terapii szpitala wojskowego imienia Waltera Reeda w Waszyngtonie. Jak oświadczył wcześniej rzecznik Pentagonu, to efekt "objawów sugerujących nagły problem z pęcherzem". Przekazał obowiązki swojej zastępczyni Kathleen Hicks.

Agencja Reutera podała w poniedziałek, że Lloyd Austin został przyjęty na oddział intensywnej terapii. Reuters powołuje się na urzędników placówki medycznej.

Rzecznik Pentagonu gen. Pat Ryder przekazywał początkowo, że Lloyd Austin będzie wykonywał nadal swoje obowiązki podczas hospitalizacji, ale jego zastępca gotów jest je przejąć "w razie potrzeby". Kilka godzin później poinformował, że Austin przekazał obowiązki swojej zastępczyni Kathleen Hicks.

Ryder przekazał, że Austin został przewieziony do szpitala wojskowego im. Waltera Reeda w Waszyngtonie "w związku z objawami sugerującymi nagły problem z pęcherzem moczowym".

Miał wziąć udział w ważnych spotkaniach

W najbliższy wtorek sekretarz obrony miał odlecieć do Brukseli na spotkanie grupy kontaktowej ds. Ukrainy a później miał wziąć udział w okresowym spotkaniu ministrów obrony krajów NATO.

Ryder dodał, że poza Białym Domem, o hospitalizacji szefa Pentagonu poinformowani zostali członkowie Komitetu Połączonych Szefów Sztabów i część kongresmenów.

U 70-letniego Austina zdiagnozowano wcześniej raka prostaty co spowodowało konieczność hospitalizacji w grudniu i styczniu oraz zabiegu operacyjnego. Był on krytykowany za niepoinformowanie o swojej sytuacji czołowych osobistości w administracji, w tym prezydenta Joe Bidena. Austin przeprosił za to w wywiadzie telewizyjnym.

Autorka/Autor:lukl,tas/ft

Źródło: tvn24.pl, Reuters, PAP