Rosyjski atak rakietowy w Kijowie. Szef MSZ Holandii ewakuowany

Autor:
momo/dap
Źródło:
PAP
Pożar po uderzeniu w budynek mieszkalny w Kijowie
Pożar po uderzeniu w budynek mieszkalny w Kijowietwitter.com/StratcomCentre
wideo 2/21
twitter.com/StratcomCentrePożar po uderzeniu w budynek mieszkalny w Kijowie

Z powodu rosyjskiego ataku rakietowego przebywający we wtorek w Kijowie minister spraw zagranicznych Holandii Wopke Hoekstra musiał ewakuować się do schronu - informuje agencja prasowa ANP. Rzecznik MSZ potwierdził, że minister i reszta delegacji są bezpieczni.

Do zdarzenia doszło zaraz po konferencji prasowej Hoekstry. Wcześniej dyplomata złożył wizytę w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy.

W pewnym momencie rozległy się eksplozje i delegacja została ewakuowana do schronu.

Według Hoekstry atak po raz kolejny pokazuje, do czego zdolny jest prezydent Rosji. - Jest na to tylko jedna odpowiedź i jest nią dalsze wspieranie Ukrainy - powiedział, cytowany przez ANP.

Atak rakietowy na Kijów

Alarmy lotnicze zostały uruchomione we wtorkowe popołudnie w niemal całej Ukrainie. Chwilę później zaczęły spadać rosyjskie pociski. Ucierpiała infrastruktura krytyczna, ale również cywile.

CZYTAJ WIĘCEJ: Największy rosyjski atak rakietowy od 24 lutego. "Sytuacja jest krytyczna"

Rakiety uderzyły między innymi w budynki mieszkalne w Kijowie. Jak powiadomił mer stolicy Witalij Kliczko, ratownicy znaleźli ciało ofiary pod gruzami trafionego rakietą budynku w dzielnicy peczerskiej. Akcja ratownicza jest kontynuowana.

Rzecznik ukraińskich sił powietrznych Jurij Ihnat przekazał, że rosyjskie wojska wystrzeliły w sumie około 100 rakiet - najwięcej od czasu rozpoczęcia inwazji 24 lutego.

Ambasada Holandii w Kijowie
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo/dap

Źródło: PAP