TVN24 | Świat

"Razem rozpoczniemy kampanię szczepień". Deklaracja ośmiu ministrów zdrowia

TVN24 | Świat

Autor:
pp/dap
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Prof. Simon: jedynym sposobem postępowania , żeby przełamać ten niekorzystny trend, jest szczepienie
Prof. Simon: jedynym sposobem postępowania , żeby przełamać ten niekorzystny trend, jest szczepienieTVN24
wideo 2/21
TVN24Prof. Simon: jedynym sposobem postępowania , żeby przełamać ten niekorzystny trend, jest szczepienie

Po wideokonferencji ministrów zdrowia Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Luksemburgu, Niemiec, Szwajcarii i Włoch wydano deklarację, że kampania szczepień przeciwko koronawirusowi w tych ośmiu krajach rozpocznie się jednocześnie.

Szefowie resortów zdrowia Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Luksemburgu, Niemiec, Szwajcarii i Włoch w nocie rozpowszechnionej przez agencję ANSA oświadczyli: "razem rozpoczniemy kampanię szczepień".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

"Potwierdzamy potrzebę skoordynowania naszych wysiłków na rzecz bezpiecznego, skutecznego i przejrzystego użycia szczepionek" - dodano.

W wydanym komunikacie ministrowie zadeklarowali, że będą szybko wymieniać się informacjami na temat przebiegu szczepień w swoich krajach oraz zdobytymi doświadczeniami. Kolejne podjęte zobowiązanie to przeciwdziałanie dezinformacji na temat szczepień oraz prowadzenie "jasnej i przejrzystej" kampanii informacyjnej.

Szczepionka przeciw COVID-19 dla Unii Europejskiej. Jest data posiedzenia w tej sprawie

21 grudnia odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Komitetu do spraw Leków Stosowanych u Ludzi Europejskiej Agencji Leków (EMA), które będzie dotyczyło zatwierdzenia szczepionki przeciw COVID-19.

Według wcześniejszych zapowiedzi posiedzenie miało odbyć się 29 grudnia. Jak wynika z treści komunikatu, "Komitet zakończy działania w najszybszym możliwym momencie".

Zaznaczono jednak, że stanie się to dopiero wtedy, gdy "dane dotyczące jakości, bezpieczeństwa i skuteczności szczepionki będą wystarczająco rzetelne i wyczerpujące, aby stwierdzić, że korzyści płynące ze stosowania szczepionki przewyższają ryzyko".

Autor:pp/dap

Źródło: PAP, tvn24.pl

Tagi:
Raporty: