Minister obrony Ukrainy: dostarczono hełmy i granatniki z Polski

Autor:
mjz
Źródło:
PAP
Protest przeciwko rosyjskiej agresji w Berlinie. Relacja reporterki TVN24 z 24 lutego
Protest przeciwko rosyjskiej agresji w Berlinie. Relacja reporterki TVN24 z 24 lutegoTVN24
wideo 2/20
Konflikt Rosja-Ukraina

Hełmy i granatniki dostarczono w środę na Ukrainę z Polski - poinformował tego dnia wieczorem ukraiński minister obrony Ołeksij Reznikow. Jak dodał, to pomoc w postaci broni defensywnej i sprzętu ochronnego dla Sił Zbrojnych Ukrainy.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

"Hełmy i granatniki dostarczono dzisiaj na Ukrainę z Polski! Pomoc obronna dla Sił Zbrojnych Ukrainy" - napisał Reznikow w mediach społecznościowych.

"Dziękuję naszym przyjaciołom, partnerom i dobrym sąsiadom za ich pomoc i wsparcie. I oczywiście osobiste podziękowania dla ministra obrony Polski Mariusza Błaszczaka" - dodał.

"Ciąg dalszy nastąpi" - podsumował ukraiński minister.

Ukraina zagrożona działaniami Rosji

W poniedziałek prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o uznaniu niepodległości tzw. Donieckiej (DRL) i Ługańskiej (ŁGR) Republiki Ludowej, powołanych przez prorosyjskich separatystów na zajmowanych przez nich terenach ukraińskiego Donbasu. Zdecydował też o wysłaniu na ich terytorium rosyjskich wojsk. We wtorek decyzja została ratyfikowana przez rosyjski parlament. Władze w Kijowie i państwa Zachodu zgodnie potępiły tę decyzję, uznając ją za naruszenie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Reakcją na to posunięcie było nałożenie przez USA i ich zachodnich sojuszników szeregu sankcji na przedstawicieli rosyjskich elit i rosyjskie instytucje.

Autor:mjz

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości