Polska

Polska

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w trybie pilnym zajmie się pytaniami Sądu Okręgowego w Amsterdamie dotyczącymi ekstradycji Polaka podejrzewanego o handel narkotykami. - Dzięki temu sprawa potrwa maksymalnie trzy miesiące - usłyszał w TSUE Michał Tracz, reporter TVN24. Orzeczenie Trybunału może mieć duże znaczenie dla całego systemu wydawania podejrzanych Polsce.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Europie potwierdzono 24 stycznia we Francji. Po ponad pół roku do końca lipca w 31 państwach członkowskich Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz w Wielkiej Brytanii odnotowano łącznie 1 728 249 zakażeń. Zmarło aż 182 515 osób, a więc ponad 10 procent wszystkich zakażonych SARS-CoV-2.

Strażacy z województwa śląskiego do godziny 21 w niedzielę otrzymali 130 zgłoszeń dotyczących skutków burz, jakie przeszły nad regionem. Najwięcej, około 30 zgłoszeń, dotyczyło terenu powiatu żywieckiego – poinformowała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej Aneta Gołębiowska.

Już pod koniec lipca będziemy mówili, co robimy dalej, jakie będą pierwsze inicjatywy, które mają nas zintegrować - mówił na spotkaniu ze swoimi sympatykami w Warszawie Rafał Trzaskowski. - Przez cały czas będziemy pracować, pod koniec sierpnia na pewno będziemy mieli odpowiedź na większość pytań, które was nurtują - zapowiedział były kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich.

Po kilkugodzinnych poszukiwaniach płetwonurkowie odnaleźli i wydobyli z jeziora Dargin ciało 18-latka ze Szkocji, który zaginął podczas kąpieli - poinformowała policja w Węgorzewie. Według relacji, nastolatek zszedł z pokładu jachtu do wody z dala od brzegu, zaczął tonąć i już nie wypłynął.