Rodzice zostawili dziecko bez biletu na lotnisku. Zamierzali lecieć bez niego

Autor:
wac//az
Źródło:
Israel National News, Times of Israel, Ryanair

Para z Belgii, spiesząc się na pokład samolotu, zostawiła swojego synka w wózku przy stanowisku odprawy na lotnisku w Tel Awiwie. Dziecko nie miało bowiem biletu. Funkcjonariusze odnaleźli rodziców i zabrali ich na przesłuchanie. Pracownicy linii lotniczych przekazali w oświadczeniu, że "nigdy wcześniej nie spotkali się z podobną sytuacją".

Do incydentu doszło na lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie, największym izraelskim porcie lotniczym, we wtorek 31 stycznia. Jak przekazał portal Israel National News, para z belgijskimi paszportami planowała lecieć ze swoim małym synkiem do Brukseli, ale nie kupili dla niego biletu. Mężczyzna i kobieta zostali poproszeni o zapłacenie za bilet dla dziecka, co miało doprowadzić do kłótni. Następnie para zostawiła chłopca w wózku i udała się do kontroli paszportowej. Personel lotniska zauważył porzucone dziecko i szybko wezwał policję.

ZOBACZ TEŻ: Ukradli awionetkę, ale nie potrafili jej pilotować. Rozbili się tuż za lotniskiem

"Nigdy nie widzieliśmy czegoś podobnego"

Funkcjonariusze odnaleźli rodziców i zabrali ich na przesłuchanie. Przedstawiciel linii lotniczych Ryanair, samolotem których rodzina miała wracać do Belgii, w oświadczeniu cytowanym przez "The Times of Israel" przekazał, że personel był zszokowany sytuacją. "Nigdy nie widzieliśmy czegoś podobnego. Nie wierzyliśmy w to, co widzimy" - ocenił. Nie jest jasne, czy para z dzieckiem ostatecznie znalazła się na pokładzie samolotu. Nie podano też wieku chłopca.

Rodzice zostawili dziecko bez biletu na lotnisku. Zamierzali lecieć bez niego (zdjęcie ilustracyjne)Shutterstock

Według Israel Airports Authority (IAA) organizacji odpowiedzialnej za zarządzanie głównymi lotniskami cywilnymi Izraela, para przybyła do terminalu 1 po zamknięciu stanowiska odprawy. Chcieli negocjować z ochroną i "po prostu zostawili swoje dziecko przy stanowisku odprawy".

Niemowlę na pokładzie samolotu

Irlandzki przewoźnik informuje na swojej stronie internetowej, że jeśli niemowlę "osiągnie wiek 2 lat przed podróżą powrotną, należy opłacić obowiązującą taryfę za osobę dorosłą, podatek, opłaty i należności za lot". Dzieci w wieku od 8 dni do 23 miesięcy włącznie muszą podróżować liniami lotniczymi w towarzystwie osoby dorosłej w wieku co najmniej 16 lat. Niemowlęta w wieku 7 dni i poniżej nie mogą podróżować liniami.

ZOBACZ TEŻ: Samoloty pełne pasażerów w ostatniej chwili uniknęły kolizji w Nowym Jorku. "Ułamek sekundy paniki"

Autor:wac//az

Źródło: Israel National News, Times of Israel, Ryanair

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości