Rzecznik prezydenta Francji skrytykował "metody" zastosowane wobec przywódców polskich przez pełniącą funkcję przewodniczącej Rady Europejskiej, niemiecką kanclerz Angelę Merkel.

Hiszpania i kilka innych państw unijnych sprzeciwia się wpisanemu do propozycji traktatu na życzenie Polski punktowi, dotyczącemu moralności publicznej i rodziny.

Zwołanie Konferencji Międzyrządowej w sprawie nowego traktatu UE bez udziału Polski to rozwiązanie "toporne i mało europejskie" - mówią nieoficjalnie osoby z otoczenia polskich negocjatorów.

Kilkugodzinne spóźnienia i dziesiątki tysięcy zdezorientowanych pasażerów. Awaria prądu sparaliżowała ruch pociągów na przedmieściach Tokio.

Negocjacje w Brukseli są bardzo trudne i idą niedobrze. - Gdyby teraz się kończyły, to Polska musiałaby wetować - powiedział premier Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej. Przywódcy Francji i Wielkiej Brytanii nie tracą nadziei i apelują o kompromis.

Amerykański prom kosmiczny Atlantis szczęśliwie wylądował w bazie lotniczej Edwards na pustyni Mojave w Kalifornii.

Wysoki Przedstawiciel Unii Europejskiej - to nowe określenie szefa unijnej dyplomacji. Będzie on odpowiedzialny za prowadzenie wspólnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Unii.

15 byłych kasjerów z paryskiej wieży Eiffla musi zapłacić w sumie 700 tys. euro odszkodowań i grzywny za sprzedaż "na lewo" biletów wstępu o łącznej wartości około miliona euro.

- Chcemy otrzymać obywatelstwo Polski, bo ten kraj broniłby znacznie lepiej naszych racji niż Włochy - mówią byli przymusowi więźniowie niemieckich obozów pracy, którym zaimponowała postawa polskiego premiera.

Dzisiaj rano, w wyniku negocjacji, został zwolniony Polak porwany tydzień temu w Delcie Nigru - dowiedział się portal tvn24.pl ze źródeł w MSZ.

Hiszpania zaoferowała się pomóc Polsce w szukaniu rozwiązania w sprawie systemu głosowania w Radzie UE. - Sytuacja nie jest dramatyczna - mówi hiszpański minister Alberto Navarro.

Tak napisał na swoim blogu internetowym szwedzki minister spraw zagranicznych Carl Bildt, komentując nieustępliwe stanowisko Polski w sprawie sposobu głosowania w Radzie UE.

Władze serbskie wydały międzynarodowy nakaz aresztowania wdowy po Slobodanie Miloszeviciu, Mirjany Marković, w związku z przemytem papierosów w latach 90 - informuje serbski dziennik "Danas".