Poznań

Poznań

"Za rok w tym samym miejscu, co zawsze"

23. Przystanek Woodstock odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia w Kostrzynie nad Odrą - ogłosił na swoim fanpage'u Jurek Owsiak. Wcześniej kolejna edycja "najpiękniejszego festiwalu świata" stała pod znakiem zapytania. Wszystko przez to, że został uznany za imprezę podwyższonego ryzyka. To oznaczało dużo wyższe wydatki dla organizatorów i ograniczenia dla uczestników.

Napadał na banki, uciekł do Szwajcarii. Wpadł w Opolu

Terroryzowali pracowników banków przedmiotami przypominającymi broń i żądali pieniędzy. Lubuscy kryminalni zatrzymali ostatniego z trzech podejrzanych o napady, do których dochodziło na przełomie 2015 i 2016 roku w województwie lubuskim. Grozi mu 15 lat więzienia.

"Brak szacunku do kandydatów". Ministrowi nie podoba się koczowanie przed uczelnią

Żeby dostać się na kierunki poznańskiego AWF, wystarczy mieć zdaną maturę i... dobry refleks. Decyduje bowiem kolejność zgłoszeń. Maturzyści dzień i noc czekają więc w kolejce przed budynkiem wydziału. Taki sposób rekrutacji nie podoba się jednak ministrowi nauki i szkolnictwa wyższego. Jarosław Gowin wystosował do rektora uczelni list i oczekuje wyjaśnień.

Podwójne morderstwo na poznańskim Łazarzu

Mężczyzna w sobotę miał rzucić się z młotkiem na swoją rodzinę. Ataku nie przeżyła jego matka, ranni zostali brat i bratanek. Po zatrzymaniu 55-latek przyznał się do kolejnego zabójstwa. Ofiarą była sąsiadka. Usłyszał już zarzuty.

Przyjechał z Krakowa na Euro 2016. Napadł na innego Polaka

Pseudokibic z Krakowa napadł na kibica reprezentacji z Wielkopolski przed meczem Polska - Portugalia. Do rozboju doszło we Francji. Mężczyznę zatrzymano w Krakowie, dwa tygodnie po zdarzeniu. Podczas zatrzymania znaleziono u niego m.in. maczetę i sztylet. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Z wykrywaczami metalu po Woodstocku. Można zebrać nawet 600 zł

Nie tylko firmy sprzątające i ekipy techniczne, ale też detektoryści porządkują w Kostrzynie nad Odrą teren, na którym trwał 22. Przystanek Woodstock. Z wykrywaczami metalu przeczesują oni pole namiotowe w poszukiwaniu drobnych. W ciągu dnia można w ten sposób zebrać naprawdę pokaźną sumę pieniędzy. Przez ostatnich kilka dni na festiwalu przewinęło się około pół miliona osób.

Śpią przed uczelnią, żeby dostać się na studia. Liczy się miejsce w kolejce

Kto pierwszy, ten lepszy. Przed poznańskim AWF-em koczują maturzyści wyposażeni w namioty i śpiwory. Każdy z nich z niecierpliwością wyczekuje momentu otwarcia rejestracji na wymarzony kierunek. Wtedy liczy się każda sekunda - o przyjęciu na studia decyduje bowiem kolejność zgłoszeń, a nie wyniki matur czy testy sprawnościowe. - To jest masakra. Tata mi powiedział, że jak za komuny - mówi jeden z czekających kandydatów.

Oficjalny koniec Woodstocku. "Płot? Przydał się do suszenia ubrań"

Cztery dni święta muzyki w Kostrzynie nad Odrą oficjalnie zakończone. Woodstockowicze rozjeżdżają się do domów od samego rana bawiąc się jeszcze na peronie kolejowym i w pociągach. Jurek Owsiak z lekko zdartym gardłem przyznaje, że był to najbardziej deszczowy przystanek w historii. - A ten płot nie miał żadnego sensu - mówi organizator, ciesząc się z bezpiecznego przebiegu imprezy

"Tępo krąży po wybiegu". Trauma Baloo po niewoli cyrkowej

Ciężkie są początki niedźwiedzia Baloo, którego poznańskie zoo odebrało niedawno z niewoli cyrkowej. Zwierzak nie ma pazurów, zębów, źle funkcjonuje u niego przysadka mózgowa. Ciężko mu się przyzwyczaić do nowego miejsca, póki co cierpi na stereotypię i tępo krąży po wybiegu. Pracowników zoo czeka długa droga cierpliwego przystosowywania niedźwiedzia do nowego domu

Kubistyczne kształty i ostra czerwień. Dzieło mistrza plakatów w poznańskim muzeum

Wyjątkowy plakat promujący 1000-lecie Państwa Polskiego otrzymało od targów poznańskich Muzeum Narodowe w Poznaniu. Jego autorem jest mistrz polskiej szkoły plakatu - Tadeusz Jodłowski. Barwne plamy, ostra kreska i kubizująca forma to jego cechy charakterystyczne. - Plakat unika fałszywego patosu, który nieobcy jest wielu polskim plakatom propagandowym z lat 50. XX w. - przekonuje Aleksandra Sobocińska, rzeczniczka muzeum. Dzieło można teraz podziwiać na wystawie "Oficjalnie i zwyczajnie. Poznań w roku 1966" w Muzeum Historii Miasta Poznania. Zobacz galerię fotografii miasta sprzed 50 lat.

Poznań: północna część estakady katowickiej otwarta

Nastąpił długo wyczekiwany moment procesu przebudowy estakady katowickiej, jednej z najważniejszych arterii Poznania. Otwarto północną część trasy. W stronę miasta można już wjechać po świeżym asfalcie. W poniedziałek rozpocznie się rozbiórka wylotu na Katowice.

Woodstock pamięta o Nicei. Flaga ze 120 tysięcy kartek

Olbrzymia flaga, setki tysięcy rąk w górze i "ciary" podczas Marsylianki. Festiwalowicze w Kostrzynie nad Odrą oddali hołd ofiarom tragicznych wydarzeń w Nicei, gdzie w czwartek zginęło blisko 90 osób. - Reagując przemocą na przemoc, nie uda się nigdy osiągnąć nic dobrego. Musimy inaczej patrzeć na ludzi, na religię, na ich przekonania. Musimy szanować się nawzajem - nawoływał ze sceny Jurek Owsiak.

Na wokandzie nazwiska ofiar ws. o molestowanie. Ziobro chce wyjaśnień, sąd przeprasza

W poznańskim sądzie rozpoczął się proces Marka B. oskarżonego o molestowanie seksualne nastolatek. Sprawa toczy się z wyłączoną jawnością, jednak podczas pierwszej z zaplanowanych rozpraw wywieszono wokandę z nazwiskami kilkunastu pokrzywdzonych dziewcząt, w tym nieletnich. Minister sprawiedliwości, który nazwał nazywał sprawę "bulwersującą", otrzymał już pisemne wyjaśnienia od prezesa poznańskiego sądu.

Ruszył deszczowy Przystanek Woodstock

Intensywny deszcz daje się we znaki tysiącom woodstockowiczów. Pada na tyle mocno, że oficjalne rozpoczęcie zdecydowano przesunąć o godzinę. - Co nas nie zabije, to nas wzmocni - deklaruje Jurek Owsiak. Fani festiwalu zaopatrzeni w polary i foliowe poncza gromkim wiwatem rozpoczęli zabawę w Kostrzynie nad Odrą

Podsłuch pod fotelem przewodniczącego rady

Pracownik sprzątający gabinet przewodniczącego rady miasta Ostrowa Wielkopolskiego zauważył tajemniczy kabelek wystający spod jednego z foteli. Urządzenie, do którego był przymocowany, może służyć do podsłuchu. Sprawą zajęła się policja, o wszystkim wie też prokuratura.

Złotów musi zmienić herb. Końcówka zbyt ostra, kolor nie taki

Gmina Złotów (Wielkopolskie) będzie musiała pożegnać się z dotychczasowym herbem. Po kontroli wojewody okazało się, że jego kształt i kolor nie są zgodne z zasadami heraldyki. - Cypel powinien być bardziej zaokrąglony - mówi zastępca wójta. Nowym projektem ma zająć się specjalista.

Kura na Woodstocku. "Ma irokeza, musiała przyjechać"

Przystanek Woodstock potrafi zaskakiwać. W tym roku można zobaczyć spacerującą na smyczy kurę. Przyjechała aż z Krakowa. - Ma irokeza, to stwierdziłem, że musi przyjechać na Woodstock - mówi jej właściciel. Strips - bo tak się nazywa - ludzi się nie boi, głodna nie chodzi i codziennie znosi jedno jajko. Jak zapewnia właściciel - kura do rosołu na pewno nigdy nie trafi.