"W te święta rozmawia się o sprawie Ziobry"

Źródło:
TVN24
Lubnauer: deklaruję pełne zaufanie zarówno do Bodnara, jak Siemoniaka
Lubnauer: deklaruję pełne zaufanie zarówno do Bodnara, jak SiemoniakaTVN24
wideo 2/13
Lubnauer: deklaruję pełne zaufanie zarówno do Bodnara, jak SiemoniakaTVN24

Zdjęto parasol bezkarności z afer związanych z Funduszem Sprawiedliwości - powiedziała w "Kawie na ławę" Katarzyna Lubnauer (KO). Marcin Przydacz (PiS) mówił zaś, że w działaniach służb związanych z przeszukaniem domu Zbigniewa Ziobry widzi naruszenie przepisów.- Na tym właśnie polega państwo prawa, że prokuratura działa, reaguje wtedy, kiedy dochodzi do zawłaszczania pieniędzy publicznych - wskazywała Magdalena Biejat (Lewica).

W tym tygodniu na polecenie prokuratorów z zespołu śledczego ds. Funduszu Sprawiedliwości przeprowadzono przeszukania w różnych miejscach na terenie kraju. Służby pojawiły się między innymi w domu byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Rzecznik Prokuratury Krajowej prokurator Przemysław Nowak poinformował, że łącznie postawiono zarzuty siedmiu osobom. W związku ze sprawą aresztowano trzy osoby, w tym wobec księdza Michała O., prezesa Fundacji Profeto.

CZYTAJ TEŻ: Afera Funduszu Sprawiedliwości. Najważniejsze osoby - kto jest kim?

Przydacz: zauważam naruszenie przepisów 

O aferze Funduszu Sprawiedliwości i działaniach służb w związku z prowadzonym w tej sprawie śledztwem rozmawiali goście "Kawy na ławę" w TVN24.

Marcin Przydacz z Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że "trudno jest mu się wypowiadać", ponieważ nie zna akt sprawy. - To jest, jak rozumiem, postępowanie prokuratorskie, 99 tomów akt. Trudno, żebym autorytatywnie się wypowiadał - stwierdził.

Odniósł się jednak do przeszukania domu Zbigniewa Ziobry. - Ja zauważam tam naruszenie przepisów Kodeksu postępowania karnego. Fakt, że przez dwie godziny buszowali agenci ABW po mieszkaniu, domu pana Ziobry bez osoby przybranej, bez samego mieszkańca, jest naruszeniem konkretnego przepisu. Przepis mówi w sposób jasny: najpierw trzeba wezwać mieszkańca do wydania danych rzeczy i przy nim dokonywać przeszukania. Tego nie zrobiono, bo ministra Ziobry tam nie było - mówił poseł PiS. - W takiej sytuacji należałoby zawezwać domownik albo nawet sąsiada. Nikogo nie zawezwano - dodał.

CZYTAJ TEŻ: Wójcik o tym, czemu dokumenty były w domu Ziobry. "Nie było możliwości przekazania"

Twierdzenia Przydacza stoją w sprzeczności z tym, co na temat przeszukania mówił w TVN24 sam rzecznik Prokuratury Krajowej prok. Przemysław Nowak. Zapewniał on między innymi, że "przeszukanie wykonano przy obecności osoby przybranej, co jest w pełni zgodne z przepisami".

Czytaj więcej tutaj >>>

Przydacz: zauważam naruszenie przepisów Kodeksu postępowania karnego
Przydacz: zauważam naruszenie przepisów Kodeksu postępowania karnegoTVN24

"Deklaruję pełne zaufanie zarówno do Bodnara, jak Siemoniaka"

Wiceministra edukacji Katarzyna Lubnauer (KO) została zapytana, czy ma pełne zaufanie do rządu, że czynności odbyły się zgodnie z prawem. Zapewniła, że "deklaruje pełne zaufanie zarówno do pana ministra (sprawiedliwości, Adama - red.) Bodnara, jak i do pana (Tomasza - red.) Siemoniaka, który zajmuje się służbami".

- Z tego, co wiem, tam była osoba przybrana w czasie tego przeszukania - podkreśliła.

CZYTAJ WIĘCEJ: Prokuratura: materiał będzie analizowany pod kątem uchylenia immunitetu politykom

Jej zdaniem "pierwszą zasadniczą kwestia jest to, że po prostu zdjęto parasol bezkarności (...) z afer związanych z Funduszem Sprawiedliwości". Wspominała, że początkowo fundusz miał "jedno zadanie", którym była "pomoc ofiarom przestępstw". Oceniła, że rozszerzono zakres zadań FS, "żeby realizować z tego tak naprawdę zadania partyjne, żeby zrobić z tego skarbonkę partyjną".

Lubnauer: deklaruję pełne zaufanie zarówno do Bodnara, jak Siemoniaka
Lubnauer: deklaruję pełne zaufanie zarówno do Bodnara, jak SiemoniakaTVN24

Doradca prezydenta: wszystkim nam należy się pełna informacja

- Myślę, że w tej sprawie akurat wszystkim nam należy się pełna informacja. To zatrzymanie i cała sprawa wokół Funduszu Sprawiedliwości wymaga działań zgodnych z prawem - wskazywał doradca prezydenta Sławomir Mazurek.

- Pan prezydent wyraźnie powiedział, że (...) osoby, które bezprawnie takie działania podejmowały, wcześniej czy później będą się musiały też liczyć, że staną przed wymiarem sprawiedliwości - dodał.

Na pytanie, czy ma na myśli osoby, które działały bezprawnie w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości, czy obecnie, Mazurek stwierdził, że "pan prezydent wygłosił tezę generalną". - Myślę, że taka zasada, która powinna funkcjonować zawsze, dla tych wszystkich, którzy funkcjonują w służbie publicznej: trzeba działać zgodnie z prawem i w granicach prawa - powiedział.

Przekonywał, że w ramach funduszu podjęto "wiele cennych inicjatyw". Natomiast na uwagę, że według Najwyższej Izby Kontroli 60 procent wydatków z FS było nieuzasadnionych, prezydencki doradca stwierdził, iż "są w Polsce organy, które badają i kontrolują".

Zapytany, dlaczego prezydent nie zwracał na to uwagi, odparł, że "to nie jest rola prezydenta, żeby analizować każdą taką sytuację".

Mazurek o Funduszu Sprawiedliwości: wszystkim nam należy się pełna informacja
Mazurek o Funduszu Sprawiedliwości: wszystkim nam należy się pełna informacjaTVN24

Wipler: ta sprawa ma kilka wymiarów

Jak ocenił Przemysław Wipler z Konfederacji, "ta sprawa ma kilka wymiarów". Pierwszy - mówił - "pokazuje, jak wielką patologią jest bardzo często wydawanie środków publicznych na luźne cele".

- To, co było wartością Funduszu Sprawiedliwości dla polityków Suwerennej Polski, to było to, że mieli takie pieniądze nieoznaczone, których nie muszą wydać sztywno - powiedział, nazywając fundusz "wielką skarbonę, z której mogli sypać komu chcą, tylko musiała się znaleźć podkładka".

- Drugi wymiar tej sprawy to sposób przeprowadzania czynności - wskazywał. Jego zdaniem "użyte siły" były "nieproporcjonalne". - I w trybie, i procedurach, które są niedopuszczalne - dodał, wspominając m.in. "zaklejanie kamer" w posiadłości Ziobry.

Jak mówił, "Prawo i Sprawiedliwość przegrało wybory i straciło poparcie wśród wielu Polaków, ponieważ było poczucie dużej opresyjności, łamania praw obywatelskich, nadużywania uprawnień przez służby i prokuraturę". - Bardzo apeluję do obecnie rządzących, żeby nie powtarzali tych samych błędów, w wyniku których zaczną być zaraz zrównywani ze służbami Mariusza Kamińskiego i Zbigniewa Ziobry - mówił.

Wipler: ta sprawa ma kilka wymiarów
Wipler: ta sprawa ma kilka wymiarówTVN24

Biejat: okazało się, że nie da się kupić bezkarności

Wicemarszałkini Senatu Magdalena Biejat (Lewica Razem) stwierdziła, że "cała ekipa Suwerennej Polski robiła wszystko, żeby zaprząc różne instytucje, nie tylko Fundusz Sprawiedliwości, do działania na swoją korzyść". - Bezpośrednią polityczną korzyść, czasem też finansową - wskazywała.

- Dzisiaj mamy do czynienia z sytuacją, kiedy wreszcie ci ludzie, którzy wykorzystywali instytucje publiczne, którzy wykorzystywali pieniądze mające służyć ofiarom przestępstw do własnych celów, będą ponosić odpowiedzialność. Ja się z tego bardzo cieszę, czas najwyższy - dodała.

Według niej ludzie ci myśleli, że "za te wszystkie pieniądze, za te miliony, które szły do ich popleczników, do ich współpracowników (...), kupią sobie bezkarność". - I co się okazało? Okazało się, że się nie da kupić bezkarności. I bardzo dobrze. Uważam, że na tym właśnie polega państwo prawa, że prokuratura działa, reaguje wtedy, kiedy dochodzi do zawłaszczania pieniędzy publicznych, do wykorzystywania państwa i instytucji państwa do własnych politycznych celów - powiedziała Biejat.

Biejat: okazało się, że nie da się kupić bezkarności
Biejat: okazało się, że nie da się kupić bezkarnościTVN24

Kobosko: to oburzające

- To nie jest temat bardzo świąteczny, ale z drugiej strony mam więcej niż wrażenie, że w polskich domach w te święta rozmawia się o sprawie Ziobry - powiedział poseł Michał Kobosko (Polska 2050 - Trzecia Droga).

W jego opinii "to jest zawsze oburzające, kiedy okazuje się, że środki, które mają iść na zbożny cel (...), idą kompletnie na coś innego".

Dodał, że zmiana Kodeksu karnego, a dalej rozporządzenia dotyczącego Funduszu Sprawiedliwości w 2017 roku, "była oczywistym otwarciem furtki dla ministra sprawiedliwości do tego, żeby zaczął traktować Fundusz Sprawiedliwości jak swoje własne kieszonkowe, właściwie swój własny portfel".

- Zbigniew Ziobro czuł się kompletnie nietykalny i w tym układzie władzy, która rządziła Polską do jesieni ubiegłego roku on rzeczywiście był nietykalny. A jednocześnie prokuratorzy, którzy powinni nie tylko w tej sprawie wykonywać swoją robotę, mieli kompletnie związane ręce - dodał.

Kobosko: W te święta rozmawia się o sprawie Ziobry. Bo to jest oburzające
Kobosko: W te święta rozmawia się o sprawie Ziobry. Bo to jest oburzające

Autorka/Autor:akr/adso

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Gdzie jest burza? W sobotę 25.05 nad Polską około południa zaczęło grzmieć. Najsilniejsze burze przechodzą w rejonie Dolnego Śląska. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Front i nawałnice nad Polską

Gdzie jest burza? Front i nawałnice nad Polską

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl
Giną bez śladu albo giną, bo nie chcą już żyć

Giną bez śladu albo giną, bo nie chcą już żyć

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Saudi Aramco, który nabył 30 procent udziałów w rafinerii Lotosu, planuje emisję swoich akcji na giełdzie w Arabii Saudyjskiej - donosi Reuters. W grę wchodzi sprzedaż akcji o wartości 10 miliardów dolarów. Ma to być największa tego typu transakcja w regionie.

Arabski współwłaściciel Rafinerii Gdańskiej idzie pod młotek

Arabski współwłaściciel Rafinerii Gdańskiej idzie pod młotek

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Jak zobaczyłam ten rachunek, to myślałam, że zera mi się mieszają. Nie prowadzimy huty szkła, a małą rodzinną firmę - mówi w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl Małgorzata Piekarz z jeleniogórskiej firmy Nova Market, która w styczniu dostała rachunek za gaz na 45 tysięcy złotych. Antoni Pyzik w w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku faktury miał na prawie 50 tysięcy złotych, mimo że zdecydował się na początku roku zamknąć "Zajazd na Wzgórzu" w Moszczenicy. - Zapłaciłem, bo musiałem - opowiada.

Dostali rachunek za gaz na ponad 45 tysięcy złotych. "Takie sytuacje niszczą ludzi"

Dostali rachunek za gaz na ponad 45 tysięcy złotych. "Takie sytuacje niszczą ludzi"

Źródło:
tvn24.pl

Polski Fundusz Rozwoju wzywa firmy do zwrotu środków, które otrzymały w ramach tarcz antykryzysowych, ale nie ujawnia przyczyn, bo... są tajne. - Państwo stosuje zasadę domniemania winy przedsiębiorcy zamiast zasady domniemania uczciwości - mówi rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz.

Dostają wezwania do zwrotu pieniędzy. "Zostaliśmy oszukani i skrzywdzeni"

Dostają wezwania do zwrotu pieniędzy. "Zostaliśmy oszukani i skrzywdzeni"

Źródło:
tvn24.pl

Policja poszukuje Doroty Jurczyńskiej-Olejniuk i jej męża Rolandsa Girssa. Z Tajlandii przylecieli do Londynu, gdzie mieli spędzić dwa dni i wrócić do Polski, ale do tej pory nie dotarli do domu. Z małżeństwem nie ma kontaktu.

Tajemnicze zaginięcie małżeństwa. Wracali z Tajlandii, ślad urywa się w Londynie

Tajemnicze zaginięcie małżeństwa. Wracali z Tajlandii, ślad urywa się w Londynie

Źródło:
tvn24.pl

Gdyby policzyć z iloma partiami w czasie swoich karier byli związani Jacek Kurski i Adam Bielan, to zabrakłoby palców obu rąk. Jednak dłoń, już po raz kolejny, wyciąga do nich Jarosław Kaczyński. To właśnie jego ugrupowanie stanowi najważniejszą pozycję w politycznych życiorysach Kurskiego i Bielana. Obaj kandydują teraz w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a sam prezes PiS określa ich jako "żołnierzy", którzy potrafią być "twardzi, nawet bezwzględni".

"Żołnierze" Kaczyńskiego. Co tym razem mu przyniosą?

"Żołnierze" Kaczyńskiego. Co tym razem mu przyniosą?

Źródło:
tvn24.pl

"Upadek stulecia? 35 lat temu zostać wybranym przez naród senatorem 'Solidarności', skończyć jako ojciec chrzestny ziobrowego Funduszu Solidarności. Trudno upaść niżej, Jarosławie" - napisał w sobotę premier Donald Tusk na platformie X. - Jestem zdecydowanie przeceniany. Żadnym ojcem nie jestem - odpowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. W środę były dyrektor departamentu Funduszu Sprawiedliwości opowiadał o nieprawidłowościach w przyznawaniu milionowych dofinansowań z tego funduszu.

Donald Tusk do Jarosława Kaczyńskiego: trudno upaść niżej, Jarosławie. Prezes PiS odpowiada

Donald Tusk do Jarosława Kaczyńskiego: trudno upaść niżej, Jarosławie. Prezes PiS odpowiada

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Nie sądzę, żeby pan Obajtek unikał wezwania na komisję. Być może nieskutecznie zostało ono doręczone. Mogę powiedzieć, że go widzę wszędzie na Podkarpaciu. Prowadzi bardzo czynną, bardzo aktywną kampanię - powiedział były premier Mateusz Morawiecki. Wczoraj policja informowała, że kilkakrotnie podjęła próby doręczenia wezwania do stawienia się na komisji wizowej, ale nie zastano go pod różnymi adresami.

Gdzie jest Daniel Obajtek? Morawiecki "widzi go wszędzie na Podkarpaciu"

Gdzie jest Daniel Obajtek? Morawiecki "widzi go wszędzie na Podkarpaciu"

Źródło:
TVN24

Ministerstwo rodziny chce, aby płaca minimalna zmierzała do 60 procent przeciętnego wynagrodzenia i zapowiada projekt w tej sprawie. Jak wylicza Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich, w warunkach 2025 roku to oznaczałoby podwyżkę o 850 złotych do poziomu 5150 złotych brutto. "No to przedsiębiorcy muszą zapiąć pasy" - skomentował Sławomir Dudek, prezes i założyciel Instytutu Finansów Publicznych.

Burza w sprawie w płacy minimalnej. "Tsunami"

Burza w sprawie w płacy minimalnej. "Tsunami"

Źródło:
tvn24.pl

Policja wie już, czyje ciało znaleziono 11 kwietnia w zaroślach przy ulicy Lubelskiej w Rzeszowie (Podkarpacie). Do komendy zgłosiła się osoba, która pomogła w ustaleniu tożsamości zmarłej kobiety.

Przełom w sprawie ciała kobiety znalezionego w zaroślach

Przełom w sprawie ciała kobiety znalezionego w zaroślach

Źródło:
tvn24.pl

Policja zatrzymała w piątek 22-letniego strażaka, podejrzanego o wzniecenie w lutym tego roku niszczycielskiego pożaru w regionie Valparaiso - przekazał chilisjski dziennik "La Tercera". W wyniku żywiołu zginęło 137 osób, a 16 tysięcy zostało poszkodowanych.

Strażak zatrzymany za wzniecenie pożaru

Strażak zatrzymany za wzniecenie pożaru

Źródło:
PAP, La Tercera

W Rio de Janeiro 16-latek zabił swoich rodziców młotkiem - podają brazylijskie media. Jak przekazała policja, nastolatek pokłócił się z rodzicami, bo nie chciał iść do szkoły. W ubiegłym tygodniu inny 16-latek zastrzelił adopcyjną matkę, ojca i siostrę.

Nastolatek zabił rodziców młotkiem, bo nie chciał iść do szkoły

Nastolatek zabił rodziców młotkiem, bo nie chciał iść do szkoły

Źródło:
PAP

Jeżeli jest włączona sygnalizacja "zapiąć pasy", to jest to bezwzględnie wymagane przez personel pokładowy - mówił w programie "Wstajesz i weekend" Dominik Punda, pilot liniowy i instruktor lotnictwa. Rozmowa na antenie TVN24 dotyczyła między innymi lotu z Londynu do Singapuru, w czasie którego, w wyniku gwałtownych turbulencji, zmarła jedna osoba, a co najmniej 70 pasażerów odniosło obrażenia.

Specjalista o turbulencjach: piloci z pewnością nie mieli informacji, bo nie wierzę w to, że mieli i nic nie zrobili

Specjalista o turbulencjach: piloci z pewnością nie mieli informacji, bo nie wierzę w to, że mieli i nic nie zrobili

Źródło:
TVN24

Zakopane staje coraz bardziej popularne wśród arabskich turystów. Liczba rezerwacji w maju wzrosła o 20 procent w porównaniu do ubiegłego roku - donosi Tatrzańska Izba Gospodarcza. Informuje również, że ceny za noclegi na Podhalu są na podobnym poziomie do tych zeszłorocznych.

Szturm arabskich turystów w Zakopanem. "Są w stanie dopłacić więcej"

Szturm arabskich turystów w Zakopanem. "Są w stanie dopłacić więcej"

Źródło:
PAP

Strażnicy miejscy patrolujący rejon Pragi zauważyli dym unoszący się nad terenem dawnej jednostki wojskowej. W tej okolicy często gromadzą się osoby w kryzysie bezdomności. Z zagrożonego terenu wyprowadzono mężczyznę.

Nad dawną jednostką wojskową unosił się dym

Nad dawną jednostką wojskową unosił się dym

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Około 100 strażaków wciąż pracuje na składowisku samochodów w Tomaszowie koło Żagania (Lubuskie), gdzie w nocy z piątku na sobotę wybuchł pożar. Sytuacja jest opanowana, ale dogaszanie pogorzeliska może potrwać nawet do niedzielnego poranka.

Trudny pożar złomowiska samochodów opanowany. 100 strażaków dogasza teren

Trudny pożar złomowiska samochodów opanowany. 100 strażaków dogasza teren

Aktualizacja:
Źródło:
PAP
Radosław Sikorski: jestem świadkiem tego, że PiS mizia się z niemieckimi nacjonalistami

Radosław Sikorski: jestem świadkiem tego, że PiS mizia się z niemieckimi nacjonalistami

Źródło:
TVN24
"Myślicie, że was to nie dotyczy? Cóż, szumowiny…"

"Myślicie, że was to nie dotyczy? Cóż, szumowiny…"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Opublikowano nowe taśmy z rozmowy Tomasza Mraza i Marcina Romanowskiego. Nagrania ujawnione przez TVP Info potwierdzają nasze ustalenia o nieprawidłowościach dotyczących dofinansowań dla fundacji Profeto, które opisaliśmy już w lutym w tvn24.pl. Nagrania mają potwierdzać, że Mraz relacjonował Romanowskiemu rozmowę z "księdzem Profeto", który zapewniał go, że "jak coś będzie nie tak, to szef zapewni osłonę". Romanowski miał odpowiedzieć, że mimo wątpliwości "trzeba brnąć w to".

Nowe taśmy Mraza i Romanowskiego. Dotyczą Fundacji Profeto

Nowe taśmy Mraza i Romanowskiego. Dotyczą Fundacji Profeto

Źródło:
TVP Info

"Nagranie polityków Suwerennej Polski z prokuratorem na telefon jest prawdziwe" - przekazał poseł klubu Koalicji Obywatelskiej Witold Zembaczyński. Opublikował również odmowę przyjęcia przez prokuraturę jego zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Zbigniewa Ziobrę.

Witold Zembaczyński: nagranie z prokuratorem jest prawdziwe. Poseł pokazał dokument

Witold Zembaczyński: nagranie z prokuratorem jest prawdziwe. Poseł pokazał dokument

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Afera z Funduszem Sprawiedliwości czy to, w jaki sposób panowie i panie z Suwerennej Polski obsiedli Lasy Polskie, to już chyba się tak do opinii publicznej przedostało, że myślę, że to jest koniec tej partii - mówiła posłanka i wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic o Suwerennej Polsce. Przyznała, że chciałaby, żeby "społeczeństwo miało absolutną pełną wiedzę, jak wyglądają te wszystkie złe praktyki, do których się dopuszczają politycy, którzy mają poczucie, że są bezkarni".

Kucharska-Dziedzic: myślę, że to koniec partii Suwerenna Polska

Kucharska-Dziedzic: myślę, że to koniec partii Suwerenna Polska

Źródło:
TVN24

Dwóch policjantów z Inowrocławia usłyszało zarzuty po śmierci 27-latka, wobec którego w środę, w trakcie interwencji, użyli paralizatora. Zostali zwolnieni z policji, a sąd ich tymczasowo aresztował.

Nie żyje mężczyzna rażony paralizatorem. Policjanci usłyszeli zarzuty i zostali aresztowani

Nie żyje mężczyzna rażony paralizatorem. Policjanci usłyszeli zarzuty i zostali aresztowani

Źródło:
tvn24.pl, PAP
Pudełko po butach w rozmiarze 35

Pudełko po butach w rozmiarze 35

Źródło:
tvn24.pl
Premium
Ludzie Ziobry i afera Funduszu Sprawiedliwości. Kto jest kim?

Ludzie Ziobry i afera Funduszu Sprawiedliwości. Kto jest kim?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Media lokalne - choć pełnią ważną funkcję - coraz częściej wypierane są przez platformy cyfrowe. - Mamy coraz większe koszty funkcjonowania, a coraz mniejsze przychody. Może się okazać, że niedługo znikniemy z krajobrazu Polski - powiedział na antenie TVN24 Adrian Krzanowski, wydawca portalu Krosno24.pl.

Informują, integrują i patrzą lokalnej władzy na ręce. Bez wsparcia mogą zniknąć

Informują, integrują i patrzą lokalnej władzy na ręce. Bez wsparcia mogą zniknąć

Źródło:
TVN24

"Zwracamy się do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz jej Członków z wnioskiem o niezwłoczne podjęcie działań zmierzających do wydania decyzji o przedłużeniu koncesji na rozpowszechnianie programu TVN Style" - apeluje Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji. Z kolei Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej dodaje, że "ze względu na poruszaną w ramach treści dostępnych w programie TVN Style tematykę oraz jego popularność, dostępność tego programu jest pożądana przez abonamentów i stanowi o ich atrakcyjności".

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Źródło:
tvn24.pl

Zarząd TVN SA wydał w czwartek oświadczenie w sprawie działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Źródło:
tvn24.pl

Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, odniósł się do działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ciągle nie podjęła decyzji o przedłużeniu koncesji kanału TVN Style. Napisał, że "oświadczenie KRRiT, kwestionujące zasadność prowadzenia działalności w Polsce przez amerykańską firmę, podważa nasze wspólne wartości, dwustronne interesy i praworządność".

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Źródło:
tvn24.pl

Anna Hernik jest laureatką nagrody internautów tegorocznego konkursu Grand Press Photo. Fotografka w jednym kadrze uchwyciła życie swoje, ale też innych rodzin, które, tak jak ona, mierzą się z glejakiem. To wyjątkowo złośliwy nowotwór mózgu. Ponad rok temu diagnozę usłyszał mąż pani Anny. 

Cała rodzina mierzy się z chorobą taty. Zdjęcie Anny Hernik zachwyciło internautów

Cała rodzina mierzy się z chorobą taty. Zdjęcie Anny Hernik zachwyciło internautów

Źródło:
Fakty po Południu TVN24