Prokuratura

Prokuratura

Sąd wydał zarządzenie o odmowie przyjęcia po terminie zażalenia prokuratury na niezastosowanie aresztu tymczasowego wobec Piotra W. – przekazał w poniedziałek rzecznik Sądu Okręgowego w Poznaniu. Chodzi o jednego z podejrzanych w śledztwie dotyczącym spółki Polnord, wobec którego śledczy nie złożyli odpowiednich dokumentów dotyczących zażalenia na decyzję sądu. Rzecznik poznańskiego sądu podkreślił, że samo pismo przewodnie złożone przez prokuraturę "nie jest zażaleniem" i "jedynie wskazywało, że dołączono do niego określone zażalenia". - A tu akurat zażalenia nie dołączono, więc go nie było – wyjaśnił.

Po niemal dwuletnim śledztwie prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Przemysławowi Czarneckiemu - dowiedział się tvn24.pl. Poseł ma odpowiedzieć za zranienie swojego gościa po imprezie sylwestrowej. - Jestem niewinny - powiedział nam oskarżony.

Warszawski sąd rejonowy po raz drugi odroczył rozprawę aresztową Leszka Czarneckiego. Zatrzymania i aresztowania właściciela Getin Banku domaga się prokuratura pod kierownictwem Zbigniew Ziobro. Na kilkadziesiąt godzin przed posiedzeniem odsunięty od obrony Czarneckiego - Roman Giertych - wydał oświadczenie, że jego klient otrzymał propozycje korupcyjne. Jacek Tacik.

Po pięciu i pół roku śledztwa oraz ponad dwóch latach od zatrzymania Pawła M., ps. Misiek, Prokuratura Krajowa w końcu stworzyła akt oskarżenia w sprawie przywódcy kiboli Wisły Kraków. W dziwnym procesie "Misiek", który dowodził grupą kilkuset bandytów, zasiądzie na ławie oskarżonych tylko ze swoim zastępcą w gangu Grzegorzem Z., ps. Zielak. Według informacji tvn24.pl prokuratura chce przerzucić w ten sposób na sąd odpowiedzialność za ewentualne wypuszczenie "Miśka" i "Zielaka" na wolność.