Prokuratura

Prokuratura

Nie zamierzamy się poddać. Będziemy stali w obronie naszej koleżanki - takich słów i obrazków przed Prokuraturą Krajową dawno nie widzieliśmy. Manifestacja jest wyrazem poparcia dla prokurator Katarzyny Kwiatkowskiej, która wprost powiedziała co myśli o swoich przełożonych i do czego zmierza reforma Zbigniewa Ziobry. Materiał Michała Tracza.

35-letnia mieszkanka Polanicy-Zdroju (województwo dolnośląskie) jest podejrzana o zabójstwo swojego ojca. Prokuratura nie ujawnia, co kierowało kobietą, która dopiero kilkanaście godzin po zbrodni o tym, co się stało, powiadomiła policję. Jako sprawcę zabójstwa wskazała najpierw sąsiada, dopiero później sama przyznała się do winy.

Spośród formacji mundurowych najchętniej szczepią się funkcjonariusze Służby Więziennej, zaś najmniej chętnych jest wśród mundurowych ze Straży Granicznej - wynika z informacji tvn24.pl. Wśród prokuratorów, jak wynika z informacji przekazanych nam przez prokuratorską centralę, niemal wszyscy chcą przyjąć szczepionkę przeciwko koronawirusowi.

Gdy kasjerki otworzyły sejf, kazali im się położyć na ziemi. - No to strzelaj - powiedział jeden z nich. Więc strzelił. Każdej w tył głowy, po kolei. Dobił je uderzając kolbą pistoletu, bo wciąż się ruszały, a jemu skończyła się amunicja.

- Podjeżdżał samochodem pod sklep, trąbił. Krzyczał: "ty świnio", że razem z tą budą mnie wysadzi - wspomina Joanna. Nachodził ją w pracy, ubliżał, groził. - Musiało dojść do morderstwa, żeby takiego człowieka zamknąć. Jeżeli ktoś jest nękany, to nie może się bać, musi iść na policję - apeluje w rozmowie z Martą Abramczyk, kobieta, która przeżyła piekło.