"To naprawdę śmiertelna choroba. Szczepcie się". Hołownia apeluje po śmierci w rodzinie

TVN24 | Polska

Autor:
akw/adso
Źródło:
TVN24
Hołownia przez koronawirusa stracił bliską osobę. "To naprawdę jest śmiertelna choroba"TVN24
wideo 2/35
TVN24Hołownia przez koronawirusa stracił bliską osobę. "To naprawdę jest śmiertelna choroba"

Szef Polski 2050 Szymon Hołownia w związku ze śmiercią w rodzinie - w gorącym politycznie okresie - wstrzymał swoje codzienne obowiązki. W "Kropce nad i" w TVN24 przekazał, że po walce z koronawirusem odeszła jego teściowa. - W wieku 58 lat było jeszcze wiele rzeczy do zrobienia. To naprawdę jest śmiertelna choroba, szczepcie się – zaapelował.

Szymon Hołownia, gość środowego wydania "Kropki nad i", pytany był w programie o swoją nieobecność w okresie politycznej dyskusji wokół decyzji o ratyfikacji planu zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej, potrzebnej do uruchomienia środków z Funduszu Odbudowy.

- Mojego głosu nie było dlatego, że w ubiegły czwartek odeszła moja ukochana teściowa, mama mojej żony, Jola. Odeszła po miesiącu walki z COVID-em – wyjaśnił Hołownia.

- Uznałem, że to jest czas, który jestem przede wszystkim winny rodzinie, najbliższym. Tak go spędziłem. Pochowaliśmy Jolę w długi weekend – przekazał szef Polski 2050. Dodał, że jego teściowa miała 58 lat. - To nie jest wiek na umieranie. Żaden wiek nie jest na umieranie, ale w wieku 58 lat było jeszcze wiele rzeczy do zrobienia – powiedział.

Hołownia zwrócił się przy tym z apelem do widzów. - To naprawdę jest śmiertelna choroba, więc szczepcie się, dezynfekujcie ręce, utrzymujcie dystans, może uda się uratować jeszcze jedno życie – wezwał.

OGLĄDAJ "KROPKĘ NAD I" W INTERNECIE

Hołownia o śmierci swojej teściowej z powodu COVID-19 informował także w środę rano w mediach społecznościowych. - W ostatnich dniach mieliśmy nadzieję, że wszystko zmierza ku dobremu, ale niestety ten wirus i choroba poczyniły takie zniszczenia, że bez litości potraktowały kogoś, kogo tak kochamy – powiedział w nagraniu umieszczonym na Facebooku.

W Polsce od początku epidemii COVID-19, czyli od 4 marca 2020 roku, gdy zakażenie potwierdzono u pierwszego Polaka, koronawirusa SARS-CoV-2 odnotowano do środy u 2 811 951 osób, a 68 482 z nich zmarły. Od 4 maja rejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19 może każdy dorosły, który wyraził chęć przyjęcia szczepionki.

Autor:akw/adso

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Magazyny:
Raporty: