Katarzyna Kotula

Kropka nad i 

Katarzyna Kotula

Ministra do spraw równości Katarzyna Kotula i delegacja Lewicy spotkali się w czwartek ze środowiskiem ludowców, na czele z wicepremierem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Ich rozmowa dotyczyła projektu ustawy o związkach partnerskich. - To było bardzo długie, merytoryczne, dobre spotkanie - mówiła w programie "Kropka nad i" w TVN24 ministra Kotula. Pytana o kwestię przysposobienia wewnętrznego dziecka, odparła, że mówiono "dużo o tym, żeby ustawa o związkach partnerskich obejmowała także pary hetero i to w głównej ich dotyczy to uregulowanie przysposobienia". - Dzisiaj Kosiniak-Kamysz i przedstawiciele PSL powiedzieli, że w przyszłym tygodniu odbędzie się posiedzenie klubu PSL i będą rozmawiali z poszczególnymi członkami o tych konkretnych rozwiązaniach, które miałyby się znaleźć w tym projekcie - powiedziała Kotula. Jak dodała, "PSL chce, żeby zakres dotyczący związków partnerskich nie był tak szeroki, jak małżeństwa". Pytana o podpis prezydenta, stwierdziła, że "nie możemy dzisiaj mówić o tym, że prezydent powie nie". - Ze strony środowiska prezydenta padają jasne deklaracje, że pan prezydent chce się ze mną spotkać - poinformowała.

Opis programu

Autorski program Moniki Olejnik, w którym dziennikarka przeprowadza wywiady z najważniejszymi postaciami polskiej sceny politycznej.  Wnikliwe pytania i gorące dyskusje – od poniedziałku do czwartku na antenie TVN24 o godz. 20.

 

"Kropka nad i" prowadząca:

Monika Olejnik - dziennikarka radiowa, telewizyjna i prasowa. Od lat przeprowadza wywiady z czołowymi postaciami polskiej sceny politycznej. W programie "Kropka nad i" przepytywała prezydentów, premierów, marszałków, hierarchów. Znana z wnikliwych, często niełatwych pytań.

 

"Kropka nad i" - gdzie obejrzeć?

Odcinki programu publicystycznego "Kropka nad i" obejrzysz online na platformie TVN24 GO.

 

Program z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.