Andrzej Dera

Kropka nad i 

Andrzej Dera

Prezydencki minister Andrzej Dera w "Kropce nad i" w TVN24 mówił o oświadczeniach majątkowych premiera Mateusza Morawieckiego i jego żony. Stwierdził, że prawo musi przewidywać dostęp dla opinii publicznej do oświadczeń majątkowych współmałżonków polityków. Minister w kancelarii prezydenta uważa, że jeśli ustawa, którą Trybunał Konstytucyjny kierowany przez Julię Przyłębską uznał za niezgodną z konstytucją, weszłaby w życie, to majątki rodzin polityków byłyby jawne, ale trzeba działać zgodnie z przepisami prawa. W rozmowie z Moniką Olejnik uzasadniał również utajnienie oświadczeń majątkowych części sędziów Trybunału Konstytucyjnego. - W sądach niższych szczebli jest podobnie, że sędziowie chronią swoje majątki, twierdząc, że mogą stanowić źródło dla potencjalnych przestępców - mówił. Następnie Andrzej Dera był pytany o to, czy dojdzie do porozumienia między Zbigniewem Ziobro a resztą koalicji rządzącą w sprawie likwidacji Izby Dyscyplinarnej. - Jest nadzieja, że projekt prezydenta z ewentualnymi poprawkami zostanie przyjęty - ocenił. Podkreślił, że zna założenia poprawek, które mają doprecyzować projekt, natomiast nie zmienią fundamentalnego zakresu tej ustawy. - Projekt prezydenta jest uzgodniony z Komisją Europejską i jego przyjęcie spowoduje, że nie będzie blokady Krajowego Planu Odbudowy - oświadczył Andrzej Dera. 

Opis programu

Autorski program Moniki Olejnik, w którym dziennikarka przeprowadza wywiady z najważniejszymi postaciami polskiej sceny politycznej.  Wnikliwe pytania i gorące dyskusje – od poniedziałku do czwartku na antenie TVN24.

 

Kropka nad i  – prowadząca

Monika Olejnik - dziennikarka radiowa, telewizyjna i prasowa. Od lat przeprowadza wywiady z czołowymi postaciami polskiej sceny politycznej. W programie „Kropka nad i” przepytywała prezydentów, premierów, marszałków, hierarchów. Znana z wnikliwych, często niełatwych pytań.

 

Kropka nad i  – gdzie obejrzeć?

Odcinki programu publicystycznego „Kropka nad i” obejrzysz online na platformie TVN24 GO.

19.05.2022
Data premiery: 2019
Kraj produkcji: Polska