TVN24 | Polska

Będzie nowa umowa koalicyjna Zjednoczonej Prawicy. PAP: podpisanie w sobotę

TVN24 | Polska

Autor:
kb//now
Źródło:
PAP, TVN24
Rzecznik rządu: to nasi koalicjanci dokonali pewnego podwyższenia emocji politycznychTVN24
wideo 2/21
TVN24Rzecznik rządu: to nasi koalicjanci dokonali pewnego podwyższenia emocji politycznych

Nowa umowa koalicyjna Zjednoczonej Prawicy ma zostać podpisana w sobotę w południe - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa.

Szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski powiedział w Radiu Plus, że jest plan, by nowa umowa koalicyjna Zjednoczonej Prawicy "stała się faktem" do końca tygodnia. - Abyśmy w przyszłym tygodniu zaczęli realizować już te działania, które będą zawarte w tej nowej umowie - dodał polityk PiS.

Według informacji uzyskanych przez Polską Agencję Prasową podpisanie nowej umowy koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy ma nastąpić w sobotę w południe.

Rozmowy kierownictwa PiS

W czwartek w siedzibie PiS przy Nowogrodzkiej w Warszawie przez kilka godzin rozmawiali przedstawiciele kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Rzecznik PiS Anita Czerwińska poinformowała, że spotkanie "dotyczyło oceny osiągniętego porozumienia w ramach Zjednoczonej Prawicy. Istotą tego porozumienia jest wola wspólnej i solidarnej pracy dla Polski". Nie podała więcej szczegółów.

Politycy PiS opuszczają siedzibę partii przy NowogrodzkiejTVN24

Dzień wcześniej liderzy PiS i Solidarnej Polski - Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro - rozmawiali w cztery oczy. Jednym z ustaleń spotkania miało być wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu jako szefa komitetu do spraw bezpieczeństwa nadzorującego trzy ministerstwa: sprawiedliwości, spraw wewnętrznych i obrony. Wicemarszałek Sejmu z PiS Ryszard Terlecki powiedział w czwartek dziennikarzom, że "wszystko wskazuje na to", iż prezes PiS wejdzie w skład Rady Ministrów i obejmie funkcję wicepremiera.

Rzecznik rządu Piotr Mueller w "Jeden na jeden" w TVN24 w piątek przekazał, że struktura nowego rządu powinna być ustalona i ogłoszona w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Autor:kb//now

Źródło: PAP, TVN24