Rzecznik rządu o obostrzeniach dla niezaszczepionych i lockdownie

Źródło:
TVN24
Mueller: niestety są osoby, które popełniają duży błąd, wręcz śmiertelny błąd w niektórych przypadkach, i się nie szczepią
Mueller: niestety są osoby, które popełniają duży błąd, wręcz śmiertelny błąd w niektórych przypadkach, i się nie szczepią TVN24
wideo 2/24
Mueller: niestety są osoby, które popełniają duży błąd, wręcz śmiertelny błąd w niektórych przypadkach, i się nie szczepią TVN24

Rzecznik rządu Piotr Mueller pytany był w "Rozmowie Piaseckiego" o strategię rządu wobec epidemii COVID-19 i o to, dlaczego rządzący nie zdecydowali się na podobne działania wobec osób niezaszczepionych jak niektóre europejskie kraje. - Budujemy i cały czas powiększamy infrastrukturę dla osób, które niestety robią błąd i się nie szczepią - odpowiedział. - My w Polsce powinniśmy do pewnego momentu, w którym jesteśmy w stanie pomóc osobom, które chorują, nie wprowadzać restrykcji - dodał.

Gościem Konrada Piaseckiego w czwartek był rzecznik rządu Piotr Mueller. Zapytany został, na co czeka rząd w obliczu dramatycznych danych epidemicznych. W środę potwierdzono 24 239 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w całej Polsce. To najwyższy dzienny raport od 10 kwietnia. Przekazano też, że na COVID-19 zmarły 463 osoby chore na COVID-19.

- Budujemy, cały czas powiększamy infrastrukturę dla osób, które niestety robią błąd i się nie szczepią - odpowiedział.

Na uwagę, że są działania, które można było podjąć wcześniej, przed rozszerzaniem infrastruktury szpitalnej, Mueller wskazał na system szczepień. - W Polsce o szczepieniu decyduje osoba, czy się zaszczepi czy nie. Mamy możliwość zaszczepienia się i niestety są osoby, które popełniają duży błąd, moim zdaniem wręcz śmiertelny błąd w niektórych przypadkach, i się nie szczepią - mówił.

OGLĄDAJ CAŁĄ ROZMOWĘ Z PIOTREM MUELLEREM W TVN24 GO

Pytany, dlaczego polski rząd nie może wybrać podobnego scenariusza jak niektóre europejskie kraje i zdecydować się na przykład na ograniczenie usług publicznych dla osób niezaszczepionych, Mueller odparł, że przyjęty został wariant, w którym "tworzy się miejsca dla osób, które są chore".

- Pomagamy tym osobom i staramy się w jak najszerszym zakresie pozostawić życie społeczno-gospodarcze, ze względów społecznych i ze względów gospodarczych - tłumaczył. Mueller przyznał, że to dramatyczny wybór. - Dlaczego te osoby umierają? Ponieważ są niezaszczepione - mówił. - To wybór tych osób - dodał.

Zdaniem Muellera duża liczba osób, które chorują wywodzi się z tego, że COVID-19 to "agresywna choroba", a także dlatego, że "są osoby, które nie przestrzegają zasad epidemicznych" oraz osoby niezaszczepione.

>> Europejskie kraje wprowadzają obostrzenia dla niezaszczepionych >> Austria wprowadziła lockdown dla niezaszczepionych obywateli >> Tysiąc hrywien za przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19. Ukraina mobilizuje obywateli

Piotr Mueller w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24TVN24

Do Sejmu trafił projekt, według którego pracodawca będzie mógł sprawdzić, czy pracownik jest zaszczepiony przeciw COVID-19, a jeśli nie pokaże certyfikatu, może zostać przeniesiony do działu, gdzie nie będzie miał styczności z klientami.

Rzecznik rządu wyraził nadzieję, że dzięki temu projektowi liczba szczepień wzrośnie. Ocenił przy tym, że możliwość weryfikacji przez pracodawców, kto jest zaszczepiony, nie jest łatwym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pracodawca ma zyskać nowe uprawnienia. Rzecznik rządu: projekt jest pewnego rodzaju kompromisem

Mueller o projekcie umożliwiającym pracodawcy sprawdzenie certyfikatu szczepienia (wideo z 18 listopada 2021)
Mueller o projekcie umożliwiającym pracodawcy sprawdzenie certyfikatu szczepieniaTVN24

- Środki trzeba podejmować adekwatnie do zaistniałej sytuacji. W tej chwili sytuacja jest ciężka, ale wynika ona z tego, że część osób w Polsce niestety przez lata miała budowane negatywne przeświadczenie wobec szczepień - podsumował.

- My w Polsce powinniśmy do pewnego momentu, w którym jesteśmy w stanie pomóc osobom, które chorują, nie wprowadzać restrykcji. To polityka, którą w tym momencie przyjęliśmy, to znaczy pomagamy osobom, które zachorowały, zwiększamy infrastrukturę medyczną, po to, żeby nie wprowadzać ograniczeń społeczno-gospodarczych. Jeżeli przekroczymy barierę, to będą konieczne - wyjaśnił.

Mueller oświadczył przy tym, że nie można oskarżać rząd o śmierć osób chorych na COVID-19, ponieważ miały one możliwość zaszczepienia się. 

Rzecznik rządu: my w Polsce powinniśmy do pewnego momentu, w którym jesteśmy w stanie pomóc osobom, które chorują, nie wprowadzać restrykcji
Rzecznik rządu: my w Polsce powinniśmy do pewnego momentu, w którym jesteśmy w stanie pomóc osobom, które chorują, nie wprowadzać restrykcjiTVN24

Mueller: lockdown to nie jest przeszłość zamknięta

Pytany, kiedy możemy spodziewać się szczytu czwartej fali epidemii, Mueller odparł, że rząd ma dwa modele. Podał, że jeden z nich wskazuje, że szczyt zakażeń nastąpi na przełomie listopada i grudnia, drugi - w połowie grudnia. Nie potrafił określić, ile będzie to zakażeń dziennych.

Czy możemy się spodziewać w najbliższym czasie lockdownu? - Jeżeli będzie sytuacja w jakimś regionie, w którym służba zdrowia będzie niewydolna i nie będzie można będzie pomóc osobom, które zachorują, to jest możliwość wprowadzenia obostrzeń na danym terenie - odpowiedział. - Nie jest to wariant, który odrzucamy. Nie możemy go odrzucić, biorąc pod uwagę, że sytuacja epidemiczna może różnie wyglądać - tłumaczył.

- Mamy swoje doświadczenia, jeżeli chodzi o okres koronawirusa, o swoją bazę infrastruktury szpitalnej, mniej więcej wiemy, na ile jesteśmy w stanie pomóc osobom, które zachorują i do tego momentu nie chcemy wprowadzać ograniczeń - mówił.

Projekt ustawy o likwidacji Izby Dyscyplinarnej zostanie "pokazany do końca listopada"

Rzecznik rządu pytany był także o projekt ustawy w sprawie likwidacji kwestionowanej jako niezależny organ Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Pytanie padło w nawiązaniu do wypłaty środków z Funduszu Odbudowy i warunków Komisji Europejskiej uzależnienia tych wypłat z kwestią praworządności.

- Jestem przekonany o tym, że gdyby ten projekt został w całości pokazany, to na pewno znalazłyby się siły polityczne w Polsce, które by stwierdziły, że jednak to jest źle i poszłyby suflować do Komisji Europejskiej, że to jest za mało idące, dlatego dalej musimy wstrzymywać środki na odbudowę - stwierdził.

Pytany, dlaczego likwidacja Izby Dyscyplinarnej nie została wpisana do Krajowego Planu Odbudowy, Mueller zauważył, że premier przesłał w sierpniu do Komisji Europejskiej deklarację w tej sprawie. Zapowiedział tu, że według założonego planu projekt zostanie pokazany do końca listopada. - My w tej chwili rozmawiamy z Komisją Europejską, ale nie może być tak, że słowo w słowo ustawy ustala Komisja Europejska - mówił.

- Jeżeli chodzi o likwidację Izby Dyscyplinarnej, same przepisy są gotowe - dodał. Dopytywany, dlaczego w takim razie ustawa nie jest już złożona, odpowiedział: - Jesteśmy nauczeni doświadczeniami negocjacji z Komisją Europejską.

Ocenił, że "to absurdem jest, że Komisja Europejska próbuje narzucić każdy przecinek w ustawach regulujących wymiar sprawiedliwości".

Mueller: projekt ustawy o likwidacji Izby Dyscyplinarnej zostanie pokazany do końca listopada
Mueller: projekt ustawy o likwidacji Izby Dyscyplinarnej zostanie pokazany do końca listopadaTVN24

Autorka/Autor:akw/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Prokuratura ma skierować pierwsze wnioski o uchylenie immunitetu poselskiego w związku z prowadzonym śledztwem w sprawie Funduszu Sprawiedliwości. Mają one dotyczyć polityków Suwerennej Polski, byłych wiceministrów sprawiedliwości Michała Wosia i Marcina Romanowskiego - dowiedział się TVN24.

TVN24 nieoficjalnie: będą wnioski o uchylenie immunitetu politykom Suwerennej Polski

TVN24 nieoficjalnie: będą wnioski o uchylenie immunitetu politykom Suwerennej Polski

Źródło:
TVN24, PAP

Projekt uchwały w sprawie korekty granic morskich Rosji z Finlandią i Litwą na Morzu Bałtyckim, zgłoszony we wtorek przez resort obrony w Moskwie, został w środę usunięty z rosyjskiej rządowej bazy aktów prawnych - poinformowała agencja Reutera. Na postulowane przez Moskwę zmiany zareagowały władze Finlandii, Litwy i Niemiec, które wezwały Rosję do przestrzegania prawa międzynarodowego, w szczególności Konwencji ONZ o prawie morza. "Trwa kolejna rosyjska operacja hybrydowa, tym razem mająca na celu sianie strachu, niepewności i wątpliwości co do ich zamiarów" - napisał szef MSZ Litwy.

Rosja chce rewizji granic na Morzu Bałtyckim. Reuters: projekt zniknął z bazy aktów prawnych

Rosja chce rewizji granic na Morzu Bałtyckim. Reuters: projekt zniknął z bazy aktów prawnych

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, The Moscow Times, Radio Swoboda, PAP

Środa będzie burzowa w wielu regionach kraju. Są miejsca, w których Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podniósł stopień ostrzeżeń do trzeciego, najwyższego. Obowiązują także ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia. Prognozowane są bardzo silne opady deszczu, grad, a wiatr ma osiągać w porywach nawet około 80 kilometrów na godzinę.

Trzeci, najwyższy stopień ostrzeżeń IMGW. Tutaj aura będzie szczególnie groźna

Trzeci, najwyższy stopień ostrzeżeń IMGW. Tutaj aura będzie szczególnie groźna

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Od 1 czerwca obowiązywać będą nowe zasady zatrzymywania oraz zwrotu dowodu rejestracyjnego przed diagnostów. W przypadku niektórych pojazdów zmieni się także sam sposób przeprowadzania badań technicznych. Oto szczegóły nadchodzącej rewolucji. 

Zmiany w badaniach technicznych. Nowe przepisy od 1 czerwca

Zmiany w badaniach technicznych. Nowe przepisy od 1 czerwca

Źródło:
tvn24.pl

Pseudoekologiczne, palą się całą dobę - twierdzą przeciwnicy samochodów elektrycznych. Auta te stały się tematem politycznych kampanii oraz antyunijnych i antyklimatycznych narracji. Prezes PiS Jarosław Kaczyński ironizował ostatnio, że elektryk "się bardzo ładnie pali, intensywnie". Ile jest prawdy, a ile fałszu w takich tezach? Wyjaśniamy.

"Palą się 24 godziny", "częściej niż spalinowe". Prawda i fałsz o samochodach elektrycznych

"Palą się 24 godziny", "częściej niż spalinowe". Prawda i fałsz o samochodach elektrycznych

Źródło:
Konkret24

Nauczycielka szkoły podstawowej we Włodawie (woj. lubelskie) zauważyła podczas lekcji, że jeden z uczniów ma granat. Leżał na stoliku. Uczniowie i pracownicy zostali ewakuowani. Na miejsce przyjechali kontrterroryści. Z ustaleń wynika, że siedmiolatek dostał granat od ojca. 

Granat w szkole. Ewakuowano uczniów

Granat w szkole. Ewakuowano uczniów

Źródło:
tvn24.pl

W Sejmie obraduje komisja do spraw wyborów kopertowych. Ponownie stanął przed nią były premier Mateusz Morawiecki. Zeznał, że decyzję o wyborach kopertowych podjęło kierownictwo polityczne PiS i były plany, aby druga tura wyborów także odbyła się w trybie korespondencyjnym. Na posiedzeniu panuje napięta atmosfera, jeden z posłów opuścił salę. Przewodniczący komisji ostrzegł Morawieckiego, że jeśli nadal będzie "uchylał się od odpowiedzi", to będzie skierowany wniosek do sądu o jego ukaranie.  

Morawiecki drugi raz przed komisją do spraw wyborów kopertowych

Morawiecki drugi raz przed komisją do spraw wyborów kopertowych

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Władimir Putin bacznie obserwuje Gotlandię, szwedzką wyspę o strategicznym położeniu na Morzu Bałtyckim, bo jednym z jego celów jest zdobycie kontroli nad Morzem Bałtyckim - powiedział naczelny dowódca sił zbrojnych Szwecji generał Micael Byden. "Kto kontroluje Gotlandię, ten kontroluje Bałtyk" - dodał. Jak oświadczył, "nie wolno nam dopuścić, by Morze Bałtyckie stało się dla Putina placem zabaw".

Putin "bacznie" przygląda się szwedzkiej wyspie. "Kto kontroluje Gotlandię, ten kontroluje Bałtyk"

Putin "bacznie" przygląda się szwedzkiej wyspie. "Kto kontroluje Gotlandię, ten kontroluje Bałtyk"

Źródło:
PAP

Na autostradzie A2 w pobliżu Komornik pojawił się pieszy. Jak podaje policja, 29-latek wbiegł pod nadjeżdżające auta i został potrącony. Po wypadku zniknął z miejsca zdarzenia. Strażacy znaleźli go 800 metrów dalej. Poszkodowanego przewieziono do szpitala.

Pieszy wbiegł na A2 pod nadjeżdżające auta, potem uciekł. Znaleźli go 800 metrów dalej

Pieszy wbiegł na A2 pod nadjeżdżające auta, potem uciekł. Znaleźli go 800 metrów dalej

Źródło:
TVN24

Gdzie jest burza? W środę 22.05 po południu nad Polską pojawiły się wyładowania atmosferyczne. Gwałtownych zjawisk w ciągu kolejnych godzin będzie przybywać. Sprawdź, gdzie jest burza, i śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Sumy opadów miejscami są naprawdę wysokie

Gdzie jest burza? Sumy opadów miejscami są naprawdę wysokie

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Antoni Macierewicz tutaj cały czas krzyczy, ale o panu to będzie jeszcze osobna debata. O podkomisji smoleńskiej, o sprzeniewierzeniu pieniędzy, o działaniu, które było nieuprawnione - zwrócił się do posła PiS wicepremier, minister obrony Władysław Kosiniak-Kamysz podczas dyskusji po przedstawieniu informacji na temat bezpieczeństwa, gdy Macierewicz przeszkadzał.

"Pan Macierewicz tutaj cały czas krzyczy". Kosiniak-Kamysz z ripostą

"Pan Macierewicz tutaj cały czas krzyczy". Kosiniak-Kamysz z ripostą

Źródło:
PAP, TVN24, tvn24.pl

Sąd uniewinnił Adama "Nergala" Darskiego, lidera zespołu Behemoth, od dwóch zarzutów obrazy uczuć religijnych. W przypadku trzeciego sąd dał mu szansę na poprawę, warunkowo umarzając postępowanie na okres 2 lat. "Jeśli oskarżony nie skorzysta właściwie z danej mu szansy, to ponownie spotkamy się w sądzie" - zapowiada pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego Tomasz Złoch.

Wyrok ws. obrazy uczuć religijnych przez Nergala. Muzyk przejdzie próbę

Wyrok ws. obrazy uczuć religijnych przez Nergala. Muzyk przejdzie próbę

Źródło:
TVN24, PAP

Do 31 maja osoby dorabiające do świadczenia lub zasiłku przedemerytalnego mają czas na dostarczenie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaświadczenia o osiągniętych przychodach za okres od 1 marca 2023 roku do 29 lutego 2024 roku - poinformował rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

ZUS przypomina o ważnym terminie

ZUS przypomina o ważnym terminie

Źródło:
PAP

W rządzie trwają prace nad wdrożeniem unijnej dyrektywy w sprawie pensji minimalnych w Unii Europejskiej. Resort rodziny skłania się, by wartość referencyjna była określona jako 60 procent przeciętnego wynagrodzenia - przekazało biuro prasowe ministerstwa.

Rewolucja w płacy minimalnej. Propozycja rządu

Rewolucja w płacy minimalnej. Propozycja rządu

Źródło:
PAP, tvn24.pl

To miały być ich ostatnie duże wakacje - powiedział kuzyn 73-latka, który zmarł w wyniku silnych turbulencji na pokładzie samolotu z Londynu do Singapuru. Mężczyzna w rozmowie z "The Independent" wyjaśnił, że jego kuzyn wraz z żoną planowali podróż po Azji. Co wiadomo o zmarłym Brytyjczyku?

"To miały być ich ostatnie duże wakacje". Co wiemy o zmarłym w wyniku turbulencji pasażerze boeinga

"To miały być ich ostatnie duże wakacje". Co wiemy o zmarłym w wyniku turbulencji pasażerze boeinga

Źródło:
BBC, The Independent, tvn24.pl

Przed nami trudne godziny. Za sprawą niżu Lisa i towarzyszącego mu frontu atmosferycznego z południa w głąb Polski przemieszczać się będą gwałtowne burze. Synoptyk tvnmeteo.pl Damian Zdonek ostrzega, że nad jednym miejscem w krótkim czasie może przejść nawet kilka ulew.

"Nad jednym miejscem w krótkim czasie może przejść kilka ulew". Niż Lisa i front mieszają w pogodzie

"Nad jednym miejscem w krótkim czasie może przejść kilka ulew". Niż Lisa i front mieszają w pogodzie

Źródło:
tvnmeteo.pl

Po telewizyjnej debacie kandydatów startujących w województwie lubelskim do europarlamentu z pierwszych miejsc na listach doszło do ostrej wymiany zdań między Martą Wcisło z KO a Mariuszem Kamińskim z PiS. Posłanka zaskoczyła byłego szefa MSWiA na parkingu. Pytała, jakie są jego związki z Lubelszczyzną.

Starcie Marty Wcisło z Mariuszem Kamińskim. Posłanka krzyczała na parkingu: pana miejsce jest w celi

Starcie Marty Wcisło z Mariuszem Kamińskim. Posłanka krzyczała na parkingu: pana miejsce jest w celi

Źródło:
tvn24.pl

Ona przyleciała z Turcji, on sam przyszedł do placówki Straży Granicznej, by ustalić swoją sytuację pobytową w Polsce oraz złożyć wniosek o ochronę międzynarodową. Okazało się, że są poszukiwani w różnych sprawach Europejskimi Nakazami Aresztowania. Zatrzymani to obywatele Ukrainy i to władze tego kraju ich poszukiwały.

Po zatrzymaniu dowiedzieli się, że są poszukiwani Europejskimi Nakazami Aresztowania

Po zatrzymaniu dowiedzieli się, że są poszukiwani Europejskimi Nakazami Aresztowania

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kierowco, planujesz wyposażyć auto w instalację gazową? Będziesz musiał posiadać specjalną naklejkę lub tabliczkę, która potwierdza jej homologację. W piątek 17 maja weszło w życie rozporządzenie ministra infrastruktury w tej sprawie.

Nowy obowiązek dla części kierowców. Przepisy już obowiązują

Nowy obowiązek dla części kierowców. Przepisy już obowiązują

Źródło:
tvn24.pl

Leżącą za sklepem w centrum Raciborza kobietę zauważył wieczorem przechodzień. Niestety już nie żyła. Miała 46 lat, była z innego województwa. Prawdopodobnie została zamordowana. Śledczy podają, że była zupełnie naga i miała widoczne obrażenia. Są pierwsze zatrzymania.

Nagie ciało kobiety w centrum miasta. Obrażenia wskazują na morderstwo

Nagie ciało kobiety w centrum miasta. Obrażenia wskazują na morderstwo

Źródło:
tvn24.pl

Wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz mówi w Sejmie o stanie bezpieczeństwa państwa. - Zagrożeniem dla Polski są działania Rosji, agentury, która rozpowszechniła się nie tylko w Polsce, ale i w Europie - mówił. Jak stwierdził, polskie państwo "pokazuje swoją siłę wobec tych, którzy je zdradzają". - Nie ma miejsca na litość i jakiekolwiek taryfy ulgowe dla tych, którzy wybrali drogę na wschód - dodał. Podkreślił, że Polska przeznacza już rekordowe w NATO 4 procent PKB na obronność, a w budżecie to łącznie 118 miliardów złotych. Uspokajał też, że powszechny pobór do wojska nie zostanie wprowadzony, bo armia tylko w tym roku zyskała dziewięć tysięcy żołnierzy powołanych do zawodowej służby. W sumie Wojsko Polskie liczy już 198 tysięcy żołnierzy.

Ogromne finansowanie, coraz większa armia i 22 tysiące przeszkolonych ukraińskich żołnierzy

Ogromne finansowanie, coraz większa armia i 22 tysiące przeszkolonych ukraińskich żołnierzy

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Dariusz Barski nie wrócił skutecznie ze stanu spoczynku na stanowisko prokuratora krajowego. Minister sprawiedliwości Adam Bodnar myli się, twierdząc, że czynności podejmowane przez Barskiego, z upoważnienia prokuratora generalnego, były skuteczne - informuje w środę "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na decyzję wrocławskiego sądu rejonowego. O tym, że decyzje Barskiego "pozostają w mocy", Adam Bodnar mówił między innymi w styczniu tego roku w TVN24.

"DGP": Sąd zwraca akt podpisany przez asesora, którego powołał Barski. "Prawdopodobnie pierwszy taki przypadek"

"DGP": Sąd zwraca akt podpisany przez asesora, którego powołał Barski. "Prawdopodobnie pierwszy taki przypadek"

Źródło:
Dziennik Gazeta Prawna, tvn24.pl

Podczas debaty o stanie bezpieczeństwa państwa minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział wprowadzenie Karty Rodziny Wojskowej. Jak mówił ma działać podobnie jak Karta Dużej Rodziny. Co wiadomo?

Będą ulgi dla rodzin żołnierzy. Szef MON zapowiada Kartę Rodziny Wojskowej

Będą ulgi dla rodzin żołnierzy. Szef MON zapowiada Kartę Rodziny Wojskowej

Źródło:
tvn24.pl

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i pozwolenie na budowę pomnika Bitwy Warszawskiej 1920 roku - poinformował Instytut Adama Mickiewicza, który przejął obowiązki zlikwidowanego Biura "Niepodległa", odpowiedzialnego za budowę monumentu.

Sąd uchylił pozwolenie na budowę Pomnika Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Sąd uchylił pozwolenie na budowę Pomnika Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Źródło:
tvnwarszawa.pl
"Tańczą, piją, pieką ciasta". Liczą, że reżim upadnie

"Tańczą, piją, pieką ciasta". Liczą, że reżim upadnie

Źródło:
tvn24.pl
Premium

"Diuna: Część druga" już od jutra będzie dostępna w serwisie HBO Max. Pierwsza część adaptacji powieści Franka Herberta od soboty będzie dostępna również w Playerze.

"Diuna: Część druga" od wtorku w HBO Max 

"Diuna: Część druga" od wtorku w HBO Max 

Źródło:
tvn24.pl

Zamach na premiera Słowacji Roberta Ficę poruszył lawinę nieszczerego ubolewania na temat niebezpiecznych skutków upowszechniania się tak zwanej mowy nienawiści. Piszę "nieszczerego", ponieważ mowa nienawiści stała się ulubionym językiem polityków. Bez mowy nienawiści dzisiejsza polityka jest nie do pomyślenia. Tylko oderwany od rzeczywistości pięknoduch albo frajer nie używa mowy nienawiści, narażając się tym samym na miano nudziarza albo mało wyrazistego polityka. 

Szczucie jako sport narodowy

Szczucie jako sport narodowy

Źródło:
tvn24.pl