Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej wykrył nowy sposób przerzutu papierosów z Ukrainy - chodzi o zrzucanie ich z motolotni. Na gorącym uczynku zatrzymano dwóch mieszkańców Podkarpacia, którzy mieli zebrać zrzucone w ten sposób papierosy.

Rywalizacja o wpływy w regionach to nie będzie walka pomiędzy zwolennikami Tuska a tzw. schetynowcami - uważa Grzegorz Schetyna, który we wtorek po raz pierwszy od ogłoszenia wyborów spotkał się z dziennikarzami w Sejmie. Stwierdził, że nie żałuje, iż nie wystartował w wyborach na szefa partii, ale jednocześnie nie chciał zdradzić, na kogo głosował.

W Żorach k. Rybnika (woj. śląskie) od pierwszego stycznia 2014 roku komunikacja miejska będzie darmowa. Władze miasta podkreślają, że to dla nich stosunkowo niewielki wydatek. Czy pomysł się przyjmie?

Zespół Kaliber 44 oficjalnie ogłosił, że wraca do koncertowania i pracuje nad nową płytą, nazwaną roboczo "4:44". Nowy materiał jednego z najbardziej znanych polskich składów hip-hopowych powinien ukazać się w przyszłym roku.

Jeśli gorączka wyborcza nie opuści Jarosława Gowina i nie zrozumie, że walka o fotel lidera PO się skończyła, to wpadnie w tarapaty - ocenił w "Faktach po Faktach" prof. Tomasz Nałęcz. Nie zgodził się z nim Marek Jurek, który uważa, że 20-procentowy wynik uzyskany przez konkurenta premiera to nowy rozdział polityczny, bo pojawił sygnał, że w partii "tyrania moralna Tuska musi się skończyć".

Minister gospodarki Janusz Piechociński oraz minister transportu Sławomir Nowak podpisali rozporządzenie umożliwiające polskim kierowcom samodzielne tankowanie LPG na stacjach paliw. Projekt wejdzie w życie 14 dni po publikacji w Dzienniku Ustaw.

Prezydent Bronisław Komorowski podczas poniedziałkowego spotkaniaz prezydentem Słowacji Ivanem Gaszparoviczem wyraził zadowolenie, że oba kraje mają wspólny pogląd na integrację Ukrainy z Unia Europejską. Oba państwa wspierają również podpisanie przez Ukrainę umowy stowarzyszeniowej z UE.

Policja powinna interweniować na plaży w Gdyni już w momencie, gdy pseudokibice Ruchu Chorzów zaczęli pić piwo – wynika z analizy Ministerstwa Sprawiedliwości, do której dotarł portal tvn24.pl. - Czekamy na raport naszego biura kontroli. Zdecydowane kroki w tej sprawie podejmie komendant wojewódzki gdańskiej policji – mówi Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego policji.