Gang rozbity. W magazynach tony tytoniu i tysiąc litrów spirytusu

Straż graniczna wspólnie z CBŚP rozbiły grupę przestępczą
Straż graniczna wspólnie z CBŚP rozbiły grupę przestępczą
Źródło: Straż Graniczna
Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, która specjalizowała się w handlu nielegalnym tytoniem i alkoholem. Zatrzymano 13 osób, gang mógł wprowadzić na rynek nawet 150 ton tytoniu - poinformowało w poniedziałek CBŚP.

Policjanci CBŚP z Kalisza, we współpracy z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej i Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, w tym samym momencie, weszli do wytypowanych mieszkań i posesji w kilku miejscowościach na terenie województw: wielkopolskiego i łódzkiego.

Zatrzymano 13 osób

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz, zlikwidowano osiem magazynów papierosów i alkoholu. Zabezpieczono maszynę do cięcia tytoniu, prawie milion papierosów, pięć ton tytoniu i prawie 1000 litrów spirytusu.

- Zatrzymanych zostało 13 osób. Policjanci już wiedzą, że grupa mogła wprowadzić na rynek 150 ton nielegalnego tytoniu - powiedziała Jurkiewicz.

Ośmiu osobom w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się nielegalnym handlem wyrobami spirytusowymi oraz tytoniowymi bez akcyzy.

Sprawa jest rozwojowa

Decyzją Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim sześciu zatrzymanych zostało aresztowanych. Wobec czterech osób prokurator zastosował poręczenie majątkowe, dozory policji i zakazy opuszczania kraju. - Sprawa ma charakter rozwojowy - powiedziała rzeczniczka CBŚP.

Autor: mm//plw / Źródło: PAP, NOSG

Czytaj także: