24 uczniów jednej ze szkół w Brzegu (woj. opolskie) trafiło do szpitali z powodu dolegliwości wywołanych działaniem nieznanej substancji. Szkołę ewakuowano - powiedział asp. Bogusław Dąbkowski z brzeskiej policji.

O przesłuchanie kilkudziesięciu świadków - w tym Lecha Wałęsy - wnioskuje prokuratura w ponownym procesie w sprawie masakry robotników na Wybrzeżu w grudniu 1970 r. W piątek przed sądem wyjaśnienia zakończyli składać oskarżeni.

Lech Wałęsa spotkał się w Gdańsku z grupą rewolucjonistów z Egiptu i Tunezji. Obiecał im wsparcie. Radził, by w trakcie protestu i walki o zmianę władzy tworzyli odpowiednie partie i struktury. Przestrzegał też: "za szybko chcecie się rozliczać z przeciwnikami".

Abp Sławoj Leszek Głódź protestuje przeciwko udziałowi Adama Darskiego "Nergala" w programie "The Voice of Poland" w TVP2. W piątek napisał w tej sprawie list do prezesa TVP Juliusza Brauna. "W sytuacji, w której istnieje duży wybór profesjonalnych krytyków muzycznych Program Drugi TVP zatrudnia słynnego skandalistę Adama „Nergala” Darskiego" - napisał Głódź. Jego zdaniem to "głęboko zaburza stosunek TVP do misji społecznej obowiązującej telewizję publiczną".

Jeśli jeszcze nie widzieliście, jak wygląda oświetlony Stadion Narodowy, to we wszystkie wrześniowe weekendy możecie zaplanować wieczorny spacer nad Wisłą i nadrobić tę zaległość. Tym razem jednak nie będzie to wielka impreza - stadion będzie testować swoje oświetlenie.

Najprawdopodobniej niewybuch z czasów II Wojny Światowej był źródłem eksplozji, do jakiej doszło około godziny 14 w miejscowości Studnie w gminie Głowaczów koło Radomia (woj. mazowieckie). W wyniku wybuchu zginął 43-letni mężczyzna, który nieświadomie naruszył ładunek. O zdarzeniu poinformował redakcję Kontaktu 24 pragnący zachować anonimowość internauta.

Dyrektor oddziału banku w Katowicach miał współpracować z grupą oszustów, która próbowała wyłudzić w nim kredyty. Do ujęcia szajki przyczyniła się pracownica tej placówki - poinformowała katowicka policja.

- To dla nas szczęśliwe losowanie, można powiedzieć, że liczy się tylko "jedynka", reszta jest drugorzędna - w taki sposób poseł PiS Mariusz Kamiński skomentował numer listy, jaki w drodze losowania przypadł jego partii. Inne partie także zachwalały numery, które otrzymały.

Chcesz wziąć udział w programie CNN International? Nic prostszego! Teraz - za sprawą Kontaktu 24 oraz CNN iReport - będziesz mógł wystąpić przed wielomilionową publicznością i opowiedzieć o Polsce.

- Mamy w sferze podatków, szczególnie PIT, CIT i VAT gigantyczne zamieszanie - stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Zapewnił, że PiS chce znieść obecny "represyjny, arbitralny i antyrozwojowy" system podatkowy.

Herszt kibiców warszawskiej Legii - "Staruch" - zostaje w areszcie, gdzie przebywa pod zarzutem rozboju. Sąd w Warszawie oddalił zażalenie obrony. Nie zgodził się też, by za Piotra S. poręczyli posłanka PiS Anna Sikora i redaktor naczelny "Gazety Polskiej Codziennie", Tomasz Sakiewicz.

Warszawska prokuratura zdecyduje czy podjąć na nowo umorzone śledztwo w sprawie przecieku z afery gruntowej. Prokurator Grzegorz Jaremko zapozna się z oczyszczonymi nagraniami rozmowy Andrzeja Leppera z redaktorem naczelnym "Gazety Polskiej". Lepper miał wtedy wyjawić kto w lipcu 2007 ostrzegł go o operacji specjalnej CBA.

Janusz Korwin-Mikke nie wystartuje w wyborach. Nowa Prawica została zarejestrowana tylko w 21 okręgach. PKW odmówiła rejestracji w okręgu warszawskim, z którego startować miał Korwin-Mikke.

Stosunki Polski z Rosją, USA i państwami sąsiadującymi, bezpieczeństwo energetyczne kraju oraz problemy zjednoczonej Europy - między innymi o te zagadnienia internauci chcieliby zapytać polityków. Już dzisiaj wieczorem na antenie TVN24 Monika Olejnik przepyta ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, Marka Siwca z SLD, Jarosława Kalinowskiego z PSL i szefa PJN Pawła Kowala.

Z jedynką na liście wystartuje PiS. Numer 2 będzie miała lista PJN, 3 - SLD, 4 - Ruch Palikota, 5 - PSL, 6 - Polska Partia Pracy, 7 - PO. Państwowa Komisja Wyborcza wylosowała numery list wyborczych tych komitetów, które zarejestrowały kandydatów w więcej niż jednym okręgu wyborczym.

Pościg i strzały w Otwocku. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który uciekał najprawdopodobniej skradzionym samochodem. Nie reagował na wezwania. W końcu udało się go zatrzymać.