MON odpiera zarzuty, jakoby wymagania zawarte w przetargu na nowe samoloty szkolno-bojowe były ustawione pod jedną maszynę i są zbyt szerokie. - Samolot szkolenia zaawansowanego ma mieć także wyraźne cechy samolotu bojowego, co znalazło wyraz w ostatecznych wymaganiach technicznych dotyczących systemu sterowania i radaru - powiedział wiceminister obrony Marcin Idzik.

Zbyt niski poziom Wisły uniemożliwia transport ostatniego przęsła Mostu Północnego. Potężny element ułożony na barkach trzy dni temu zatrzymał się w Świniarach, za Płockiem. Kiedy wyruszy do stolicy? Wszystko zależy od pogody.

Na matkę i jej nowonarodzone dziecko spadł sufit. Kobieta została lekko ranna, dziecku nic się nie stało. Po sprawdzeniu okazało się, że w aż 50 miejscach w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim w Krośnie odspojone od stropu sufitu grożą oderwaniem się. Placówka ograniczyła przyjęcia.

Warszawska prokuratura wszczęła postępowanie sprawdzające w sprawie wypadku dwóch polskich awionetek w Hiszpanii. W poniedziałek zginęły w nich cztery osoby, wśród nich architekt Stefan Kuryłowicz. Jeśli prokuratorzy zdecydują się na wszczęcie śledztwa, potrzebna będzie pomoc strony hiszpańskiej.

Skierowany do obcokrajowców serwis doyouknowpolska.com ruszył po tym, jak kilka dni temu szef MSZ Radosław Sikorski włączył wtyczkę do kontaktu, okraszając wszystko przymiotnikiem "cool". Póki co, ponad 80 proc. odwiedzających stronę, to użytkownicy internetu z Polski. Resort tłumaczy: tak ma być, to dopiero początek.

Na wniosek PO sejmowa komisja sprawiedliwości przesunęła na czwartek decyzję, czy rekomendować wybór Łukasza Kamińskiego na prezesa IPN. Zdaniem szefa komisji Ryszarda Kalisza (SLD) Platforma potrzebuje czasu do namysłu, choć oficjalnie zapewnia, że przyczyny zwłoki są natury technicznej. Sam Kamiński przed komisją przyznał zaś, że błędem był jego komentarz ws. książki o Lechu Wałęsie.

Ciąganie dzieci za włosy i uszy, zamykanie w toalecie, zmuszanie do jedzenia krzykiem, szantażem, a nawet wpychanie jedzenia na siłę - takie metody, według rodziców, stosuje wobec swoich podopiecznych przedszkolanka z 20-letnim stażem. I mimo że sąd skazał ją za to, że dyscyplinując dziecko, wyrwała mu włosy z głowy, nadal pracuje w przedszkolu. Kobieta nie chce rozmawiać z mediami.

Jan Rokita, były polityk PO, czeka na wynik badań w rzymskiej klinice Gemelli. - Nie wiadomo, kiedy będą znane, ale na pewno wyzdrowieje - powiedziała tvn24.pl Katherina Arnold, pasierbica Rokity.

W politykę powinny angażować się przede wszystkim kobiety "spełnione macierzyńsko", które "mają dorosłe dzieci" - oświadczył nowy szef klubu PJN Paweł Poncyljusz rano w radiu RMF FM. Taka ocena oburzyła Platformę Obywatelską, w której imieniu przemówiła Agnieszka Pomaska: - To mało elegancka wypowiedź - skomentowała posłanka, prywatnie mama małej Zosi.

Kary roku oraz dwóch lat więzienia w zawieszeniu wymierzył w środę sąd wojskowy dwóm stalinowskim śledczym z wojska, uznanym za winnych znęcania się w latach 50. nad rzekomymi uczestnikami "spisku w wojsku". Jak podkreślono, sąd zawiesił wymierzone kary "tylko i wyłącznie z powodu podeszłego wieku" - mają dziś 86 i 84 lata.

Prawie 40 interwencji strażaków, zalane piwnice i przewrócone drzewa - to skutki potężnych ulew, które przeszły w środę popołudniu nad Skierniewicami. "Padał grad sporej wielkości. Syreny strażackie wyły na okrągło, studzienki nie nadążały ze zbieraniem wody" - relacjonował jeden z internautów. Reporterzy 24 na bieżąco dokumentują skutki ulewy.

Prokuratura zmieniła zarzuty dwóm szczypiornistom z Radomia, którzy podejrzani są o skatowanie przed jednym z klubów Maćka Mieśnika. Zarzuty zmieniono w związku z ze śmiercią 19-letniego studenta.

Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał kary 25 lat więzienia dla Mateusza N. i 15 lat więzienia dla Piotra R. za zabójstwo w lutym ubiegłego roku warszawskiego policjanta Andrzeja Struja. Wyroki są prawomocne.

Marek Suski (PiS) został w środę ukarany naganą przez komisję etyki poselskiej. Kara ma związek z wypowiedziami posła PiS podczas sejmowej debaty nad nowelizacją ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. - Komisja nie przedstawiła mi żadnego zarzutu, nie wytłumaczyła o co chodzi - komentuje poseł.

W audycji Kuby Wojewódzkiego i Michała Figurskiego doszło do drastycznej demonstracji ksenofobii wobec ciemnoskórego obywatela Polski – napisała Rada Etyki Mediów. – Nasz program to żart, a Rada wyjęła nasze wypowiedzi z kontekstu – odpowiada Figurski w rozmowie z tvn24.pl

- Info w "Rzepie" o tym, że premier ma "zastąpić" Grabarczyka jest nieprawdziwe. Artykuł z gatunku politycznych ploteczek a nie informacji - napisał na Twitterze rzecznik rządu Paweł Graś, komentując doniesienia "Rzeczpospolitej", jakoby premier Tusk zamierzał odwołać ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka i chciał sam przejąć kierowanie resortem.

38-letni Łukasz Kamiński to kandydat na nowego szefa Instytutu Pamięci Narodowej. Głosowanie w Sejmie tej sprawie już w piątek. W czwartek sejmowa komisja sprawiedliwości zdecyduje, czy rekomendować Izbie wybór Łukasza Kamińskiego na prezesa IPN. Komisja miała to zrobić w środę, jednak decyzję przełożono. Na środowym posiedzeniu komisji Kamiński przyznał, że jego błędem był komentarz do sprawy Lecha Wałęsy. Co dla IPN będzie oznaczał młody szef? Sam kandydat zapowiada duże zmiany.

Tylko jeden z zaskarżonych przepisów o Komisji Majątkowej jest niezgodny z konstytucją - uznał Trybunał Konstytucyjny. Procesy w sprawach pozostałych po komisji mogą się toczyć "na ogólnych zasadach prawa", wyrok nie będzie w tym przeszkadzać. Sędziowie złożyli trzy zdania odrębne od wyroku.