- To jest dzisiaj problem dla państwa - powiedział o problemach Platformy Obywatelskiej jeden z założycieli partii, Andrzej Olechowski. - Jest ileś spraw, którymi się powinna zajmować, a będzie się zajmować sama sobą. Coraz bardziej rodzi się nastrój, że może będą wcześniejsze wybory, które dzisiaj są używane jako straszak wewnątrzpartyjny - ocenił były szef MSZ. - Ale ludzie słuchają. To się nazywa, o ile ja pamiętam, destabilizacja państwa - dodał.

W jaskiniach i na skałkach co roku zapalają znicze, by uczcić pamięć grotołazów i wspinaczy. - To jest podsumowanie, z całą pokorą, tych chwil, kiedy nam się nie udało ocalić czyjegoś życia - mówi TVN24 Piotr Van Der Coghen, naczelnik jurajskich ratowników GOPR.

- Kopie akt ze sprawy ks. Wojciecha Gila przekazaliśmy stronie polskiej już kilka dni temu - potwierdza tvn24.pl rzecznik dominikańskiej Prokuratury Generalnej. Ale materiałów, bez których polskie śledztwo stoi w miejscu, w Warszawie nikt nie widział. Nasi prokuratorzy nie mają na ich temat żadnej informacji, a MSZ "nie może o nich mówić". Tymczasem, jak twierdzi dominikańska prokuratura, przesłane dokumenty są "mocne oraz jednoznaczne". I wylicza co się w nich znajduje.

Świętość, do której wszyscy jesteśmy powołani, nie jest obok życia, obok naszych codziennych problemów, ale świętość jest w centrum naszego życia - podkreślił kard. Kazimierz Nycz podczas mszy św. w kościele św. Karola Boromeusza na stołecznym Cmentarzu Powązkowskim.

"Tylko Kościół nikogo nie potępia, dopóki ktoś żyje. Tylko Kościół patrzy na grzech z perspektywy świętości i nadziei na zbawienie" - pisze bp Antoni Dydycz w liście do wiernych, który w piątek odczytywany jest w kościołach diecezji drohiczyńskiej.

"No to już po tobie, człowieku" – grobowym głosem odparł Lech Wałęsa i złapał się za głowę. Tak zareagował, gdy kilka miesięcy temu Donald Tusk pożalił się mu, że jego żona Małgorzata pisze autobiografię. Czy po burzy, jaką dwa lata temu wywołała książka "Marzenia i tajemnice" Danuty Wałęsowej, premier boi się powtórki z historii z powodu "Między nami" autorstwa jego żony? Wałęsie ponoć wówczas odpowiedział: "Pamiętaj, wyłącznie prawda jest ciekawa".

Sławomir Mrożek, Margaret Thatcher, kardynał Józef Glemp, Jadwiga Kaczyńska, Teresa Torańska - to tylko niektóre z wielkich postaci, które odeszły w ciągu ostatniego roku. Z okazji Wszystkich Świętych i dnia Zadusznego przypominamy sylwetki tych, których już z nami nie ma.

Dziś obchodzony jest Dzień Wszystkich Świętych. Zgodnie z nauką Kościoła katolickiego jest to "uroczystość tych, którzy są zbawieni i cieszą się wieczną szczęśliwością w niebie". Należą do nich nie tylko kanonizowani i błogosławieni, ale także święci bezimienni wierni, którym Kościół w sposób szczególny chce oddać hołd.