Zakaz organizowania gier przez internet oraz uczestnictwa w grach urządzanych przez internet przewiduje przyjęty przez rząd projekt nowelizacji ustawy o grach hazardowych. W sieci możliwe będzie jedynie urządzanie zakładów wzajemnych, pod warunkiem spełnienia wymogów ustawowych, w tym uzyskania zezwolenia wydanego przez ministra finansów.

- Premier stawi się przed komisją, kiedy komisja uzna za stosowne. Jest to najlepsze miejsce, żeby o tej sprawie rozmawiać - oświadczył we wtorek rzecznik rządu Paweł Graś. Zeznań byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego nie chciał komentować. Oceniali natomiast posłowie komisji. Wszyscy podkreślają ich znaczenie, ale opinie są podzielone.

Wyrok 25 lat więzienia usłyszał we wtorek Stanisław C. - mężczyzna, który skatował w 2008 roku swego półrocznego synka. Dziecko zmarło. Matce zabitego chłopca, sąd wymierzył karę czterech lat więzienia (została ona uznana winną nieudzielenia pomocy własnemu dziecku). Wyrok jest nieprawomocny.

Bili kamieniem, potem przydusili kolanem, wszystko za... parę butów wartych 200 złotych. Oprawcy 21-letniego mężczyzny, 29-letni Tomasz M. i 17-letni Ryszard M., stanęli przed sądem. Jeden z oskarżonych zemdlał tuż przed wejściem na salę rozpraw.

Rzecznik rządu i szef klubu PO zaprzeczają doniesieniom "PolskI", która twierdzi, że Donald Tusk już w przyszłym tygodniu podejmie decyzję w sprawie startu w wyborach prezydenckich. - Realny termin to termin do końca lutego - ucina Paweł Graś. Ten sam dziennik pisze, że Tusk tuż przed wyjazdem na urlop miał powiedzieć, że "na 90 proc. nie będzie kandydował".

Nieprawidłowe zawieszenie kosza transportowego przez ofiarę wypadku. Jak ustaliła Państwowa Inspekcja Pracy, właśnie to była główna przyczyna śmiertelnego wypadku na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie. Do tragedii doszło 1 grudnia 2009 r. Śmierć poniosło wówczas dwóch robotników. Generalny wykonawca budowy podzielił ustalenia PIP, że bezpośrednią przyczyną wypadku był błąd ludzki. Nie czekając na ustalenia prokuratury i werdykt sądu, kontrolerzy nałożyli na robotników mandaty na kwotę 15,5 tys. złotych.

Należący do Janusza Palikota biały Land Rover uderzył w inne auto w Suwałkach i odjechał z miejsca zdarzenia. Kierowca forda nie rozpoznał kierowcy, ale zapisał numer samochodu. Poseł PO zapewnia, że za kółkiem siedział jego pracownik, ale on sam pokryje straty.

Do pierwszego dziennego autobusu, czyli do piątej rano, studenci mogą się uczyć w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Ale tylko przed sesją, po 29 stycznia godziny wracają do normy. – Noc to najlepsza pora na naukę – mówią studenci.

Lech Kaczyński odznaczy zamordowanego w Pakistanie geologa Piotra Stańczaka - donosi "Radio Zet". Wcześniej ponad 200 osób podpisało się w internecie pod apelem do prezydenta o uhonorowanie pracownika Geofizyki Kraków.

11-latek z Kętrzyna na przerwie w szkole chwalił się kolegom pistoletem taty. Nauczycielka odebrała chłopcu niebezpieczny przedmiot, który zabrał z domu bez wiedzy ojca. Jak się okazało, 48-latek miał broń gazową bez zezwolenia. Grozi mu teraz do 8 lat więzienia.

Jako mężczyzna mogę powiedzieć, że prezydent miał więcej szczęścia niż ja, bo mnie Doda nie wycałowała – szczerze przyznał Zbigniew Girzyński w radiu Zet. Zdaniem posła PiS całus jednak nie był spontaniczny - To pewnie spin doktorzy - stwierdził.

Policjanci wiedzą już, co było przyczyną sobotniego wybuchu gazu w Zabrzu, w którym zginął jeden człowiek. W mieszkaniu, w którym doszło do eksplozji, odbywała się libacja, której uczestnicy dogrzewali się gazem puszczanym prosto z instalacji, bez żadnego grzejnika. Kiedy na chwilę zgasł im płomień i próbowali go ponownie zapalić, doszło do wybuchu.

Rzecznik Praw Obywatelskich chce się sądzić ze Skarbem Państwa w związku z tym, że zachorował na świńską grypę. - Wystąpię w najbliższym czasie z pozwem cywilnym przeciwko Skarbowi Państwa o symboliczną złotówkę - zapowiedział Janusz Kochanowski w RMF FM. - Krucjata się dopiero zaczęła - stwierdził.

30 tysięcy odbiorców z Małopolski i 5,5 tysiąca ze Śląska wciąż nie ma prądu, część z nich także ogrzewania i ciepłej wody. Stanu klęski żywiołowej nie będzie, choć sytuacja trwa już 11 dni. - To niczego nie zmieni - tłumaczył szef MSWiA Jerzy Miller w TVN CNBC Biznes. Z kolei miniester obrony Bogdan Klich deklaruje pomoc wojska.

Mariusz Kamiński - otoczony tłumem dziennikarzy - wszedł salę, gdzie odbędzie się jego przesłuchanie, jako pierwszego "poważnego świadka" komisji hazardowej. Także we wtorek na pytania śledczych będzie odpowiadał sekretarz kolegium ds. służb specjalnych Jacek Cichocki.

Superżołnierze - absolutnie zdrowi i idealnie przystosowani do wykonywanych zadań - taki cel chce osiągnąć polskie wojsko. A wszystko dzięki badaniom DNA. Armia - sprawdzając kod genetyczny rekrutów - chce wcielać w pełni sprawnych i odpornych na stres ludzi.

Stanisław Pięta porównał gejów do nekrofilów, a ci nie pozostali posłowi PiS dłużni. "Katolicka ściera", "osioł od pisiorków", "heterycki zboczeniec" – to łagodniejsze określenia, jakimi obdarzyli go w smsach. Pięta zamieścił je na swojej stronie internetowej - donosi "Rzeczpospolita".

- Był krewkim polonusem i lojalnym przyjacielem, wiernym synem rzymskokatolickiego Kościoła, ale też pragmatykiem twardo stąpającym po ziemi - tak piątą rocznicę śmierci "Kuriera z Warszawy" wspominał Władysław Bartoszewski.

Od kilku miesięcy Polska może się pochwalić armią zawodową. Jednak eksperci Biura Bezpieczeństwa Narodowego w nowym raporcie dotyczącym profesjonalizacji krytykują sposób przygotowania największej w ostatnich latach reformy wojskowej - pisze "Rzeczpospolita".

Jedna osoba trafiła do szpitala w poniedziałek wieczorem po wybuchu gazu w budynku socjalnym w Kielcach. Kolejne dwie osoby lekko ranne zostały opatrzone na miejscu i wraz sześcioma pozostałymi mieszkańcami domu ewakuowane.

Prokuratura zbada sprawę kontrowersyjnego plakatu z wizerunkiem Adolfa Hitlera i nazistowskim orłem, który reklamuje imprezę w jednym ze stołecznych. - Prezentowanie treści nawiązujących do propagowania faszyzmu jest przestępstwem ściganym z urzędu - przypomina rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Renata Mazur.

Posłowie Platformy Obywatelskiej w nieoficjalnych rozmowach przyznają, że są dwie miny, które mogą "wysadzić" Platformę Obywatelską. Pierwszą z nich jest afera hazardowa, natomiast drugą – trudna sytuacja w systemie zdrowia i osoba Ewy Kopacz. – Każdy minister zdrowia stąpa po polu minowym – oświadczyła minister zdrowia. Ewa Kopacz w nowym programie TVN24 pt. "Rozmowa Rymanowskiego" przekonywała jednak, że nie ma powodów, by jej działania doprowadziły do "wysadzenia" rządu.

Co robią i kim są "Boże Baranki" na tym obrazie? - to pytanie wielu pasażerom, którzy znajdują się na warszawskiej stacji metra Marymont, nie daje spokoju. Jedni w bohaterach pracy malarki Julii Curyło widzą miłość, albo samych siebie. Ale są i tacy, którzy w "Bożych Barankach" dostrzegają tylko pochodzącą ze świata sex shopów artystyczną prowokację. Spór trwa.

Od 1 stycznia Europa wie, że w Czechach zmieniło się prawo i od nowego roku nie karze już więzieniem za posiadanie niewielkiej ilości narkotyków. - Ale Praga drugim Amsterdamem nie jest i nie będzie - przestrzegają policjanci, którzy zgodnie zaznaczają, że posiadanie każdej ilości narkotyku nadal jest karane, tyle że finansowo. Ile płaci się za jointa w kieszeni - sprawdził reporter "Polski i Świata"

Pani Gabriela jest w dziewiątym miesiącu ciąży i od pięciu dniu próbuje sobie radzić bez prądu. W podobnej sytuacji jest kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Śląska i Małopolski. Życie w małych miejscowościach zamiera, a energetycy rozkładają ręce: wciąż są nowe awarie.

Tatrzański Park Narodowy otwiera się na narciarzy. Nowe trasy na górach Beskid i Pośredni Goryczkowy zostaną udostępnione prawdopodobnie w drugim tygodniu lutego. To teren ok. 30 hektarów. Ekolodzy już zapowiadają protesty, ale TPN nie musi ich uwzględnić.

- Nie będzie żadnej odpowiedzi na żadne pytanie - ocenił w "Faktach po Faktach" Bogusław Wołoszański. W ten sposób historyk odniósł się do pytania, czy turecki zamachowiec Ali Agca, który wyszedł w poniedziałek na wolność, ujawni kto kazał mu zabić Jana Pawła II. Choć nie ma na to dowodów - argumentował Wołoszański - za zamachem najprawdopodobniej stała KGB.

Donaldowi Tuskowi prezydentury nie życzy, bo powinien dokończyć to, co zaczął jako szef rządu. Reelekcji Lecha Kaczyńskiego jednak też sobie nie wyobraża i podkreśla, że "zrobi wszystko, by do tego nie doszło". Kogo zatem Lech Wałęsa widziałby najchętniej w fotelu prezydenta? - Jest parę kandydatur. Nie brakuje u nas ludzi dobrze przygotowanych - mówi.

Wizerunek jednego z największych zbrodniarzy XX wieku reklamuje imprezę muzyczną w klubie "Skłot" przy Ząbkowskiej. Mieszkańcy Warszawy są zniesmaczeni, szefowie klubu uważają, że plakat jest zabawny, a prokuratura przypomina: za wykorzystywanie symboli nazistowskich grozi kara do dwóch lat więzienia.

Poniedziałkowa publikacja "Faktu" o Jacku Kurskim pt. "Najbardziej leniwy poseł w Europie" tak bardzo zdenerwowała europosła, że ten postanowił pójść do sądu. Za Jackiem Kurskim stanął też klub PiS, który w specjalnym oświadczeniu pisze, że artykuł o europośle to element "zorganizowanej nagonki ze strony tabloidu". Wcześniej Jarosław Kaczyński zadeklarował, że przyjrzy się pracy posła.