Prezydent Bronisław Komorowski pozostaje liderem rankingu zaufania z poparciem 68 proc. ankietowanych - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Premier Donald Tusk zajął w sondażu czwarte miejsce. Największą nieufność wzbudza natomiast Jarosław Kaczyński; zaufania do lidera PiS nie ma 54 proc. badanych.

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, najwięcej głosów - 29 proc. uzyskałaby PO; na drugim miejscu uplasowałoby się PiS z 23-procentowym poparciem - wynika ze styczniowego sondażu TNS Polska. Do Sejmu weszłyby też: SLD, RP i PSL.

Cała ta seria zanieczyszczonego mleka ze Szczekocin budzi nasze wątpliwości, traktujemy ją jako potencjalne zagrożenie - powiedział w TVN24 Marek Posobkiewicz, szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego. I dodał: - Wyniki badań mleka, w porozumieniu z prokuraturą, powinniśmy mieć w ciągu najbliższych dni.

Na przełom lutego i marca przewidziany został kolejny wyjazd prokuratora i biegłych do Rosji w związku ze śledztwem w sprawie katastrofy smoleńskiej; chodzi o badanie brzozy, w którą uderzył samolot - poinformowała we wtorek Naczelna Prokuratura Wojskowa.

Biegły z zakresu toksykologii ma rozstrzygnąć, czy substancja, która zanieczyściła mleko w proszku ze spółdzielni Rokitnianka w Szczekocinach, jest szkodliwa - poinformował na antenie TVN24 prokurator Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Chodzi w sumie o 10 ton mleka, które trafiło do 8 firm w kraju, w tym do produkującej słodycze Magnolii z Lubska.

22 stycznia 1863 r. Manifestem Tymczasowego Rządu Narodowego rozpoczęło się Powstanie Styczniowe, największy w XIX w. polski zryw narodowy. Pochłonęło ono kilkadziesiąt tysięcy ofiar. Zobacz tych, co przeżyli - na zdjęciach Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Zamiast prezentacji wypowiedź na wylosowane pytanie na egzaminie ustnym z języka polskiego oraz obowiązek przystąpienia do egzaminu pisemnego z jednego z tzw. przedmiotów do wyboru - to najważniejsze zmiany na maturze w 2015 r., które proponuje resort edukacji.

- Dwa razy w swojej długiej historii Polska traciła niepodległość, dwa razy tę niepodległość odzyskiwała, dwa razy też, co nie zdarzyło się w historii innych narodów (...) tworzyła w konspiracji państwo podziemne - mówił Bronisław Komorowski przed stołecznym Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. Uczcił w ten sposób przypadającą we wtorek 150. rocznicę wybuchu powstania styczniowego.

Umowy odszkodowawcze podpisane po wojnie z właścicielami majątku pozostawionego w Polsce będą odtajnione – pisze "Rzeczpospolita". Tak zdecydował minister finansów. Ma to zapobiec wyłudzeniom i pomyłkom.

MSW likwiduje oddziały straży granicznej na południu i tworzy nowe na wschodzie. Przeniesionych ma zostać ok. 1,7 tys. funkcjonariuszy - czytamy w "Rzeczpospolitej".

To przerażające, co się dzieje z trawką, aż mnie ciarki przechodzą - stwierdziła w "Kropce nad i" Kazimiera Szczuka z "Krytyki Politycznej". Jej zdaniem, marihuana w małych dawkach powinna zostać zalegalizowana, co, jak przekonywała, pozwoli uchronić młodych ludzi przed paleniem byle czego, sprzedawanego przez dilerów. Bolesław Piecha z PiS przekonywał, że marihuana uzależnia, dlatego nie powinna być legalna. - Nie uruchamiajmy tego procesu - apelował.