Łódź

Łódź

Joanna po 31 latach dowiedziała się, że w szpitalu w Piotrkowie Trybunalskim (woj. łódzkie) podmieniono jej dziecko. Cudem - jak sama to określa - udało jej się dotrzeć do biologicznego syna. Domagała się zadośćuczynienia za błąd pracowników szpitala. Sąd pierwszej instancji właśnie uznał, że rodzinie nic się nie należy.

- Czy naprawdę uczelnie wyższe w Polsce muszą jawnie wspierać środowisko LGBT? - pyta Rafał Gierowski z Ruchu Narodowego, który zwraca uwagę, że na muralu wymalowanym na jednym z akademików w Łodzi widać tęczę. Doszukał się też biustu i pośladków. "Nie chcemy kolorowej Łodzi" - podkreśla. Uczelnia jest zdumiona tym skojarzeniem.

Przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie oraz przed sądami między innymi w Bydgoszczy, Toruniu, Kielcach, Wrocławiu protestowali w czwartek wieczorem przeciwnicy zmian w sądownictwie. Krytykowali podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustaw o Sądzie Najwyższym, ustroju sądów, Krajowej Radzie Sądownictwa i o prokuraturze.

Wyszła z domu przez niedomknięte drzwi. Szukały jej już psy tropiące, pan z kamerą termowizyjną i kolega - samiec skunks. - Jest dla nas wszystkim. Znalazcy obiecujemy dużą nagrodę - mówią Maciej i Monika, opiekunowie Zuzy. Zastawili też pułapkę i nie przestają przeczesywać działek sąsiadów, bo wciąż mają nadzieję, że zguba się odnajdzie.

Dwie osoby nie żyją, pięć jest rannych, w tym dwoje dzieci. Do dwóch wypadków doszło na autostradzie A1 w pobliżu Gostynina (woj. mazowieckie). Do poszkodowanych zostały zadysponowane trzy śmigłowce LPR. Autostrada w kierunku Gdańska jest zablokowana.