Łódź

Łódź

Pięć lat więzienia grozi 24-letniej mieszkance gminy Kluki (woj. łódzkie), której z rąk miał wypaść 15-miesięczny syn. Zdarzenie widział kurator, który akurat był w mieszkaniu. Policjanci informują, że dziecko uderzyło głową o podłogę, a matka miała 2,3 promila alkoholu we krwi.

Na jednym z łódzkich osiedli pojawiło się ograniczenie prędkości do 30 km/h. Nowe oznakowanie ustawiono po remoncie drogi. Urzędnicy planują też wprowadzenia podobnych rozwiązań w innych częściach miasta m.in. w ścisłym centrum. Kierowcy się denerwują, a miasto broni swoich racji podkreślając, że w Łodzi będzie bezpieczniej.

Dwóch chłopców połknęło kilkanaście tabletek leków psychotropowych. Jeden z nich miał 7 lat, drugi 11 - informuje prokuratura. Dzieci są podopiecznymi jednego z ośrodków szkolno - wychowawczych w Łodzi. Śledczy sprawdzają, jak psychotropy dostały się w ręce dzieci. Prowadzą też postępowanie w sprawie narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.

Łódzcy radni biją na alarm w sprawie budżetu na przyszły rok. - Jeszcze nigdy się tak nie zadłużaliśmy. Miasto może sobie nie poradzić z tym długiem - ostrzega przewodniczący komisji finansów Władysław Skwarka. - Prezydent Zdanowska dla swojego politycznego interesu inwestuje pieniądze, których od dawna nie mamy. Wszyscy za to zapłacimy - dodaje Piotr Adamczyk z PiS.

Sąd w Łodzi oddalił w środę pozew działaczy Prawa i Sprawiedliwości przeciwko posłowi PO, Stefanowi Niesiołowskiemu. Poseł stwierdził, że hasło "Obudź się, Polsko" to kalka hitlerowskiego hasła "Deutrschland erwache!".

- Uwaga, to pisma wysyłane przez oszustów, prosimy nie przelewać im żadnych pieniędzy - przestrzega Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Żubardź" pokazując pismo od "Centralnej Informacji Ksiąg Wieczystych". Mieszkańcy co najmniej kilku bloków dostali wezwanie do zapłaty 30 złotych opłaty skarbowej. Na razie nie wiadomo ile osób zostało oszukanych.

Policjanci we Włocławku w jednym z mieszkań odkryli ciała trzech osób. Lekarz nie stwierdził na zwłokach żadnych obrażeń lub śladów świadczących o udziale osób trzecich. Trwa ustalanie przyczyn ich śmierci, policja nie wyklucza, że do śmierci osób mógł przyczynić się alkohol.

W grudniu do dyspozycji pacjentów oddany będzie ultranowoczena pracownia PET. Inwestycja kosztowała ponad 30 mln złotych. - Nie ma bardziej precyzyjnej metody wczesnego wykrywania nowotworów - podkreśla dr Piotr Misiewicz, kierownik pracowni mieszczącej się w szpitalu im. Kopernika w Łodzi.

Zbyt wielu ludzi ginie na drogach, tylko dlatego, że inni kierowcy nie potrafią im pomóc. Tak uznali posłowie, którzy chcą, by praktyczny egzamin z pierwszej pomocy, był obowiązkową częścią egzaminu na prawo jazdy. Ośrodki szkolenia martwią się, skąd wezmą na to pieniądze, ale pomysłodawcy nie zamierzają się targować - WORD-y mają znaleźć środki i tyle.