Łódź

Łódź

Droga z pierwszeństwem i zakazem zarazem

- Postawili znak, że z pierwszeństwem w prawo. A przecież w prawo jest zakaz - głowi się pan Jerzy, mieszkający na Nowogrodzkiej w Łodzi. Zresztą nie tylko on - na ulicy gubią się między innymi kierowcy tirów, którym przy okazji zdarza się zaklinować przy próbie nawrócenia. Zarządca drogi mówi jednak, że wszystko jest w porządku.

Tragiczny wypadek pod Poddębicami, dwie osoby nie żyją

77-letni mężczyzna i jego pasażerka zginęli w zderzeniu dwóch samochodów w miejscowości Tarnowy (woj. łódzkie). - Jeden z kierowców wymusił pierwszeństwo przejazdu, włączając się do ruchu. W jego bok uderzył inny pojazd - informuje policja.

Dźwig runął w centrum Łodzi. Nagranie Reportera 24

- Odwróciłem się i zobaczyłem, że wszystko się chwieje, a potem runęło - relacjonuje Przemysław, autor nagrania, który widział jak ogromny dźwig upada tuż obok skrzyżowania w centrum Łodzi. Jak przekazały służby, ranny został operator. Nagranie, na którym widać moment wypadku, otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Wiózł padlinę na uchwycie na rowery. Grozi mu dotkliwa kara

- To po prostu porażające. Aż trudno uwierzyć własnym oczom - tak Jadwiga Czyż, policjantka z łódzkiej drogówki, komentuje zdjęcia nadesłane na Kontakt 24. Widać na nich samochód terenowy przewożący padlinę dzikiego zwierzęcia na uchwycie rowerowym. Kierowca samochodu jest poszukiwany przez policję.

Grzegorz Ryś nowym metropolitą łódzkim

Biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Grzegorz Ryś został mianowany przez Papieża Franciszka nowym metropolitą łódzkim. Zastąpi arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który w styczniu został mianowany metropolitą krakowskim.

"Żenada", zrobili "rogacza" z Kościuszki. Nie wandale, tylko urzędnicy

Żartowali, że będzie afera. I jest afera. Na serio. Bo pomnik Tadeusza Kościuszki w centrum Łodzi został "ozdobiony" różową peleryną, a na jego głowie umieszczono róg w tym samym kolorze. Jako pierwsza zareagowała fundacja Życie. Kiczowate atrybuty, nieliczenie się z narodową tożsamością - napisali do władz miasta. Wtórują jej inni mieszkańcy: brzydko, groteskowo, żenada. Interweniuje już konserwator zabytków.