Zmarła nauczycielka zakażona koronawirusem. Miała 42 lata

TVN24 | Kraków

Autor:
wini
Źródło:
TVN24 Kraków / PAP
9291 zakażeń koronawirusemTVN24
wideo 2/7
TVN249291 zakażeń koronawirusem

W krakowskim szpitalu zmarła nauczycielka chora na COVID-19. Jak informuje placówka, 42-latka trafiła na oddział w stanie krytycznym. Wcześniej była bezskutecznie leczona w POZ.

Nauczycielka była anglistką, w latach 2013-2016 uczyła w szkole sióstr prezentek w Krakowie. Następnie pracowała w Szkole Podstawowej nr 64 im. Tadeusza Kościuszki. Obie szkoły poinformowały o jej śmierci.

"Z wielkim żalem, smutkiem i zaskoczeniem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci p. Agnieszki (...), która w latach 2013-2016 była nauczycielem języka angielskiego w naszym gimnazjum. Pani Agnieszka zmarła 16 października, o godz. 18:15. Powierzamy ją Miłosiernemu Bogu, prosząc dla niej o radość nieba, a dla jej rodziny i najbliższych o siły i wsparcie w cierpieniu (...)" – czytamy na stronie szkoły prezentek. Przedstawiciele szkoły podstawowej nr 64 podkreślili, że anglistka była "zawsze uśmiechnięta, życzliwa i pomocna".

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", kobieta trafiła do szpitala kilkanaście minut przed śmiercią z ciężką niewydolnością oddechową. Nie miała chorób współistniejących.

"Nieoficjalnie mówi się, że nauczycielka i jej bliscy nie mogli doprosić się o skierowanie na test na koronawirusa. Nie udało nam się potwierdzić tych informacji. Wiadomo jednak, że młoda kobieta nie widnieje w statystykach sanepidu wśród osób, które zmarły z powodu zakażenia COVID-19." – czytamy w "Wyborczej".

Jak informuje szpital im. Józefa Dietla w Krakowie, do którego trafiła chora, kobieta była wcześniej bezskutecznie leczona w POZ. Do szpitala została przywieziona w stanie krytycznym.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy również o śmierci pedagożki z Obrowa i polonisty z Zawiercia, oboje chorowali na COVID-19. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>

Sytuacja w Małopolsce

We wtorek w Małopolsce stwierdzono 1492 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, aż 534 przypadają na Kraków. 25 osób zmarło. Wielu zakażonych jest także w powiatach: suskim (81 osób), nowotarskim i limanowskim (po 80 osób), krakowskim (79 osób), myślenickim (65 osób), wielickim (63 osoby), wadowickim (60 osób), nowosądeckim i bocheńskim (po 52 osoby).

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Aktywnych zakażeń jest w całym regionie 11 120, w tym 636 zakażonych to dzieci. W szpitalach przebywa 821 chorych – wynika z danych sanepidu.

Autor:wini

Źródło: TVN24 Kraków / PAP