Opinie i wydarzenia

Marszałek lubuska ws. koronawirusa

W nocy potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Pacjent jest hospitalizowany w szpitalu w Zielonej Górze. Marszałek województwa lubuskiego powiedziała na konferencji prasowej, że szpital jest dobrze przygotowany do sytuacji epidemiologicznej.

- Procedury, które wdrożyliśmy, przerobiliśmy w ubiegłym roku, także szpital jest bardzo dobrze przygotowany, ponieważ w sierpniu ubiegłego roku zmierzyliśmy się z bakterią New Delhi i wtedy przećwiczyliśmy takie stany epidemiologiczne - powiedziała Polak. Przypomniała, że właśnie wtedy samorząd przekazał szpitalowi 0,5 mln zł na dodatkowy sprzęt, zwłaszcza ten do badań laboratoryjnych.

Dodała też, że informacja o podejrzeniu trzech pacjentów zarażeniem koronawirusem została przekazana w poniedziałek. - Pozostałych dwóch pacjentów, u których podejrzewano zakażenie koronawirusem, przebadano z wynikiem negatywnym; zostali już wypisani z oddziału - dodał prezes zarządu Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze Marek Działoszyński.

Jak mówił, pacjent, u którego stwierdzono koronawirusa przybył do szpitala 2 marca około godzin południowych. Zaznaczył również, że zarażony pacjent trafił bezpośrednio na oddział zakaźny, którego budynek jest izolowany od innych oddziałów.