Opinie i wydarzenia

Małgorzata Kidawa-Błońska w Toruniu

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata-Kidawa Błońska (PO) zaapelowała do prezydenta Andrzeja Dudy, by nie niszczył marzeń Polaków o udziale we wspólnocie europejskiej. Wspólnota europejska to było marzenie Polaków, marzenie, żebyśmy byli bezpieczni - przypomniała, nawiązując do piątkowej wypowiedzi głowy państwa w Zwoleniu.

Kidawa-Błońska spotkała się w sobotę z dziennikarzami w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie), by uczestniczyć w toruńskich obchodach 100-lecia powrotu tych ziem do Polski. - To jest taka refleksja, żeby przypomnieć i pomyśleć o naszej historii. O tym, co w niej jest ważne i przypomnieć, czego musieli nasi przodkowie dokonać, żeby znowu Polska była cała, wolna i niepodległa - podkreśliła kandydatka Platformy Obywatelskiej na prezydenta.

Zdaniem wicemarszałek Sejmu powinniśmy dbać, żeby nasze sojusze były mocne, a Polska była bardzo silnie osadzona w Europie, bo to jest "nasz największy partner, dający nam poczucie bezpieczeństwa". - Wspólnota europejska to było marzenie Polaków, marzenie żebyśmy byli bezpieczni. Dlatego proszę pana prezydenta - proszę nie niszczyć naszych marzeń, bo skoro pan mówi, że wspólnota europejska to obcy - mówiła.

- To nie są obcy, to jesteśmy my - Polacy, którzy są członkami wspólnoty europejskiej, Unii Europejskiej. To było marzenie naszej kultury, wielu przodków, żeby być mocno osadzonym" - dodała.

18.01.2020
Długość: 7 min