Audio: Tak jest

Michał Wypij, Michał Kamiński, dr Tomasz Karauda, prof. dr hab. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk, Eliza Olczyk, dr Łukasz Pawłowski

Absolutnym szaleństwem byłoby dać wiarę osobie, która już raz zdradziła Jarosława Kaczyńskiego. Dzisiaj efektem awantury Adama Bielana, który nie ma żadnego poparcia w środowisku, może być destabilizacja obozu rządzącego – ocenił Michał Wypij z Porozumienia. Wicemarszałek Senatu Michał Kamiński ocenił, że sytuacja w Porozumieniu, jest lekcją, którą musi wyciągnąć ugrupowanie i sam prezes PiS. Politycy odnieśli się również do planowanej daniny od reklam.

 

Następnie o tłumach na Krupówkach po poluzowaniu obostrzeń rozmawiali dr Tomasz Karauda - lekarz oddziału chorób płuc Szpital Uniwersyteckiego imienia Norberta Barlickiego w Łodzi i wirusolog, prof. dr hab. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk - kierownik Zakładu Biologii Molekularnej Wirusów Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Na koniec o konflikcie w Porozumieniu i przejściu byłej posłanki KO Pauliny Henning-Kloski do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni Małgorzata Łaszcz dyskutowała z publicystką Elizą Olczyk i doktorem Łukaszem Pawłowskim z "Kultury Liberalnej".