Audio: Tak jest

Edward Durda, Ewelina Kamczyk, Grzegorz "Gabor" Jędrzejewski, Radosław Majdan, Andrzej Strejlau

Czas trwania 58 min

Losowanie grup mistrzostw świata Katar 2022. Reprezentacja Polski poznała swoich rywali, z którymi zmierzy się w grupie na tegorocznym mundialu. Zagra z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską. Pierwszy mecz otwarcia z udziałem gospodarza 21 listopada, finał 18 grudnia. Pierwszy mecz Biało-Czerwoni zagrają 22 listopada z Meksykiem, drugi - 26 listopada z Arabią Saudyjską, trzeci - 30 listopada z Argentyną. 

 

Wiadomo, że w Mistrzostwach Świata nie zagrają Włosi. Co przyniesie nam katarski mundial? O tym Rafał Wojda rozmawiał z dziennikarzem sportowym Grzegorzem "Gabor" Jędrzejewskim, komentatorem Eurosportu Edwardem Durdą, piłkarką Eweliną Kamczyk, Radosławem Majdanem oraz działaczem sportowym Andrzejem Strejlau. - Sporo bramkarzy mamy dobrych. Polska specjalizuje się w kształceniu zawodników na tych formacjach. Jest całe pokolenie młodych, ciekawych zawodników. (…) Jeśli chodzi o naszych piłkarzy, jestem optymistą. Trzeba ludzi z charakterem, przywódców. Robert Lewandowski jest najlepszym piłkarzem świata - mówił w drugiej części "Tak jest" komentator Eurosportu Edward Durda. Dla Jędrzejewskiego grupa marzeń to Brazylia, USA i Arabia Saudyjska.

 

Dla byłego piłkarza i działacza sportowego Andrzeja Strejlaua "te Mistrzostwa Świata w ogóle są nieporozumieniem". – Według mnie Mistrzostwa Świata są dla drużyn najlepszych. Mamy dzisiaj 32 drużyny, a w następnych mistrzostwach 48. To jest morderstwo dokonywane na najlepszych zawodnikach – mówił. Wspomniał też, że Katar zapłacił za bycie gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Świata. Zdaniem Radosława Majdana, kilka miesięcy po mistrzostwach przekonamy się, jak one odbiją się na zdrowiu zawodników, bo pierwszy raz w historii piłki mistrzostwa są rozgrywane w takim terminie.