Agnieszka Pomaska 19.04.2021

Audio: Rozmowa Piaseckiego

Agnieszka Pomaska 19.04.2021

To powinien być rząd tymczasowy, po to, żeby jak najszybciej przeprowadzić nowe wybory, żebyśmy się znaleźli w nowej, lepszej rzeczywistości – powiedziała w „Rozmowie Piaseckiego” posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska. Pytana o to, czy znajdzie się w Sejmie 231 głosów potrzebnych do sformowania większości stwierdziła, że „mieliśmy już parę prób, w których okazywało się, że ta tak zwana Zjednoczona Prawica już nie jest zjednoczona”. – Nie wykluczam, że taka większość się znajdzie – potwierdziła. Posłanka Koalicji Obywatelskiej odniosła się również do zbliżającego się głosowania nad środkami unijnymi. – Jesteśmy zwolennikami Funduszu Odbudowy, ale nie chcemy, żeby te pieniądze szły przede wszystkim do państwowych spółek, kolegów pana Obajtka, pana Hofmana i rodzin pana Morawieckiego – podkreśliła. W rozmowie z Konradem Piaseckim pojawił się także temat kondycji Platformy Obywatelskiej i ewentualnej zmiany lidera ugrupowania z Borysa Budki na Rafała Trzaskowskiego. – Nie ma takiego pomysłu – powiedziała Pomaska. – Rafał Trzaskowski jest świetnym prezydentem Warszawy i na tym się koncentruje, a z drugiej strony nie odżegnuje się od bieżącej polityki, wspiera Borysa Budkę – dodała.

Opis programu

Autorski program publicystyczny Konrada Piaseckiego. Dziennikarz przeprowadza wywiady z czołowymi postaciami polskiej sceny politycznej, którzy komentują bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.

 

Konrad Piasecki - to dziennikarz radiowy i telewizyjny, historyk. Prowadził wywiady w radiu RMF FM w audycji "Kontrwywiad RMF" oraz w Radiu ZET w audycji "Gość Radia ZET". Przez 10 lat był gospodarzem programu "Piaskiem po oczach". W 2015 r. został laureatem tytułu "Dziennikarza Roku" miesięcznika "Press". Na antenie TVN24 Konrad Piasecki prowadzi również program "Kawa na ławę".

 

Odcinki programu "Rozmowa Piaseckiego" są emitowane od poniedziałku do czwartku na antenie TVN24. Możesz też ich posłuchać u nas.