Piotr Mueller

Audio: Rozmowa Piaseckiego

Piotr Mueller

Jak i czym rząd zamierza zdusić inflację? - pytał swojego gościa Konrad Piasecki. - Od zduszenia inflacji są stopy procentowe - odpowiedział rzecznik rządu Piotr Mueller. Dodał, że "instrumenty polityki finansowej dotyczące inflacji są w różnych instytucjach państwowych". - W rządzie może być polityka regulacyjna, czyli chociażby ograniczenie baniek spekulacyjnych na rynku nieruchomości, i polityka fiskalna. Mamy bardziej progresywną strukturę podatkową dla najbardziej zamożnych - mówił rzecznik rządu. Piotr Mueller został zapytany także o sprawę tzw. Izby Dyscyplinarnej. Premier Mateusz Morawiecki twierdzi bowiem, że Krajowy Plan Odbudowy został już zaakceptowany, zaś szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wciąż mówi o warunkach do spełnienia. - Postulaty Komisji Europejskiej wykraczały poza kompetencje Unii Europejskiej - powiedział Mueller. Przyznał jednak, że "Izba Dyscyplinarna nie działa w takie sposób, w jaki powinna". - Mniej więcej rok temu była decyzja o reformie - wskazywał Piotr Mueller.

Opis programu

Autorski program publicystyczny Konrada Piaseckiego. Dziennikarz przeprowadza wywiady z czołowymi postaciami polskiej sceny politycznej, którzy komentują bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.

 

Konrad Piasecki - to dziennikarz radiowy i telewizyjny, historyk. Prowadził wywiady w radiu RMF FM w audycji "Kontrwywiad RMF" oraz w Radiu ZET w audycji "Gość Radia ZET". Przez 10 lat był gospodarzem programu "Piaskiem po oczach". W 2015 r. został laureatem tytułu "Dziennikarza Roku" miesięcznika "Press". Na antenie TVN24 Konrad Piasecki prowadzi również program "Kawa na ławę".

 

Odcinki programu "Rozmowa Piaseckiego" są emitowane od poniedziałku do czwartku na antenie TVN24. Możesz też ich posłuchać u nas.