Renata Mieńkowska-Norkiene

Audio: Rozmowa Piaseckiego

Renata Mieńkowska-Norkiene

Czy organizowany przez Koalicję Obywatelską Marsz Miliona Serc ma potencjał, żeby być punktem zwrotnym kampanii? - pytał swoja gościnię Konrad Piasecki. - Jest potencjał mobilizacyjny. Ludzie rzeczywiście chcą przyjechać do Warszawy, żeby wyrazić swój sprzeciw - odpowiedziała politolożka i socjolożka Renata Mieńkowska-Norkiene. Według niej marsz to "niestety jest kampania negatywna". - To jest kampania, w której poziom emocji, również tych negatywnych, jest rzeczywiście bardzo duży - wyjaśniła Mieńkowska-Norkiene. Oceniła też, że "nie idąc w marszu Trzecia Droga popełnia błąd". - Takie fochy nie są uzasadnione. Zyskaliby idąc w marszu, bo wtedy ich potencjalni wyborcy pomyśleliby, że mają szansę na stworzenie rządu i warto na nich głosować - powiedziała Mieńkowska-Norkiene.

Opis programu

Autorski program publicystyczny Konrada Piaseckiego. Dziennikarz przeprowadza wywiady z czołowymi postaciami polskiej sceny politycznej, którzy komentują bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.

 

Konrad Piasecki - to dziennikarz radiowy i telewizyjny, historyk. Prowadził wywiady w radiu RMF FM w audycji "Kontrwywiad RMF" oraz w Radiu ZET w audycji "Gość Radia ZET". Przez 10 lat był gospodarzem programu "Piaskiem po oczach". W 2015 r. został laureatem tytułu "Dziennikarza Roku" miesięcznika "Press". Na antenie TVN24 Konrad Piasecki prowadzi również program "Kawa na ławę".

 

Odcinki programu "Rozmowa Piaseckiego" są emitowane od poniedziałku do czwartku na antenie TVN24 o godz. 07:30. Możesz też ich posłuchać u nas.

Program z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.