Adam Bodnar

Audio: Rozmowa Piaseckiego

Adam Bodnar

Wszystkie zmiany w Polsce zaczęły się od podporządkowania Trybunału Konstytucyjnego - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" Adam Bodnar, który dziś przestaje być rzecznikiem praw obywatelskich. Jego zdaniem obecnie TK służy osiąganiu konkretnych celów politycznych. Nawiązując do wczorajszej rozprawy Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że niezgodne z ustawą zasadniczą jest wykonywanie środków tymczasowych europejskiego trybunału dotyczących sądownictwa, przypomniał, że nie było pełnego składu Trybunału. - We wszystkich sprawach dotyczących członkostwa Polski w Unii Europejskiej Trybunał zawsze orzekał w pełnym składzie, bo jest to sprawa o szczególnej wadze, zawiłości oraz szczególnych konsekwencjach dla systemu prawnego – mówił. Jak dodał, "w składzie Trybunału był Stanisław Piotrowicz, który był po pierwsze architektem zmian w polskim sądownictwie, później był członkiem Krajowej Rady Sądownictwa i osobą, która miała wpływa na wybór sędziów do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego". Adam Bodnar stwierdził też, że prezes Julia Przyłębska prawdopodobnie nie byłaby w stanie osiągnąć takiego wyroku przy pełnym składzie Trybunału.

Opis programu

Autorski program publicystyczny Konrada Piaseckiego. Dziennikarz przeprowadza wywiady z czołowymi postaciami polskiej sceny politycznej, którzy komentują bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.

 

Konrad Piasecki - to dziennikarz radiowy i telewizyjny, historyk. Prowadził wywiady w radiu RMF FM w audycji "Kontrwywiad RMF" oraz w Radiu ZET w audycji "Gość Radia ZET". Przez 10 lat był gospodarzem programu "Piaskiem po oczach". W 2015 r. został laureatem tytułu "Dziennikarza Roku" miesięcznika "Press". Na antenie TVN24 Konrad Piasecki prowadzi również program "Kawa na ławę".

 

Odcinki programu "Rozmowa Piaseckiego" są emitowane od poniedziałku do czwartku na antenie TVN24. Możesz też ich posłuchać u nas.