Nowy trend na TikToku. Dlaczego kobiety pytają mężczyzn o Cesarstwo Rzymskie

Autor:
kgo//am
Źródło:
People.com, "Washington Post"
Media społecznościowe. Wideo ilustracyjne
Media społecznościowe. Wideo ilustracyjneReuters Archive
wideo 2/3
Reuters ArchiveMedia społecznościowe. Wideo ilustracyjne

"Jak często myślisz o Cesarstwie Rzymskim?". Choć to pytanie może wydawać się dziwne, okazuje się, że mężczyźni o starożytnym Rzymie myślą zaskakująco często. Tak wynika przynajmniej z ich odpowiedzi, uwiecznianych na tiktokowych filmikach.

O co chodzi w pytaniu o Cesarstwo Rzymskie? Dziwaczny trend zapoczątkował najprawdopodobniej szwedzki rekonstruktor historyczny, który na TikToku posługuje się pseudonimem Gaius Flavius. W opublikowanym w połowie sierpnia filmiku zwrócił się do użytkowniczek platformy: "Panie, wiele z was nie zdaje sobie pewnie sprawy, jak często mężczyźni myślą o Cesarstwie Rzymskim. Zapytajcie swoich mężów/chłopaków/ojców/braci - ich odpowiedzi was zaskoczą!" - napisał Szwed.

@gaiusflavius

Ask the men in your life how often they think about the Roman Empire, you will be surprised by their answers. your boyfriend might be thinking about the Roman Empire daily without you knowing it. #romanempire #ancientrome #men #romanhistory #romanhisotrymemes #relationship

♬ Golden Hour: Piano Version - Andy Morris

Tiktokerki szybko podchwyciły temat, a hasztag #RomanEmpire (z pol. - Cesarstwo Rzymskie) stał się w ostatnich tygodniach jednym najpopularniejszych na platformie. Ma już ponad miliard odsłon. Autorką jednego z najczęściej odtwarzanych nagrań z tym hasztagiem jest użytkowniczka o nicku theyaresam_. Filmik, w którym opowiedziała ona o reakcji swojego męża na nakręcające trend pytanie, odtworzono już prawie 5,5 miliona razy.

@theyaresam_

the roman empire is actually fascinating

♬ original sound - sam

- Zadzwoniłam do niego i powiedziałam: "Jak często myślisz o Cesarstwie Rzymskim?", a on odpowiedział, że każdego dnia. Później rozpoczęliśmy 45-minutową dyskusję na temat cesarstwa, a następnie Egipcjan i neandertalczyków. Skończyliśmy rozmawiając o Wielkim Wybuchu. Przez to zaczęłam myśleć o ludzkości w zupełnie inny sposób. Chyba zacznę codziennie myśleć o Cesarstwie Rzymskim - relacjonowała tiktokerka.

ZOBACZ TEŻ: Polacy nie gęsi, ale gęś podbiła ich serca. Pluszowa Pipa hitem wakacji

TikTok. Celebrytki pytają partnerów o Cesarstwo Rzymskie

Do zabawy przyłączyli się też celebryci. Narzeczony amerykańskiej aktorki Hannah Brown, zapytany przez nią o to na nagraniu udostępnionym na TikToku, odparł, że o Cesarstwie Rzymskim myśli "dość konsekwentnie". - Uważam, że mężczyźni w głębi serca są wojownikami. Musisz cały czas być gotowym do walki, w Cesarstwie Rzymskim wszystko kręciło się wokół walki. To zdrowy rozsądek - dodał, poproszony o rozwinięcie tematu.

Takie samo pytanie swojemu mężowi zadała amerykańska prezenterka telewizyjna Hannah Godwin. W odpowiedzi usłyszała, że jej partner o Cesarstwie Rzymskim myśli "raz w tygodniu". Zdecydowanie częściej, bo "każdego dnia", swoje myśli w stronę starożytnego Rzymu kieruje Caron Daly, prowadzący emitowanego w NBC reality show "Today". - Po pierwsze, film "Gladiator" znajduje się w pierwszej piątce ulubionych filmów każdego faceta. (…) Panuje tendencja do nowoczesnego rozumienia starożytnych filozofii, takich jak stoicyzm, a także kąpieli w zimnej wodzie czy modnej ostatnio diety keto - tak Daly tłumaczył na antenie stacji swoją fascynację.

"Washington Post" podszedł do tematu poważnie i spróbował przeanalizować to zjawisko od strony naukowej. - Gdy słyszymy hasło "Cesarstwo Rzymskie", pierwsze, co przychodzi do głowy, to obraz rzymskiego legionu, orzeł cesarski i przedmioty militarne. A także gladiatorzy, którzy zawsze utożsamiani byli z męskością i siłą - wyjaśniała w rozmowie z amerykańskim dziennikiem Hannah Cornwell, historyczka z Birmingham University.

ZOBACZ TEŻ: Kamienie smażone na patelni stały się kulinarnym hitem. Jak się je przyrządza

Autor:kgo//am

Źródło: People.com, "Washington Post"

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości