W Białymstoku stanął szalet za ponad 400 tysięcy złotych

Autor:
tm
Źródło:
tvn24.pl
Białystok. W pobliżu Pałacu Branickich stanął szalet. Kosztował ponad 400 tysięcy złotych. Ma być otwarty już  w październiku (materiał z 6.10.2022)
Białystok. W pobliżu Pałacu Branickich stanął szalet. Kosztował ponad 400 tysięcy złotych. Ma być otwarty już w październiku (materiał z 6.10.2022)Rafał Rudnicki
wideo 2/2
Rafał Rudnicki Białystok. W pobliżu Pałacu Branickich stanął szalet. Kosztował ponad 400 tysięcy złotych. Ma być otwarty już w październiku

Niedaleko Pałacu Branickich w Białymstoku stanął nowy szalet miejski. Jak informują władze miasta, kosztował ponad 400 tysięcy złotych, z czego 120 tysięcy złotych wydano na przyłącza. To już dziesiąta miejska toaleta. Zostanie otwarta jeszcze w tym miesiącu. 

W Białymstoku przy ulicy Legionowej stanął nowy miejski szalet. Zlokalizowany jest w pobliżu barokowego ogrodu przy Pałacu Branickich, na terenie białostockich Plant.

"Takie obiekty też są potrzebne w naszym mieście… (…). Zbudowany kosztem ponad 400 tys. zł (z tego 120 tys. zł to przyłącza), będzie jeszcze w październiku służył nie tylko odwiedzającym nasze miasto turystom" – poinformował w mediach społecznościowych wiceprezydent Rafał Rudnicki.

Toaleta stanęła w pobliżu Pałacu Branickich. W tle białostocka fara Rafał Rudnicki 

Koszt brutto to ponad 432 tysiące złotych

Jak podaje Agnieszka Zabrocka - zastępczyni dyrektora departamentu komunikacji społecznej w białostockim magistracie – umowa na opracowanie dokumentacji i budowę toalety wraz z niezbędną infrastrukturą została podpisana na kwotę brutto 432 283,50 zł.

- Konieczność budowy toalety w tym miejscu wynika przede wszystkim z tego, że Ogród Branickich to największa atrakcja turystyczna Białegostoku, a Park Planty to ulubione miejsce spacerów białostoczan. Gromadzi się więc tu bardzo dużo osób – zaznacza.

Miasto: ceny robót budowlanych weryfikuje rynek

Dodaje, że koszt budowy musiał objąć nie tylko postawienie samego budynku, ale także doprowadzenie przyłączy w to miejsce, czyli wszystkich instalacji.

Za skorzystanie trzeba będzie zapłacić złotówkę Rafał Rudnicki 

- Ceny robót budowlanych weryfikuje rynek. Firma realizująca to zamówienie została wybrana w przetargu – podkreśla urzędniczka.

Czytaj też: Szalet publiczny jaki jest, każdy widzi

W Białymstoku było dziewięć szaletów miejskich

Na terenie miasta funkcjonuje teraz dziewięć miejskich toalet publicznych. Znajdują się w następujących lokalizacjach: w Parku Planty przy ul. Akademickiej, w Parku im. Jadwigi Dziekońskiej przy ul. Bohaterów Monte Cassino, w Parku Miejskim przy ul. Aleksandra Fredry, na Skwerach im. Tamary Sołoniewicz przy ul. Włókienniczej, w Parku Konstytucji 3-go Maja przy wodnym placu zabaw dla dzieci przy ul. Zwierzynieckiej.

Szalet będzie otwarty już w październikuRafał Rudnicki 

Po dwa szalety znajdują się też na placu zabaw przy ul. Bacieczki oraz przy wejściu do ogrodu zoologicznego "Akcent ZOO".

W okresie letnim ustawiono dodatkowe przenośne kabiny WC

Dodatkowo miasto na okres letni, czyli od 30 kwietnia do 30 października bieżącego roku, zleciło ustawienie czterech przenośnych kabin sanitarnych WC w następujących lokalizacjach: w pobliżu placu zabaw dla dzieci w Parku Planty, przy ogrodzeniu Pałacu Branickich na Placu Jana Pawła II, w pobliżu placu zabaw dla dzieci na terenie Parku Centralnego zlokalizowanego przy ul. Konstantego Kalinowskiego/ul. Józefa Mariańskiego. Korzystanie z tych kabin sanitarnych jest bezpłatne.

Natomiast za korzystanie z miejskich szaletów trzeba zapłacić złotówkę.

Szalet stanął w pobliżu Pałacu Branickich w Białymstoku

Autor:tm

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Rafał Rudnicki

Pozostałe wiadomości