Zmarł Paweł Jarodzki, współzałożyciel grupy artystycznej Luxus

Autor:
eŁKa/tam
Źródło:
PAP

Przyjaciele Pawła Jarodzkiego powiadomili w mediach społecznościowych o śmierci artysty. Wrocławski malarz i rysownik, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych, współzałożyciel grupy artystycznej Luxus, zmarł w wieku 63 lat.

Paweł Jarodzki zmarł w poniedziałek (22 listopada), o czym poinformowali jego przyjaciele w mediach społecznościowych. "Jeszcze o 17:33 migałeś na messengerze... odpoczywaj w swoim LuXusowym Królestwie Niebieskim. Bardzo Ci dziękuję za to współdzielenie zamiłowania do spraw beznadziejnych, w które brnęliśmy uporczywie w kilka osób ostatnimi czasy..." - napisał Tomasz Sikora z grupy muzycznej Kabrido.

Jarodzki był absolwentem wrocławskiej ASP, gdzie później wykładał. Wieloletni kurator wrocławskiego Biura Wystaw Artystycznych, malarz i rysownik, był też autorem podręczników i komiksów dla dzieci.

Jarodzki był współzałożycielem legendarnej wrocławskiej grupy artystycznej Luxus, która powstała w latach 80. XX w. W 2014 roku wydał książkę "Kompletna historia wszechświata ze szczególnym uwzględnieniem Polski". Był autorem i współautorem kilkunastu wystaw pokazywanych w Polsce i za granicą.

Autor:eŁKa/tam

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości