Wrocław

Wrocław

476 złotych za odholowanie auta - tyle muszą zapłacić kierowcy, którzy we Wrocławiu samochody parkują tam, gdzie nie wolno. To najwyższa z możliwych stawek. Taki stan rzeczy nie spodobał się Rzecznikowi Praw Obywatelskich, który uchwałę zaskarżył. A Wojewódzki Sąd Administracyjny podzielił zdanie RPO.

Mężczyzna w szarym dresie zniszczył porcelanową figurkę górnika sztygara, która od początku sierpnia zdobiła Wałbrzych (woj. dolnośląskie). Wcześniej kamieniami rzucał w samochody. Jego zachowanie nagrała kamera monitoringu. Wandal został zatrzymany.

35-letni mieszkaniec Bolesławca (woj. dolnośląskie), który rzucił się z maczetą na dwóch mężczyzn, decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Dzień wcześniej usłyszał zarzut usiłowania spowodowania ciężkich obrażeń ciała.

Blisko 30 wykroczeń drogowych naliczyli policjanci ze Strzelec Opolskich kierowcy volkswagena, który uciekał przed patrolem. Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, jazda pod prąd, z lewej strony wysepek, a także jazdę z prędkością ponad 120 km/h w terenie zabudowanym nagrał wideorejestrator w radiowozie. Okazało się, kierowca był pijany. Miał też cofnięte prawo jazdy.

54-letni kapłan z diecezji opolskiej zaginął w szwajcarskich Alpach. Trwają poszukiwania Krzysztofa Grzywocza. Wierni i przyjaciele księdza zbierają pieniądze na jego odnalezienie. Wszystko dlatego, że w Szwajcarii tylko pierwszy etap poszukiwań jest nieodpłatny. A każdy dzień akcji to ogromne pieniądze.

Prowadził bibliotekę Hochbergów i szkołę dla dzieci pracowników zamku Książ. Teraz meble z jego domu trafiły do dawnej rezydencji księżnej Daisy. Wyposażenie podarował potomek bibliotekarza. - Dla nas każdy taki dar jest niesamowicie cenny - mówią przedstawiciele zamku.

Mieli nakłaniać i grozić świadkowi, by zmienił zeznania w toczącej się przeciwko nim sprawie sądowej. Mężczyźni zostali zatrzymani. Policjanci apelują do innych osób, które mogły być potraktowane w ten sam sposób przez 50-letniego Azera i 31-letniego Polaka. - Wszyscy pokrzywdzeni powinni zgłaszać się do nas - namawiają funkcjonariusze.