Wrocław

Wrocław

- Widziałaś to kamerko? - pyta retorycznie autor nagrania. Mężczyzna uwiecznił, jak na jednej z ulic w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie) pędzący kierowca omal nie rozjeżdża pieszych wchodzących na przejście. Sprawą zajmuje się policja.

Był ulubieńcem odwiedzających ośrodek wypoczynkowy w Pszczewie (woj. lubuskie). W nocy z niedzieli na poniedziałek zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Właściciele są zrozpaczeni. Według nich nie ma szans, aby Myszak uciekł sam. Poszlaki na pastwisku wskazują na kradzież, poza tym był bardzo przywiązany do stada, a także do klaczy, która mu towarzyszy od lat.

Aparatura i odczynniki znalezione w garażu w Miłkowie na Dolnym Śląsku służyły do produkcji metamfetaminy - informuje prokuratura. Linia produkcyjna została odkryta, gdy doszło tam do eksplozji. Jeden z poparzonych w wyniku wybuchu mężczyzn usłyszał zarzut produkcji substancji psychoaktywnych. Drugiego szuka policja.

Policjanci z Opola i Wrocławia zatrzymali rodzeństwo, które podszywało się pod mundurowych. W ten sposób - pod pretekstem przeszukania mieszkań - para okradała seniorów. Nie wiadomo, ile dokładnie osób zostało oszukanych. - Sprawa jest rozwojowa - mówią funkcjonariusze.

Gwałciciel, pedofil, morderca – tak mówiono o nim, gdy przez 18 lat siedział w więzieniu. Tomasz Komenda został skazany za zbrodnię, której nie popełnił. Pięć miesięcy temu Sąd Najwyższy go uniewinnił. Ta decyzja otworzyła drogę do starań o odszkodowanie i zadośćuczynienie. W grę może wchodzić kwota najwyższa w historii polskiego wymiaru sprawiedliwości. Materiał programu "Uwaga!" TVN.