Wrocław

Wrocław

Duży problem w ostatnim czasie mieli mieszkańcy wsi Wierzchowice (woj. dolnośląskie). Ktoś podpalał pomieszczenia gospodarcze w całej okolicy. Z dymem poszło siano, a także różnego rodzaju sprzęt rolniczy o wartości około 200 tysięcy złotych. Wygląda jednak na to, że ludzie mogą spać już spokojnie - policja zatrzymała podejrzanego.

Ojciec zwijał się z bólu, tracił czucie w nogach, mdlał i wymiotował - mówi syn mieszkańca Jeleniej Góry (woj. dolnośląskie). Mężczyzna niemal godzinę czekał na karetkę. Gdy ratownicy przyjechali na miejsce, na pomoc było za późno. Mimo prób nie udało się przywrócić funkcji życiowych chorego. Jego rodzina uważa, że doszło do zaniedbania. Sprawę bada już prokuratura.

O "złotym pociągu" głośno stało się latem 2015 roku. Eksplorator, który zgłosił odnalezienie pociągu, mimo kolejnych niepowodzeń w zlokalizowaniu składu, który ma znajdować się na 65. kilometrze trasy kolejowej Wrocław-Wałbrzych, nie składa broni. W czwartek na konferencji prasowej ogłosił: jesteśmy bliżej niż kiedykolwiek.

Ulicami Lubina (woj. dolnośląskie) uciekał kradzionym samochodem. Jechał po chodnikach, a czerwone światła na skrzyżowaniach nie były dla niego przeszkodą. W trakcie pościgu próbował nawet potrącić policjanta. W końcu został zatrzymany. O pościgu pisaliśmy w czwartek rano. Później na Kontakt 24 dostaliśmy nagranie pokazujące fragment akcji.

Trzy mogiły. W każdej po 12 szkieletów. To niemieccy żołnierze, których nie udało się uratować w szpitalu polowym, znajdującym się w pałacu w Nielestnie (woj. Dolnośląskie). Prace ekshumacyjne w tym miejscu prowadzi stowarzyszenie POMOST. Według dokumentacji, którą dysponują archeolodzy, ostatni pochówek odbył się 7 maja 1945 roku, dzień przed zakończeniem wojny.

Przez lata stała i niszczała. XVIII-wieczna zabytkowa brama w parku przy zamku Książ (woj. dolnośląskie) została poddana konserwacji. W niemal 90 procentach jest oryginalna, ale niektóre elementy trzeba było odtworzyć. Efektem renowacji oczarowani są turyści.

- Drodze złodzieje, wstydźcie się - apelują strażacy-ochotnicy z Jagodzina (woj. dolnośląskie). Wszystko dlatego, że nieznani sprawcy włamali się do ich remizy i ukradli cenny, gromadzony latami, sprzęt.

Z kolejnymi dniami od zaginięcia Nero jego właściciele powoli tracili nadzieję. Pies uciekł z posesji w Michałowicach (Dolnośląskie) i niemal miesiąc nie było po nim śladu. Po dokładnie 25 dniach, zupełnie przypadkiem, znaleźli go turyści. W rejonie Śnieżnych Kotłów zboczyli ze szlaku. Labrador leżał między skałami. Był wycieńczony, nie miał siły stanąć na nogi.

- Wódka, wódka, wódka. Ten chłopak zawsze walczył - mówi ciotka Dominika, który zaatakował swoją matkę i zabił jej konkubenta. Rodzina stanęła teraz za nastolatkiem murem. Mówi, że matka nigdy o niego nie dbała i był on przez lata poniewierany. Program "Uwaga!" TVN.