Wrocław

Wrocław

Codziennie potrafili zebrać setki zamówień na usługi seksualne, działali w jednej trzeciej kraju. - Istotnym elementem było działające we Wrocławiu call center - przekazuje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. Na czele "firmy" zarządzającej pracą prostytutek stała 35-letnia kobieta. Podczas zamykania lokali seksbiznesu funkcjonariusze zabezpieczyli też narkotyki, biżuterię, gotówkę i setki telefonów komórkowych.

Towarzyskie spotkanie w jednym z garaży na terenie Legnicy (woj. dolnośląskie). Jego użytkownicy piją alkohol. W pewnym momencie do pomieszczenia wchodzi 33-letni mężczyzna. Po chwili dochodzi do awantury, która kończy się tragicznie. Dla gościa śmiercią, dla jednego z imprezowiczów poważnymi zarzutami.

Deszcz i mrok. Kierowca samochodu osobowego mknie po dwupasmówce w centrum Jeleniej Góry (woj. dolnośląskie) i nie zatrzymuje się na przejściu dla pieszych, po którym przechodzi kobieta. Policjanci są pewni: gdyby nie jej refleks doszłoby do tragedii. Kierowca stracił prawo jazdy.

Biskupi metropolii wrocławskiej wystosowali we wtorek list do wiernych, w którym zwracają uwagę na fatalną jakość powietrza w polskich miastach. Duchowni powołują się w nim na piąte przykazanie Dekalogu. - Jeżeli ktoś wrzuca do pieca śmieci, to w jakimś sensie zabija drugiego człowieka, a tym samym popełnia grzech - wyjaśnia ks. Rafał Kowalski, rzecznik Archidiecezji Wrocławskiej.

Grupa antyterrorystów podeszła do kontenera z bankomatem. Na czele był policjant z tarczą balistyczną. W środku - z bronią maszynową w ręku - czekał już bandyta. Padły strzały. Tarcza przyjęła kilka kul, ale siła była na tyle duża, że policjant upadł, odsłaniając kolegów. Zginął funkcjonariusz, a także napastnik.