Włochy

Włochy

Ostrzelał z samochodu imigrantów. Siedem osób rannych we Włoszech

Siedmiu imigrantów zostało rannych w sobotę w mieście Macerata w regionie Marche we Włoszech, gdzie ogień otworzył do nich na ulicy 28-letni Włoch - podały media. Sprawca strzelaniny został zatrzymany. Według Reutersa w tym samym mieście kilka dni temu zatrzymano czarnoskórego imigranta w związku ze śmiercią 18-letniej Włoszki.

Renzi: nigdy nie pójdziemy razem z ekstremistami

Rządząca we Włoszech centrolewica wyklucza koalicję z antysystemowym Ruchem Pięciu Gwiazd i prawicową Ligą Północną. Lider Partii Demokratycznej, były premier Matteo Renzi mówił w czwartek, że jego formacja nigdy nie będzie rządzić razem z "ekstremistami".

Rzym na skraju śmieciowej katastrofy. Wideo ze świnią na ulicy obiegło Włochy

We Włoszech rozpoczęła się burzliwa debata przedwyborcza o problemach ze śmieciami. Na celowniku znalazła się Virginia Raggi, burmistrz stolicy i czołowa polityk populistycznej partii Ruch Pięciu Gwiazd. Punktem wyjścia stało się amatorskie nagranie, przedstawiające świnię buszującą w śmieciach na ulicach Wiecznego Miasta. Problemy zaczęły się już w 2013 roku po tym, jak na peryferiach miasta zamknięto wielkie wysypisko Malagrotta. Miała je zastąpić spalarnia, która jednak ostatecznie nie powstała. Wybory parlamentarne we Włoszech odbędą się 4 marca tego roku i pomysły na to, jak rozwiązać problem śmieci, stały się częścią kampanii politycznej.

Zabici, ponad 100 rannych. Pociąg wykoleił się we Włoszech

Co najmniej trzy osoby zginęły, a ponad 100 zostało rannych, w tym 30 ciężko, w wyniku wykolejenia się w czwartek pociągu koło Mediolanu na północy Włoch - poinformowały służby medyczne. Straż pożarna mówi z kolei o "trzech do pięciu" zabitych - podaje Reuters. Do wypadku doszło w porze porannego szczytu.