#słowosięrzekło

#słowosięrzekło

Przepraszał za grzechy Polaków wobec Żydów, dziś pisze o "szantażu historycznym" #Słowosięrzekło

"Powinniśmy przeprosić [Żydów - red.] wszyscy i każdy z osobna" - z takim apelem publicysta Stanisław Janecki w 2001 roku zwrócił się na łamach tygodnika "Wprost". Razem z Jerzym Sławomirem Macem opublikowali listę grzechów Polaków wobec ludności żydowskiej. Dzisiaj Janecki wypowiada się w innym tonie. W sporze z Izraelem o ustawę o Instytucie Pamięci Narodowej widzi między innymi szansę na "rzeczywiste uznanie polskiego punktu widzenia i realne liczenie się z polskimi interesami". #Słowosięrzekło

Prezydent grzmiał o "ojczyźnie dojnej", jego minister krytykował. Jak politycy PiS rozliczali PO z premii

Prezydent Andrzej Duda mówił o opozycji: "ojczyznę dojną racz nam wrócić, Panie", jego obecny minister Andrzej Dera krytykował w 2015 roku nagrody dla współpracowników Bronisława Komorowskiego, mówiąc o "marnotrawieniu publicznych pieniędzy". Teraz głowa państwa sama przyznała swoim ministrom z Kancelarii Prezydenta ponad 250 tysięcy złotych premii. Rok wcześniej Andrzej Duda wydał na nagrody w sumie ponad 1,5 miliona złotych.

Jak zmieniał zdanie Macierewicz. Rok temu offset był kluczowy, dzisiaj niewygodny

- Bez offsetu naprawdę nie będziemy żadnych porozumień zawierali - mówił rok temu Antoni Macierewicz, tłumacząc decyzję o zerwaniu negocjacji w sprawie zakupu śmigłowców Caracal. Wówczas offset miał znaczenie kluczowe. Dzisiaj minister obrony zdanie ma już inne. Jak wynika z najnowszego wywiadu, offset postrzega raczej jako coś niewygodnego. #Słowosięrzekło

Dziś twierdzi, że każdy mógł pytać kandydata na sędziego TK

Wybrany przez PiS sędzia TK Mariusz Muszyński mógł w latach 90. współpracować z wywiadem i zataić ten fakt podczas procesu wyboru na sędziego Trybunału. Podczas przesłuchania 1 grudnia 2015 roku kandydat nie zabrał w ogóle głosu, a przewodniczący komisji Stanisław Piotrowicz z PiS praktycznie uniemożliwił zadawanie pytań. Pytany w środę o tę sytuację Piotrowicz stwierdził, że nikomu nie zabraniał pytać kandydatów. #Słowosięrzekło.

Miało być "kilka dni". #Słowosięrzekło, a szefa policji wciąż nie ma

Premier Beata Szydło zapowiadała w ubiegłym tygodniu, że w ciągu kilku dni zostanie jej przedstawiony kandydat na nowego komendanta głównego policji. Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński mówił, że najprawdopodobniej nowy szef policji zostanie powołany w bieżącym tygodniu. #Słowosięrzekło, a na stanowisku szefa policji wciąż wakat.

Tak Szydło "testowała" Kopacz. Wtedy miała projekt ustawy, a dzisiaj? #Słowosięrzekło

Tuż przed wyborami Beata Szydło przekonywała ówczesną premier Ewę Kopacz, że parlament może w ekspresowym tempie przyjąć projekt ustawy o minimalnej, 12-złotowej stawce godzinowej. Składała w Sejmie gotowy projekt ustawy i dziwiła się, że nie można nad nim szybko pracować. #Słowosięrzekło. Dziś to Szydło kieruje rządem, a my sprawdzamy, czy w tej roli udało jej się przekuć projekt w ustawę.

"Grzebanie w życiorysach to rzecz moralnie niedopuszczalna". Trzy lata temu tak mówił Gowin

- Grzebanie w życiorysie sędziego Tulei, tak jak w przeszłości grzebanie w życiorysach wielu rodzin wielu innych osób, to jest rzecz moralnie absolutnie niedopuszczalna. To się nie mieści w kanonie cywilizacji zachodniej. W tej cywilizacji człowiek jest odpowiedzialny za swoje czyny - mówił w styczniu 2013 r. na antenie RMF FM ówczesny minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Minęły trzy lata i minister zmienił zdanie. #Słowosięrzekło

Tusk: To o ministrze Klichu będą pamiętali Polacy. Czy tak się stało? Sprawdzamy

- Będą pamiętali jako o tym ministrze, który podjął decyzje, na które nie było stać poprzedników - mówił premier Donald Tusk w czasie sejmowej debaty nad wnioskiem o odwołanie ministra Bogdana Klicha w lutym 2011 roku. Apelował wtedy, żeby odrzucić wotum nieufności. PiS atakowało Klicha w związku z katastrofą w Smoleńsku. #Słowosięrzekło, a my sprawdzamy, co było dalej.