Komisja śledcza ds. Amber Gold

Komisja śledcza ds. Amber Gold

Giertych: wnoszę o uchylenie tego pytania. Wassermann: a ja nie uchylam

Podczas przesłuchania Michała Tuska przed komisją śledczą do spraw Amber Gold doszło do utarczki słownej pomiędzy pełnomocnikiem Tuska mecenasem Romanem Giertychem a przewodniczącą Małgorzatą Wassermann. Zapytała ona przesłuchiwanego o to, co miał na myśli Marcin P., pisząc do Jarosława Frankowskiego: "Myślałem o Michale Tusku. Wydaje mi się, że lepiej pozostawić nasze relacje w takim kształcie, jakim są teraz. On może pomóc, ale i zaszkodzić". Giertych uzasadniał, że "nie można świadka pytać o to, co ktoś myślał".

Od dziennikarza do szefa firmy przewozowej. Czym zajmuje się Michał Tusk?

Od dawna fascynował się transportem, dlatego jeszcze na studiach zdał egzamin na autobusowe prawo jazdy. I choć potem został dziennikarzem, to w końcu wrócił do swojej największej pasji. Michał Tusk nie idzie w ślady ojca, byłego premiera i obecnego szefa Rady Europejskiej. Prowadzi firmę transportową, jego autobusy wożą pasażerów na Kujawach i Pomorzu.

Michał Tusk przed komisją śledczą

Syn byłego premiera stanie dziś przed komisją śledczą badającą aferę Amber Gold. - Oczekuję od pana Michała Tuska, że powie w sposób zgodny z prawdą, gdzie, kiedy i za czyim pośrednictwem trafił do OLT Express - zapowiedziała szefowa komisji Małgorzata Wassermann. Transmisja z przesłuchania Michała Tuska od godziny 10 na antenie TVN24.

Wassermann ogłasza termin przesłuchania Tuska

Chcielibyśmy prace komisji zakończyć do wczesnej wiosny przyszłego roku - przyznała Małgorzata Wassermann, posłanka PiS i szefowa komisji śledczej do zbadania afery Amber Gold, zapytana o zaplanowany termin przesłuchania byłego premiera Donalda Tuska. - Nie znałem tego terminu - odpowiedział we "Wstajesz i wiesz" Krzysztof Brejza, poseł PO i członek komisji śledczej.

A zna pan?... - dopytuje poseł Pięta. Sławomir Nowak reaguje parsknięciem

Były minister transportu Sławomir Nowak stanął we wtorek przed sejmową komisją śledczą do spraw Amber Gold. Stanisław Pięta z PiS pytał go o znajomości w kręgach urzędników i funkcjonariuszy państwowych. Posła interesowały osoby, które miałby znać były minister rządu Donalda Tuska. Na pytanie o znajomość z Janem Przywarą czy też "Janem ze Stogów", jak precyzował Pięta, Nowak zareagował uśmiechem i odparł: - Znam Jana z Kolna, ale nie chciałbym, żeby to był kolejny gag tej komisji.

"Będziemy tu siedzieć choćby do 22". Nowak w starciu z Wassermann przed komisją

Od sporu między byłym ministrem transportu w rządzie PO-PSL Sławomirem Nowakiem i Małgorzatą Wassermann rozpoczęło się po godz. 10 posiedzenie sejmowej komisji śledczej do sprawy Amber Gold. Szefowa komisji zwracała uwagę Nowakowi, że odczytuje oświadczenie, w którym porusza inne sprawy. - Nie pozwoliliście mi nawet rozpocząć - ripostował Nowak.

Komisja śledcza przesłucha Michała Tuska

Sejmowa komisja śledcza do spraw Amber Gold zdecydowała w środę o przesłuchaniu Michała Tuska, który był zatrudniony w liniach lotniczych OLT Express, należących do Amber Gold. Członek komisji, poseł PO Krzysztof Brejza ocenił, że to skrajnie politycznie działanie posłów PiS mające związek z wyborami szefa Rady Europejskiej, w których startuje Donald Tusk.

Wassermann: są zeznania obciążające Michała Tuska

Są zeznania, które obciążają Michała Tuska. Wskazują, w jak sposób trafił zarówno do pracy na lotnisku, jak i do Amber Gold - powiedziała w "Jeden na jeden" szefowa komisji śledczej do sprawy Amber Gold Małgorzata Wassermann. Do jego przesłuchania ma dojść przed wakacjami.

"Żadnego kontaktu" z ważnym świadkiem ws. Amber Gold. Będzie wniosek o karę

Prokurator Barbara Kijanko wezwana na świadka przez komisję śledczą ds. Amber Gold nie stawiła się w środę przed komisją. Jak poinformowała przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS) próby kontaktu ze świadkiem lub jego pełnomocnikiem nie przyniosły efektu. Teraz komisja wystąpi do Sądu Okręgowego w Warszawie o nałożenie kary porządkowej.