Elżbieta Witek

Elżbieta Witek

Sejm z nowym marszałkiem, Witek poza prezydium

Pierwsze posiedzenia Sejmu i Senatu nowych kadencji za nami. Sejm wybrał nowego marszałka, został nim Szymon Hołownia. Później posłowie zdecydowali w sprawie liczby wicemarszałków. Ma być ich sześciu, ale poparcia nie uzyskała Elżbieta Witek. Barbara Sobska.

Wyborczy pociąg relacji Warszawa-Elbląg-Sulejówek. Dlaczego nie każdy głos waży tyle samo

Od blisko dekady parlament jest głuchy na apele Państwowej Komisji Wyborczej, więc turystyka wyborcza kwitnie. W podwarszawskim Sulejówku niemal co dziesiąty głos został oddany na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania w dowolnym miejscu. Jest bardzo prawdopodobne, że w okręgu kieleckim PiS straciło jeden mandat dzięki przyjezdnym wyborcom. Na które okręgi powinno być przypadać więcej mandatów, a na które mniej?

Wozy strażackie święcone kilka razy i bitwy gospodyń. Jak Zjednoczona Prawica walczy o głosy w terenie

Ochotnicze straże pożarne i koła gospodyń wiejskich to ważne ogniwa kampanii wyborczej Zjednoczonej Prawicy. Pomagają zdobywać głosy w terenie, są tłem dla wieców politycznych PiS i Suwerennej Polski. Czy po wyborach Prawo o stowarzyszeniach zmieni się tak, że niektóre z nich będą dostawać bez konkursu nawet 500 tysięcy złotych z budżetu państwa? Mogłyby na to liczyć te, które - jak mówi minister Zbigniew Ziobro - "pielęgnują wartości patriotyczne, podtrzymują lokalne tradycje i kulturę".