Ciąża

Ciąża

Holenderska telemedycyna dla kobiet z Polski? "Prawo do aborcji nie powinno być narzucane przez granice"

W holenderskim parlamencie odbyła się debata, która w niedalekiej przyszłości może skutkować przyjęciem prawa, dzięki któremu Polki po teleporadzie medycznej będą mogły otrzymywać pocztą z Niderlandów tabletki aborcyjne. Jedną z inicjatorek tego rozwiązania jest była położna, a dziś deputowana Elke Slagt-Tichelman. - Jeśli kobieta bardzo nie chce być w ciąży, to znajdzie sposób na to, aby ją usunąć. Ale może to zrobić w sposób niebezpieczny dla jej zdrowia czy nawet życia - przekonuje deputowana w rozmowie z tvn24.pl.

Znieczulenia przy porodach bardziej dostępne

Ma być mniej strachu i mniej bólu u rodzących kobiet. Znieczulenia przy porodzie mają być bardziej dostępne i to już od czerwca - zapowiada ministra zdrowia Izabela Leszczyna. Dotychczas problemem był brak pieniędzy i anestezjologów. Lekarstwem mają być bonusy dla szpitali i dodatkowe szkolenia dla położnych i pielęgniarek. Anna Wilczyńska.

Таблетки “наступного дня” мають відпускатися без рецепта. Як це діє? Чим вони відрізняються від таблеток для переривання вагітності?

Уряд підготував проект змін до закону, що регулює доступність таблеток “наступного дня”. Поправка передбачає, що вони будуть відпускатися без рецепта. Що таке таблетки “наступного дня” і як вони діють? Чим вони відрізняються від таблеток для переривання вагітності? Про це в інтерв’ю tvn24.pl розповідає лікар-гінеколог, доктор медичних наук, Гжегож Мругач.

Łucja zmarła tuż po porodzie. Na pożegnanie z córką mieli dwie godziny

Bałam się, że jeżeli coś się zadzieje w trakcie ciąży, to lekarze nie będą mnie ratować, tylko zasłonią się klauzulą sumienia. Tak samo bałam się, że będę musiała urodzić naturalnie córkę, która zmarła już we mnie - wspomina Monika pół roku po pogrzebie maleńkiej Łucji. - A kobieta w takiej sytuacji powinna mieć wybór - dodaje.