Rozmowa Piaseckiego

Rozmowa Piaseckiego

Szymon Hołownia zrobił bardzo dużo dla Rafała Trzaskowskiego, ale jakby zrobił jeszcze więcej, mogłoby to wywołać efekt odwrotny do zamierzonego - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" Michał Kobosko, szef kampanii Szymona Hołowni. Ocenił też, że wynik Rafała Trzaskowskiego jest "bardzo dobry", biorąc pod uwagę to, że "późno wszedł do kampanii wyborczej i niósł na sobie bardzo ciężki plecak pod tytułem Platforma Obywatelska".

Gdyby ktoś nam na początku maja powiedział, że Rafał Trzaskowski może liczyć na dziesięć milionów głosów, to nie uwierzylibyśmy - powiedziała w "Rozmowie Piaseckiego" posłanka Koalicji Obywatelskiej Barbara Nowacka. W TVN24 analizowała wynik wyborczy kandydata swojego ugrupowania. Mówiła także o aktywności Małgorzaty Trzaskowskiej, żony prezydenta Warszawy.

Nie mam tytułu do tego, żeby w imieniu Zjednoczonej Prawicy formułować zaproszenia do koalicji, ale poszerzenie bazy obozu rządowego byłoby zjawiskiem pozytywnym - ocenił w "Rozmowie Piaseckiego" Jarosław Gowin, szef Porozumienia. Komentował w ten sposób przedwyborczy pomysł prezydenta Andrzeja Dudy, który zaprosił Koalicję Polską i Konfederację na spotkanie dotyczące stworzenia "wielkiej koalicji polskich spraw, chroniącej najważniejszych polskich wartości".