Atak Rosji na Ukrainę. Ukraiński dowódca: Rosja wystrzeliła w nasze miasta i wsie 113 pocisków Iskander i Kalibr

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl
Duży wybuch w Kijowie. Nagranie zamieszczone przez Radę Najwyższą Ukrainy (28.02.2022)
Duży wybuch w Kijowie. Nagranie zamieszczone przez Radę Najwyższą Ukrainy (28.02.2022)Twitter/UA_PARLIAMENT
wideo 2/23
Duży wybuch w Kijowie. Nagranie zamieszczone przez Radę Najwyższą Ukrainy (28.02.2022)Twitter/UA_PARLIAMENT

Trwa wojna na Ukrainie. Od początku rosyjskiej inwazji Rosja wystrzeliła w ukraińskie miasta i wioski 113 pocisków Iskander i Kalibr - poinformował w poniedziałek naczelny dowódca sił zbrojnych Ukrainy gen. Wałerij Załużny. Rzecznik Pentagonu John Kirby na konferencji prasowej powiedział, że według danych USA Rosja chce zająć Kijów. Po godzinie 18 na przedmieściach stolicy Ukrainy doszło do potężnego wybuchu. Miał go spowodować Iskander. Zdjęcia satelitarne amerykańskiej firmy Maxar Technologies pokazują 27-kilometrowy konwój rosyjskich pojazdów wojskowych, który zmierza do Kijowa. W tvn24.pl relacjonujemy wydarzenia z Ukrainy i wokół niej.

Co wiemy o ataku Rosji na Ukrainę?

> Władimir Putin ogłosił w czwartek nad ranem rozpoczęcie "operacji specjalnej w Donbasie". > Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny. > Kijów zerwał stosunki dyplomatyczne z Moskwą. > Według informacji ukraińskich władz, zachodnich mediów i relacji w sieciach społecznościowych, Rosjanie atakują zarówno infrastrukturę wojskową, jak i obiekty cywilne. > Prezydent Rosji Władimir Putin i minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow zostali objęci sankcjami Unii Europejskiej. Taką samą decyzję podjęła Wielka Brytania. USA zapowiedziały, że przyłączą się do tych sankcji. Uruchomiono już także inne sankcje. > Szefowa Komisji Europejskiej w niedzielę przedstawiła kolejny pakiet sankcji na Rosję. To między innymi zamknięcie strefy powietrznej dla rosyjskich samolotów, a także zablokowanie mediów, stanowiących tubę propagandową Kremla. Ursula von der Leyen zapowiedziała, że wspólnota sfinansuje zakup i dostawę broni na Ukrainę - to pierwsza taka decyzja w historii UE.  > W Czernihowie pocisk uderzył w budynek mieszkalny. W wyniku ataku w budynku wybuchł pożar, w rezultacie którego ranna została jedna kobieta. Według ukraińskiej armii Rosjanie użyli w tym rejonie amunicji kasetowej, która jest zabroniona przez prawo międzynarodowe. > Na granicy ukraińsko-białoruskiej nad rzeką Prypeć odbyły się rozmowy delegacji ukraińskiej z rosyjską. > Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał w poniedziałek po południu wniosek o członkostwo jego kraju w Unii Europejskiej. >Prezydent Ukrainy podkreślił, że poniedziałkowy atak na Charków był naruszeniem wszystkich konwencji i dodał, że za te przestępstwa grozić będzie Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. - Nikt na świecie wam nie wybaczy morderstwa niewinnych Ukraińców - zaznaczył Zełenski.

Atak Rosji na Ukrainę. Sytuacja na godzinę 6:00, 28 lutego. TVN24

Tak relacjonowaliśmy wydarzenia w Ukrainie:

PONIEDZIAŁEK, 28 lutego NIEDZIELA 27 lutego SOBOTA 26 lutego PIĄTEK 25 lutego CZWARTEK 24 lutego

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 0:27

  Zełenski: siły rosyjskie obstrzelały Charków

 • 0:27

  Prezydent Ukrainy podkreślał, że poniedziałkowy atak był naruszeniem wszystkich konwencji i dodał, że za te przestępstwa grozić będzie Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. - Nikt na świecie wam nie wybaczy morderstwa niewinnych Ukraińców - zaznaczył Zełenski.

 • 0:11

  Ukraińskie siły zbrojne rozbrajają rosyjskich dywersantów

 • 23:56

  USA i sojusznicy rozważają uwolnienie strategicznych rezerw ropy, by ustabilizować rynek po inwazji Rosji na Ukrainę. Nałożenie sankcji na Rosję i odłączenie niektórych jej banków od globalnego systemu płatniczego spowodowały już problemy z eksportem ropy, ponadto niektórzy nabywcy rezygnują z kupowania rosyjskiego surowca.

  Główni nabywcy rosyjskiej ropy mają też problemy z pozyskaniem stosownych gwarancji od zachodnich banków oraz ze znalezieniem statków, które mogłyby transportować surowiec z Rosji, która jest jednym z jego największych światowych eksporterów - podaje Reuters.

 • 23:52

  Skutki starć na przedmieściach Kijowa. Relacja reportera CNN

 • 23:46

  Holenderskie ministerstwo obrony poinformowało, że w poniedziałek rano z lotniska w Eindhoven wyleciał transport ze sprzętem wojskowym na Ukrainę. Wojskowy Hercules C-130 przewozi m.in. radary, kamizelki kuloodporne oraz hełmy. "Wraz ze sprzętem wysłano także obiecaną amunicję" – informuje resort obrony. Na dostarczenie Ukraińcom oczekują już jedynie mobilne radary oraz moździerze.

 • 23:45

  Zełenski: negocjacje te były zorganizowane podczas bombardowania i ostrzału naszych miast (28.02.2022)

 • 23:39

  - W związku z inicjatywą strony rosyjskiej, odbyła się pierwsza tura negocjacji pomiędzy Ukrainą i Rosją. Negocjacje te były zorganizowane podczas bombardowania i ostrzału naszych miast. Widać było synchronizację tych wydarzeń z procesem negocjacyjnym. Myślę, że w ten sposób Rosja domaga się naszej uwagi, ale my nie pochylimy głów. Sprawiedliwe, uczciwe negocjacje mogą odbywać się, kiedy jedna strona nie uderza w drugą reaktywną artylerią – powiedział Wołodymyr Zełenski.

 • 23:32

  Zełenski: państwo, które popełnia przestępstwo wobec obywateli, nie powinno być członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ

 • 23:25

  Zełenski podkreślił, że państwo, które popełnia przestępstwo wobec obywateli, nie powinno być członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ. Podkreślił, że w czasie poniedziałkowych negocjacji z delegacją rosyjską prowadzone były bombardowania ukraińskich miast.

 • 23:25

  Wołodymyr Zełenski dodał, że w ciągu ostatnich pięciu dni Rosja przeprowadziła 56 uderzeń rakietowych i wystrzeliła 113 pocisków manewrujących na Ukrainę.

 • 23:24

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że nadszedł czas, aby rozważyć wprowadzenie strefy zakazu lotów dla rosyjskich samolotów i helikopterów w odpowiedzi na rosyjski ostrzał ukraińskiego miasta Charków. W przemówieniu wideo Zełenski nie określił, w jaki sposób i przez kogo miałby być egzekwowany zakaz lotów.

 • 23:23

  W niedzielę doradca Zełenskiego Ołeksij Arestowycz poinformował, że na Ukrainie został powołany oddział złozony z zagranicznych ochotników do udziału w obronie przed agresją Rosji. - Utworzono legię cudzoziemską z ochotników z innych krajów, których jest bardzo wielu – powiedział Arestowycz, dodając, że chętnych "starczy na dwa oddziały".

 • 23:22

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał rozporządzenie o ruchu bezwizowym dla zagranicznych ochotników, którzy chcą wesprzeć ukraińskie wojska w walce z siłami Rosji - podaje na Twitterze portal Nexta.

 • 23:20

  - Użyli dzisiaj bomby próżniowej, która jest zabroniona przez Konwencję Genewską – powiedziała Markarowa po przekazaniu informacji członkom amerykańskiego Kongresu. – Zniszczenia, które Rosja próbuje wyrządzić Ukrainie są ogromne – dodała.

 • 23:18

  - W poniedziałek podczas inwazji na Ukrainę, Rosja użyła bomby próżniowej – powiedziała ambasador Ukrainy w USA Oksana Markarowa.

 • 22:49

  Nowojorska opera zawiesza współpracę z wspierającymi Putina artystami.

 • 22:48

  Naczelny prokurator Międzynarodowego Trybunału w Hadze powiedział w poniedziałek, że zamierza wszcząć "najszybciej jak to możliwe" śledztwo w kwestii prawdopodobnych zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości na Ukrainie.

 • 22:41

 • 22:25

 • 22:25

  Relacja Marcina Wrona z USA na temat rekcji Stanów Zjednoczonych na działania Rosji (materiał z 28.02.2022)

 • 22:18

  W poniedziałkowych rosyjskich ostrzałach w obwodzie kijowskim zniszczone zostały trzy kilkupiętrowe budynki - podało MSW. Jedna osoba jest pod gruzami - przekazały służby ratunkowe.

  Ok. godz. 19.10 (18.10 w Polsce) wskutek uderzenia rakietowego w Wasylkowie, Białej Cerkwi i Kalinówce zniszczony został 4-piętrowy akademik i dwa czteropiętrowe bloki mieszkalne - czytamy w komunikacie MSW.

 • 22:17

  Do Mikołajewa na południu Ukrainy zbliżają się z dwóch kierunków wojska rosyjskie - poinformował szef tego regionu, Witalij Kim, cytowany przez agencję Ukrinform. Wezwał mieszkańców do stawiania oporu.

 • 22:08

  Turcja przestrzega kraje znad Morza Czarnego i innych mórz, aby nie kierowały swych okrętów wojennych przez tureckie Cieśniny Bosfor i Dardanele - powiedział w poniedziałek szef dyplomacji Mevlug Cavusoglu.

  Tureckie cieśniny czarnomorskie - Bosfor i Dardanele

 • 21:59

  Od początku rosyjskiego ataku na Ukrainę Rosja wystrzeliła w ukraińskie miasta i wioski 113 pocisków Iskander i Kalibr - poinformował naczelny dowódca sił zbrojnych Ukrainy gen. Wałerij Załużny.

  Relacja reportera "Faktów" Wojciecha Bojanowskiego po uderzeniu pocisku balistycznego Iskander: celem była stacja radiolokacyjna (28.02)

 • 21:57

  Szwajcaria, w ramach solidarności z narodem ukraińskim, zadecydowała o dostarczeniu do Polski ok. 25 ton artykułów pierwszej potrzeby, przeznaczonych dla ludności Ukrainy – poinformował na Twitterze André Simonazzi, rzecznik szwajcarskiego rządu.

 • 21:57

  Rosyjski pocisk trafił w prywatny szpital położniczy w obwodzie kijowskim, wszystkie pacjentki zostały ewakuowane - podaje agencja Interfax-Ukraina.

 • 21:56

  Koncern Shell wycofuje się ze wspólnych inwestycji z Gazpromem.

 • 21:51

  Psaki: użycie broni kasetowej przez Rosję byłoby zbrodnią wojenną.

 • 21:49

  Psaki: prezydent Biden wyraźnie powiedział, że nie zamierza wysyłać amerykańskich żołnierzy na wojnę z Rosją. Wprowadzenie strefy zakazu lotów byłoby krokiem w tę stronę, dlatego nie decydujemy się na niego. Nie planujemy udziału w wojnie z Rosją.

 • 21:47

  Psaki o sankcjach: trzeba zmaksymalizować wpływ na Putina, elity rosyjskie i rosyjską gospodarkę.

 • 21:43

  Psaki: Zachód jest zjednoczony, stawiamy czoła agresji Putina.

 • 21:41

  Psaki: działania Putina sprawiają, że NATO jest zjednoczone bardziej niż kiedykolwiek wcześniej we współczesnej historii

 • 21:40

  Psaki: USA i Rosja już dawno zgodziły się, że użycie broni jądrowej miałoby straszne skutki.

 • 21:39

  Psaki: ani NATO ani USA nie mają ani zamiaru ani intencji konfliktu z Rosją. Prowokacyjna retoryka w kontekście broni jądrowej jest niebezpieczna, jest nieprawidłową kalkulacją ryzyka.

  Rzeczniczka Białego Domu: prowokacyjna retoryka Rosji w kontekście broni jądrowej jest niebezpieczna

 • 21:37

  Psaki: całkowita pomoc USA dla Ukrainy jest warta miliard dolarów

 • 21:36

  Psaski: USA są największym dostarczycielem pomocy dla Ukrainy. Prezydent Biden zobowiązał się do przekazania większej ilości pomocy Ukrainie niż kiedykolwiek wcześniej w historii.

  Psaki: Stany Zjednoczone są największym dostarczycielem pomocy dla Ukrainy. Wideo z 28 lutego

 • 21:33

  Rozpoczęła się konferencja prasowa rzeczniczki prasowej Białego Domu Jen Psaki.

 • 21:29

  Niemcy w ramach działań NATO wysyłają samoloty bojowe Tornado i samoloty patrolowe na obszar Morza Bałtyckiego, informuje agencja Reutera.

 • 21:25

  Stany Zjednoczone poleciły 12 rosyjskim dyplomatom przy ONZ opuścić USA przed końcem marca - poinformował na konferencji prasowej w Nowym Jorku szef rosyjskiej misji przy ONZ Wasilij Nebenzia, cytowany przez AFP.

 • 21:24

  "Damy radę. Wytrzymamy. Będziemy bronić naszej ziemi do samego końca" - napisał Wołodymyr Zełenski na Facebooku, publikując nagranie, które zaczyna się od kadru z napisem: "To było najgorszych pięć dni w życiu każdego Ukraińca".

  Niespełna minutowa kompilacja pokazuje rosyjskie naloty i ich skutki - zniszczone budynki, pożary.

  "Jesteśmy tu, by obronić swój dom. Jesteśmy dumni z naszych bohaterów" - czytamy.

 • 21:16

  Prezydent USA Joe Biden: Amerykanie nie powinni się obawiać wojny nuklearnej.

  Władimir Putin wydał w niedzielę rozkaz o postawieniu wojsk jądrowych w stan podwyższonej gotowości.

 • 21:12

  Ukraiński hymn odegrany na trąbce w kijowskim metrze, pełniącym obecnie funkcje schronu:

 • 21:05

  Dziennikarz: Przez granicę Ukrainy z Polską przechodzi bardzo dużo ludzi. Czy siły amerykańskie będące bliżej granicy mogą zostać zaangażowane w szerszą misję humanitarną, by wesprzeć stronę polską?

  Kirby: jesteśmy ciągle w kontakcie z naszymi kolegami z Departamentu Stanu, którzy z kolei są w kontakcie z władzami polskimi. Jeżeli będzie taka potrzeba humanitarna, to Departament Obrony USA zrobi to, co należy. Do tej pory nie było takiej prośby ze strony polskiej.

 • 21:00

  Kirby: Putin ma krew na rękach.

 • 20:59

  Kirby: nie jesteśmy w stanie niezależnie zweryfikować doniesień o stosowaniu przez Rosję bomb kasetowych.

 • 20:57

  Kirby: jedyne, co blokuje Putina przed zrobieniem tego, co słuszne i zakończenia tej wojny, jest jego własny upór.

 • 20:55

  Kirby: Łukaszenka pozwolił Putinowi "zakpić" z suwerenności Białorusi.

 • 20:53

  Kirby: sytuacja jest niezwykle dynamiczna. To jest wojna, a wojna może być nieprzewidywalna.

 • 20:51

  Kirby: sądzimy, że Rosjanie są opóźnieni o parę dni w stosunku do pierwotnego planu.

 • 20:48

  Kirby: rosyjska ofensywa jest opóźniona, napotkali na większy opór niż się spodziewali.

 • 20:47

  Kirby: mamy dane, że Rosja chce zająć Kijów.

 • 20:45

  Kirby: ryzyko eskalacji tego konfliktu istnieje od samego początku.

 • 20:42

  Kirby: nie pojawiło się żadne nowe zagrożenie dla krajów NATO.

 • 20:41

  Kirby: Putin ma do dyspozycji znaczące środki bojowe. Nie zajął całej Ukrainy, ale ma pod kontrolą sporą część kraju.

 • 20:40

  Kirby: Rosjanie natrafili na bardzo silny opór ze strony Ukraińców, ale mają także poważne problemy logistyczne.

 • 20:39

  Kirby: widziałem zdjęcia rosyjskiej kolumny zmierzającej w stronę Kijowa. Nie mogę mówić o żadnych szczegółach, z czego się skłąda i jaki jest jego ostateczny cel. Widzimy klarownie, że siły rosyjskie starają się zbliżać, by być w stanie zaatakować Kijów z ziemi.

  Konferencja rzecznika Pentagonu Johna Kirby'ego

 • 20:37

  Rozpoczął się briefing prasowy rzecznika Pentagonu Johna Kirby'ego.

 • 20:36

  Price: jesteśmy sceptyczni co do intencji Rosji. Dyplomacja pod lufami czołgów i karabinów to nie jest prawdziwa dyplomacja.

  Ned Price: wspieramy Ukrainę, by znaleźć dyplomatyczne rozwiązanie tego konfliktu

 • 20:33

  Price: kanały komunikacji z Federacją Rosyjską pozostają otwarte.

 • 20:32

  Price: wspieramy partnerów ukraińskich w rozmowach ze stroną rosyjską.

 • 20:31

  Trwa konferencja prasowa rzecznika Departamentu Stanu Neda Price'a.

 • 20:18

  Wojsko rosyjskie prowadzące inwazję na Ukrainie zaczęło stosować na swoim sprzęcie symbole ukraińskie, by wprowadzić ludzi w błąd - ostrzegł w poniedziałek na swoim Facebooku dowódca sił zbrojnych Ukrainy gen. Wałerij Załużny.

 • 20:10

  W poniedziałkowych rosyjskich ostrzałach Charkowa na wschodzie Ukrainy zginęło 9 osób, a 37 zostało rannych, w tym troje dzieci - poinformował mer tego miasta Ihor Terehow, cytowany przez portal Ukraińska Prawda.

 • 20:03

  Moment uderzenia pocisku balistycznego w Browarach pod Kijowem (28.02)

 • 20:03

  Pożar po uderzeniu rakiety w Browarach pod Kijowem (28.02)

 • 19:59

  Ukraiński minister obrony Ołeksij Reznikow napisał na swoim Facebooku, że w ciągu czterech dni od rozpoczęcia inwazji rosyjskiej na Ukrainę bilans strat po stronie rosyjskiej to ponad 5,3 tysiąca zabitych i rannych.

  "Setki żołnierzy i oficerów nieprzyjaciela znalazły się w naszej niewoli" - oświadczył.

 • 19:50

  Zdjęcia satelitarne amerykańskiej firmy Maxar Technologies zrobione w poniedziałek wieczorem pokazują, że konwój rosyjskich pojazdów wojskowych rozciąga się pod Kijowem na długości ponad 27 kilometrów wzdłuż wschodniej części lotniska Kijów-Hostomel im. Antonowa.

  Jest to międzynarodowe lotnisko specjalizujące się w obsłudze samolotów cargo.

  Według firmy Maxar konwój kierujący się w stronę Kijowa składa się z setek pojazdów opancerzonych, czołgów, cystern z paliwem, bojowych wozów piechoty i artylerii samobieżnej.

  Konwój rosyjskich pojazdów wojskowych pod Kijowem ma długość ponad 27 km

  Zdjęcia satelitarne amerykańskiej firmy Maxar Technologies pokazujące konwój rosyjskich pojazdów wojskowych pod Kijowem

  Zdjęcia satelitarne amerykańskiej firmy Maxar Technologies pokazujące konwój rosyjskich pojazdów wojskowych pod Kijowem

 • 19:49

  Relacja reportera "Faktów" Wojciecha Bojanowskiego po uderzeniu pocisku balistycznego Iskander: celem była stacja radiolokacyjna (28.02)

 • 19:48

  Rosja zaangażowała w inwazję już około 3/4 sił zgromadzonych wokół Ukrainy, a postępy wojsk zostały spowolnione - ocenił wysoki rangą przedstawiciel Pentagonu. Dodał, że mimo rozkazu Putina nie zaobserwowano znaczących ruchów sił jądrowych. Resort nie widzi też dowodów, by do czynnego udziału w wojnie włączyły się wojska białoruskie.

 • 19:44

  Pożar po uderzeniu rakiety w Browarach pod Kijowem (28.02)

 • 19:41

  Bojanowski: Prawdopodobne zniszczenie stacji radiolokacyjnej pozwoli przejąć Rosjanom w zupełności kontrolę nad niebem nad Kijowem.

 • 19:40

  Bojanowski: Jest tam gaszony pożar, jest dużo straży pożarnej.

 • 19:39

  Reporter "Faktów" Wojciech Bojanowski z Kijowa: celem pocisku balistycznego Iskander była stacja radiolokacyjna w miejscowości Browary pod Kijowem.

 • 19:34

  Na pierwszej rundzie negocjacji ukraińsko-rosyjskich w poniedziałek rozmowy były trudne, choć bez stawiania obowiązkowego ultimatum - napisał Twitterze uczestnik rozmów Mychajło Podolak, przedstawiciel prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Dodał następnie, że strona rosyjska "wciąż jeszcze nadzwyczaj nieobiektywnie postrzega uruchomione przez nią destrukcyjne procesy".


 • 19:22

  Dziennikarz Ukraina 24 Ołeh Biłecki o eksplozjach w miejscowości Browary niedaleko Kijowa

 • 19:17

  Trwa atak rakietowy na Wasylków pod Kijowem - poinformowała mer miasta Natalia Bałasynowycz. "Wasylków ostrzeliwują rakietami!!! Wszyscy mieszkańcy do schronów! I nie wychodźcie do rana! Chroń nas, Boże" - napisała w mediach społecznościowych.

 • 19:15

  Premier Słowenii Janez Jansa wyraził poparcie dla przyspieszenia procedury przyjęcia Ukrainy do Unii Europejskiej. Tego samego dnia rząd czeski opowiedział się za tym, żeby Ukraina stała się członkiem europejskiej wspólnoty - poinformowała agencja CTK.

 • 19:14

  Sześć osób zostało rannych w nalocie w Browarach pod Kijowem - poinformował mer miasta Browary Ihor Sapożko. Zaapelował do mieszkańców o pozostawanie w schronach.

 • 19:12

  Duda: Mimo wszystkich gróźb my jesteśmy razem, stoimy przy Ukrainie solidarnie i mówimy jednym głosem.

 • 19:10

  Duda: Dziękuję wszystkim Polakom za wielkie serce, zaproszenia do domów prywatnych, za gotowość do wspierania Ukraińców.

 • 19:09

  Duda: Musimy uczynić wszystko, aby Rosja tego agresywnego działania zaprzestała i wróciła na swoje terytorium.

 • 19:08

  Duda: Uczciwy świat nie może zgodzić się na zmianę porządku, który jest dokonany siłą. Nie ulegniemy żadnemu szantażowi.

 • 19:08

  Duda: Zapewniam, że sojusznicy są w pełni zjednoczeni. Nikt się nie wyłącza, wszyscy jednoznacznie mówią, że musimy twardo bronić Ukrainy.

 • 19:06

  Po wideokonferencji z udziałem prezydenta USA Joe Bidena głos zabiera prezydent Andrzej Duda.

 • 19:06

  Nagranie z Berdiańska, gdzie w poniedziałek grupa mieszkańców wyszła na wiec tuż przy kolumnie rosyjskiego sprzętu wojskowego, zamieścił reporter "The Kyiv Independent" Illia Ponomarenko. "Rosjanie niszczą port w Berdiańsku nad Morzem Azowskim" - napisał.

 • 18:57

 • 18:54

  Polska udzieli wszelkiej niezbędnej pomocy w procesie akcesyjnym Ukrainy do UE - zapewnił szef MSZ Zbigniew Rau. Dodał, że nasz kraj zawsze opowiadał się za członkostwem Ukrainy w Unii. "Najwyższy czas powitać Ukrainę w europejskiej społeczności" - podkreślił.

 • 18:53

  Mer Winnicy na Ukrainie, miasta partnerskiego Kielc, zwrócił się z apelem o pomoc do mieszkańców stolicy regionu świętokrzyskiego. - Twoje miasto partnerskie Winnica potrzebuje pomocy w tej chwili, nie ma czasu do stracenia. Możesz pomóc uratować życie wielu Ukraińców – powiedział Siergiej Morgunow.

 • 18:51

  Bojanowski: Eksplozja miała miejsce w północno-wschodniej części miasta.

 • 18:50

  Bojanowski: To była potężna eksplozja, nieporównywalna do tego, co było wcześniej. Nie wiemy jeszcze, z jakimi zniszczeniami to się wiąże.

 • 18:50

  O wybuchu w Kijowie mówi na antenie TVN24 reporter "Faktów" Wojciech Bojanowski.

 • 18:43

  UEFA anulowała umowę sponsorską z rosyjskim koncernem energetycznym Gazprom - poinformowały europejskie władze piłkarskie w reakcji na inwazję Rosji na Ukrainę.

  Umowa sponsorska obowiązywała od 2012 roku i według doniesień jej wartość wynosiła około 40 milionów euro za sezon.

 • 18:37

  FIFA i UEFA zawiesiły piłkarską reprezentację Rosji i kluby z tego kraju.

 • 18:33

  Na Kijów spadł pocisk balistyczny Iskander - poinformował przedstawiciel MSW Ukrainy Anton Heraszczenko

  "Kolejna zbrodnia putinowskiego reżimu" - napisał Heraszczenko w serwisie Telegram.

  Ustalane są informacje, co do dokładnego miejsca uderzenia i ewentualnych ofiarach.

 • 18:28

  Lider PO i przewodniczący EPL Donald Tusk skrytykował w postawę władz Węgier, które nie chcą się zgodzić na transport broni do Ukrainy przez swe terytorium. "Panowie Orban i Szijjarto zasługują na coś więcej niż tylko medale od Putina. Miejsca w radzie Gazpromu byłyby adekwatną nagrodą za ich lojalność" - ocenił na Twitterze.

 • 18:22

  Na obrzeżach Browarów, w kierunku Kijowa, siły rosyjskie przeprowadziły w poniedziałek atak lotniczy, są ranni - poinformował mer miasta Browary Ihor Sapożko.

 • 18:13

  Przed godz. 19 miejscowego czasu (godz. 18 w Polsce) w Kijowie ogłoszono alarm przeciwlotniczy.

 • 18:11

  Rada Najwyższa Ukrainy zamieściła na Twitterze nagranie z Kijowa wskazujące, że w mieście doszło do dużego wybuchu.

 • 18:02

  Następna tura rozmów pomiędzy ukraińską a rosyjską delegacją ma odbyć się na granicy polsko-białoruskiej - przekazał członek rosyjskiej delegacji Władimir Miedenski, cytowany przez agencję RIA Nowosti.

Autorka/Autor:as

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: NEXTA

Tagi:
Raporty: