Tors kobiety w kontenerze na śmieci. Zatrzymano syna hollywoodzkiego producenta

Źródło:
Los Angeles Police Department, Los Angeles Times, CNN
Los Angeles, Kalifornia
Los Angeles, KaliforniaReuters Archive
wideo 2/2
Los Angeles, KaliforniaReuters Archive

Amerykańskie służby pracują nad ustaleniem, do kogo należał tors znaleziony w torbie w kontenerze na śmieci w Los Angeles. Miejscowa policja zatrzymała podejrzanego o morderstwo 35-letniego Samuela Haskella i zaapelowała o pomoc w odnalezieniu jego zaginionej żony i teściów. Jak podaje CNN, mężczyzna jest synem hollywoodzkiego producenta i agenta Sama Haskella, który współpracował między innymi z Whoopi Goldberg, Dolly Parton i George'em Clooneyem.

8 listopada policja została powiadomiona o torbie z kobiecym torsem, znalezionej w kontenerze na śmieci w dzielnicy Los Angeles o nazwie Tarzana. Obecni na miejscu detektywi zebrali informacje, które doprowadziły ich do mieszkania w dzielnicy West Valley - podała dzień później policja w Los Angeles w komunikacie na swojej stronie. W tym samym komunikacie policja poinformowała o zatrzymaniu 35-letniego Samuela Haskella. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo i przebywa obecnie w areszcie. Wyznaczono mu kaucję w wysokości dwóch milionów dolarów (równowartość ok. 8,2 mln złotych - red.). Władze pracują nad identyfikacją tułowia znalezionego w kontenerze.

Kapitan policji: tors "prawdopodobnie należy do żony Haskella"

Jak ustaliła policja, Haskell mieszkał w West Valley razem z żoną, 37-letnią Mei Li Haskell, teściami: 71-letnim Gaoshanem Li i 64-letnią Yanxiang Wang oraz trójką dzieci. 37-latka i jej rodzice są obecnie uznawani za zaginionych, a dzieci Haskellów "zostały odnalezione i znajdują się pod opieką członków rodziny". Ponadto służby poszukują dwóch zaginionych pojazdów: białego volkswagena tiguana i białego nissana pathfindera. 

Policja opublikowała zdjęcia zaginionychLos Angeles Police Department

ZOBACZ TEŻ: Pielęgniarka powiązana ze śmiercią 17 pacjentów. Usłyszała zarzuty morderstwa

Policja udostępniła dane kontaktowe, apelując o kontakt "każdego, kto posiada dodatkowe informacje" w sprawie zaginionej trójki. Cytowany przez "Los Angeles Times" kapitan policji w Los Angeles Scot Williams powiedział, że znaleziony w zeszłym tygodniu tors "prawdopodobnie należy do żony Haskella". "LA Times" dotarło do akt sądowych, z których wynika, że 35-latek w 2008 roku został zatrzymany i oskarżony w związku z napaścią z użyciem śmiercionośnej broni. Nie przyznał się do winy, w 2010 roku został objęty trzyletnim nadzorem kuratorskim.

Media: zatrzymany jest synem hollywoodzkiego agenta i producenta

Portal CNN w niedzielę przekazał, że 35-latek jest synem producenta i hollywoodzkiego agenta Sama Haskella, który współpracował między innymi z Kathie Lee Gifford, Whoopi Goldberg, Dolly Parton i George'em Clooneyem. W 2021 roku film "Dolly Parton: cudownych świąt!", którego jednym z producentów wykonawczych był Haskell, otrzymał nagrodę Emmy za najlepszy film telewizyjny.

ZOBACZ TEŻ: Dziecko ukryte w schowku zabitym gwoździami. 40-latek usłyszał zarzuty

Autorka/Autor:wac//az

Źródło: Los Angeles Police Department, Los Angeles Times, CNN

Źródło zdjęcia głównego: Matt Gush / Shutterstock