Brat Juliana Sandsa traci nadzieję: w głębi serca wiem, że odszedł

Źródło:
CNN, "Craven Herald & Pioneer"

Nie został jeszcze uznany za zmarłego, ale w głębi serca wiem, że odszedł - powiedział w rozmowie z lokalnym brytyjskim tygodnikiem Nick Sands, brat zaginionego aktora Juliana Sandsa. Służby od prawie dwóch tygodni szukają 65-letniego Brytyjczyka w górach niedaleko Los Angeles. Jak poinformowano we wtorek, dotychczas nie znaleziono jednak żadnych śladów lokalizacji Juliana Sandsa.

Julian Sands zaginął w piątek 13 stycznia na szlaku Baldy Bowl, położonym w paśmie górskim San Gabriel w południowej Kalifornii. Jego zniknięcie wieczorem tego samego dnia zgłosiła żona. Ruszyła akcja poszukiwawcza, która ze względu na złe warunki pogodowe została przerwana w sobotę. Od tamtej pory służby przeczesują szlak, kiedy tylko pozwala na to pogoda.

Rodzina Juliana Sandsa traci nadzieję

We wtorek 24 stycznia policja przyznała, że poszukiwania nie przyniosły dotychczas żadnych rezultatów. "Jak dotąd, pan Sands nie został odnaleziony i nie znaleziono żadnych śladów jego obecnej lokalizacji" - czytamy w komunikacie biura szeryfa hrabstwa San Bernardino.

Tego samego dnia brat Juliana Sandsa, Nick, przekazał w rozmowie z brytyjskim tygodnikiem "Craven Herald & Pioneer", że powoli traci nadzieję. - (Julian) Nie został jeszcze uznany za zmarłego, ale w głębi serca wiem, że odszedł. Jednak rywalizacja między rodzeństwem jest, jaka jest: byłoby w jego stylu wyjść stamtąd i udowodnić, że się myliłem - powiedział. W rozmowie z tygodnikiem Nick Sands opowiedział też o miłości swojego brata do gór. - Kiedy był w Los Angeles, pasmo górskie Mount Baldy było jego ulubionym miejscem. Jeździł tam tak często, jak tylko mógł. Julian mówił: "Nigdy nie miałem wakacji, ale czasem odpoczywam". Cóż, teraz odpoczywa w miejscu, które naprawdę by zaakceptował - stwierdził brat zaginionego.

Ostatnie namierzenie telefonu Juliana Sandsa, z 15 stycznia, wskazywało, że wówczas wciąż był na szlaku. Później nie udawało się już ustalić jego lokalizacji, co, jak uważają śledczy, wskazuje na "prawdopodobne rozładowanie się telefonu komórkowego". 20 stycznia władze przekazały, że na parkingu położonym nieopodal szlaku Baldy Bowl znaleziono samochód Sandsa.

ZOBACZ TEŻ: Porwana 16-latka odnaleziona żywa. Była naga, w plastikowym worku, miała związane ręce i nogi

Kim jest Julian Sands?

65-letni brytyjski aktor Julian Sands zyskał popularność dzięki roli w "Pokoju z widokiem". Po sukcesie filmu postanowił przenieść się do Stanów Zjednoczonych. W kolejnych latach zagrał w filmach takich, jak "Arachnofobia", "Pola śmierci", "Dziewczyna z tatuażem" czy "Gdzieśkolwiek jest, jeśliś jest". Wystąpił też gościnnie w popularnym serialu telewizyjnym "Tajemnice Smallville". Julian Sands jest ojcem trojga dzieci.

ZOBACZ TEŻ: Rodzina Juliana Sandsa o "heroicznych" poszukiwaniach aktora. W specjalnym oświadczeniu dziękuje służbom

Autorka/Autor:kgo//mm

Źródło: CNN, "Craven Herald & Pioneer"